2 MAYIS 2015 CUMARTESİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( COCO )

1.Ayak : Son bir kaç yarıştır çok iyi koştuğunu düşündüğüm, ama tek şanssızlığının ŞAFAK VAKTİ gibi temposu sert ve kuvvetli bir atın yanında koşmuş olmasından dolayı 4-KUBATOĞLU bugunun belkide en sağlam atı. Hatta bu atın son yarışında üçüncü olurken jokeyini biraz daha erken öne atsaydı belki ŞAFAK VAKTİ‘ni geçemezdi ancak zor anlar yaşatabilirdi. Ben kuponumda tek olarak değerlendireceğim fakat 4-KUBATOĞLU‘nun eksik koşması durumunda; 7-LİMİTSİZ  bence kaliteli bir at olup, yarış içerisinde bir aksilik yaşamaz ise birinciliğe ortak olabilir.

2.Ayak : O kadar zor bir yarış ki, uzun zamandır koşan ve bir türli maiden’dan çıkmayan 15 tane safkanın mücadelesini izliyeceğiz. Ben bu yarış için yüksek ganyanlı bir atın çıkıp geleceğini düşünüyorum ancak gözüme çarpan atları sizinle paylaşacağım. 1-ACEMBEY geçen yıl çok az koştuğu çim pistteki bir yarışı dikkatimi çekti o gün mesafe 1200 dü ve geçildiği atlar ALTINYELİNOĞLU ve SERT STAR‘ dı. Tabiki yarışın üzerinden 7-8 ay geçmiş, ancak sırf o yarış hatrına ve bugün bu safkanı ilk kez tercihleyen, Uğur Polat’ın yeteneklerine günvenimden ilk at olarak önereceğim. Bu ayağı kalabalık tutmak istediğimden dolayı bir kaç safkan daha önermek istiyorum. Bunlardan ilki 2-ALTINOK, istirarlı safkan bu koşusunda maiden’a elveda diyebilir. 12-LORİN süpriz beklediğim bir safkan. 8-AYNURUM bu grupla baş edebilecek güçte 7-KOLLAMA henüz 3 yarış koşmasına rağmen anne kan hattından dolayı değerlendiriyorum. 9-ÇEKİCE GELİNİ ilk yarışında sert rakiplerine çarpıldı ne yapacağı belli olmaz. Nurettin Şen tercihi ile 10-DÜNYAGÖZÜ. Yine orjini çok hoşuma giden 4-GÜMÜŞYAKA. Kıpırdanma beklediğim 14-NAR TANESİ  ve ekürili 3-BAYRAKTARKAYA

3.Ayak : Günün en zevkli yarışı TBMM koşusu. Birbirinden değerli 17 safkan izleyeceğiz bu koşuda. İlk tercihim hatta bir kaç adım önde tuttuğum at 3-ENDEREFE olacak. Bu safkanın kum yarışları çok hoşma giderken çimdede çok iyi koştuğunu gördük özellikle son yarışında bir burun ucu farkla, bugünki rakibi 6-KARAÜZÜM‘e geçilirkende beğenimi kazandı, favorimdir. İlk rakibi tabiki son yarışında bir talihsizlik yaşayan, normal şartlarda çıkabilse yarışı kazanabilecek olan 6-KARAÜZÜM ciddi rakibi olacaktır 3-ENDEREFE‘nin. Ben bu koşuya iyi hazırlandıklarını düşündüğüm son yarışlarındada ikili yapan 15-AZMİ REİS ve 16-MENGÜBERT’i de henüz 4 yaşlı olmalarına rağmen değerlendiriyorum. Son olarakta 13-YANLIZEFE bu ayak için yeterli olur görüşündeyim.

4.Ayak : Selim Kaya idaresindeki 1-BY RA‘nın günün kalesi olması ve kolay bir yarış kazanmasını bekliyorum.

5.Ayak : Geçen yıl CUMHURBAŞKANLIĞI’FLY BY ME’ ye kaptıran, o yarıştan öncede müthiş bir forma ulaşan 5-IL NERO bir süre geriye çekilmişti. Öyle zannediyorumki çim yarışları beklenmiş, yani bir sakatlık durumu yok. Zaten bakıldığında atın kum yarışıda yok. 2 hafta önce yarış gören ve o yarışında jokeyi tarafından fazla zorlanmayan kalite safkan’ın, bugün bu rakiplerini avlamasını bekliyorum ve TEK olarak değerlendiriyorum.

6.Ayak : Aynı ikinci ayak gibi süprize fazlasıyla açık bu ayakta ilk tercihim, son çim ikinciliği fena olmayan daha sonra kumda beşinci kalan 2-ALTIKARDEŞ. Kötü koşmadığını düşündüğüm 6-İZOLLU. BUZKAYA‘nın anne kardeşi olup süpriz yaparsa çok büyük ganyana geleceğini düşündüğüm eküri destekli 12-PEGASUSKAYA. Daha sonrada sırasyla 1-AKDENİZ ATEŞİ, 13-PİRECİ KIZI, 14-TABUR, 5-İŞVEBAZBEY, 8-MEVLÜTBEY ve 9-AYTUANA.

 

1.AYAK : 4—- 7

2.AYAK : 1,2,12,8,7,9,10,4,14,3

3.AYAK : 3,6—-15,16,13

4.AYAK : 1 TEK

5.AYAK : 5 TEK

6.AYAK : 2,6,12,1,13,14,5,8,9

KÜÇÜK KUPON : 10,80 TL

KUPON TUTARI : 54.00 TL

Herkese bol şanslar diliyorum. Tüm safkanların ayağının düz basması dileğiyle.

2 MAYIS ANKARA AGF TABLOSU

2-mayis-ankara-agf-tablosu

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Coco

Avatar
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
halil

Ben sana katilmiyorum

halil

Ilk ayak hepsi.ikinci ayak.2.tek.ucuncu ayak 6.tek dördüncü ayak.1.2.4.

admin

Bol şanslar.

doktor cemal

vay arkadaş 2.40 liralık kuponla 5’te kaldım…5.ayakta ahmet çeliğe güvendik olmadı.

admin

Geçmiş olsun Cemal bey. 2.5 liraya 3 bin lira kötü kaçmış.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x