istanbul altili tahminleri

17 MAYIS 2017 İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Ön planda tutulan (7) İPSİZ KIZ ve (1) BELEKİ dışında kuponlarda olması gerektiğini düşündüğüm iki safkan daha var. Bunlardan ilki hemcinsleri arasında ve 2000 metrenin üstünde her mesafede şansı olabilecek bir isim olan (3) KUPA ASI ve diğeri önde kurması olası tempo yarışıyla (6) HERRING .

2.Ayak: Çimde ikide iki yapmış (6) RACİ doğal olarak favoridir. Ancak kazandığı son yarışın handikap 14 olduğu ve zor kazandığını düşünerek tek atmak istemeyenlere cazip atlarımız mevcut. Bunlardan ilki ve üzerinde durulması gereken safkan (9) TEPE ‘dir. Bu safkanın şu anki handikap puanı (47) sizi aldatmasın , 2015 sonlarında 90 civarı, 2016 başlarında 80 civarında handikapı vardı. Başarısız yarışları üst üste gelince zamanla 47 lere kadar indi. Yani şunu söylemek istiyorum; bu safkan 90 handikaplara çıkabilecek kaliteye sahip ama sorunları vs sebebiyle bu durumda, yalnız son yarışında yaptığı dördüncülük ve aksiyonları bana düzelme işareti verdi açıkçası, ihmal etmeyelim yazalım. Kazanamasa bile bahis oynayanlar için cazip olabilir. Daha sonra Ankara’da kazanıp gelen (8) OLGUNBABA ,  Kafkaslı yavrusu takip atlarımdan (7) ASLANSÜTÜ , çimi soru işareti olsa da yarışa mükemmel galoplarla gelen (4) SİNGAPORE PRENSİ ve son olarak (11) KORCAN.

3.Ayak: Bu şartlı 1 ‘ i hepsi demeden geçmeye gayret edicem, İstanbul sentetiğinde 5 yarış kazanmış City’s Pride ile anneden kardeş (4) WINNERS PRIDE ve grup 1 galibi Gökçenil’in kızı (5) ABROSIVE (anne geni baskınsa ayağına çabuk bir tay olma ihtimali çoktur) yazıp geçiyorum. Kapatmayı tercih edenlere de hiç bir lafım olmaz , çünkü kalitesiz tay yok bu grupta.

4.Ayak: 3 yaşlı İngilizler’in gizli Gazi provalarından olan bu şartlı 4 ‘ünde (5) KHAN OF GHOST ve (6) NEVHAT çok önde olsalar da , ben yanlarına kontra bir at (8) KARA HEVES yazıp paraya gitme ihtimalini kovalamayı seçtim.

5.Ayak: Bu ayakta tek bir isimden bahsedeceğim o da (4) STORM SEA SWELL. Bu tay kazandığı şartlı 1 ‘i çok gösterişli , adeta gözdağı vererek kazandı. Yıllardır yarış seyreden biri olarak çok nadiren etkilenirim bu kadar bir şartlı 1 yarıştan ama bu tayın kazanırken ki hali beni şoka soktu. Daha sonra heyecanla handikapörlerin tayı nasıl gördüğünü merak ettim ve verilen handikap puanına baktım ki , onlar da aynı şeyi görmüşler ve 60 puanı çakmışlar. Bu at geçer geçilir o ayrı mevzu ama benim kriterlerime göre yanına at yazmam ,gelmezse de yıkılmam açıkçası. Bu arada not olarak söyleyim , tayın babası Britanya’da çimde iki grup 1(ingiltere ve irlanda tay deneme koşuları) kazanmış bir aygırdır. Ayakları düz bassın.

6.Ayak: Son ayak günün en zor yarışı, bu yüzden kalabalık tutacağız. Ön planda (4) PADRINO ve (5) SKORER , (7) COSMIC CLOUD ve (8) STRIKE THE SWORD olmak üzere daha sonra (1) DIRTY HARRY , (2) KARESİ , (3) VOLİ , (6) LOVELY PRENS , (11) DREJAN , (12) MARAZ HAN.

Altılı Şablonu:

1)  7,1,3,6

2)  6,9//8,7,4,11

3)  4,5

4)  5,6,8

5)  4

6)  4,5,7,8//1,2,3,6,11,12

Tutar: 86,4 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Aslan Mete

Helal olsun birader sana..son 2 haftadır takip ediyorum çok güzel yorumluyorsun taylari..birinciyi geçtim bazen ilk ikiyi bile birçok ayakta veriyorsun..canı gönülden tebrik ediyorum..saygilar

2
0
Tahmin paylaş.x
()
x