17 MAYIS 2017 ELAZIĞ ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Hayatının ilk yarışında dil bağı ile çok başarısız bir koşu çıkaran (2) AVSUMAY ‘ın dil bağı çıkarılmış , iyi bir tay olduğuna inandığım bu tay favorimdir. İlk plandaki rakipleri (10) UÇARKIZI ve (6) DENGİZKIZI olur. Elazığı maiden yarışı bu, bomba olur diyenler için ise (3) BİRŞIKHANIM , (9) TURBONUN KIZI ve (8) GEZOHATUN öneririm.

2.Ayak: İçimden bir his Gobaklı’yı önde rahat bırakmayacaklar diyor ,o yüzden burası karışır. Başta değerlendireceğim isimler ; (6) OYTUNTAY , (1) PALA TUMBUL , (3) KIMIZ ve (7) ORFEUS ‘tur. Daha sonra ise (5) DİLŞADOĞLU , (11) TEKİNEFE , (8) BABASÖNMEZ , (9) GOBAKLI .

3.Ayak: Bu ayakta starttan normal çıkması durumunda çok iyi koşmasını beklediğim (10) TAKIL BERİ favorimdir. İlk ciddi rakibi favori çıkacak olan (4) CAPPADOCIA olur. Bu iki atın dışında at yazacak olursak, kısa sprintini tutturmak çok zor olsa da Ferit’le şanslı olabilecek (1) TURABİ ve yine kazanma zamanı gelen (8) KEİTA düşünülmelidir.

4.Ayak: Bu yarışı çözmek için koşturmayı denedim :)) Denedim tabi sadece , öne çıkacak atları saymaya başlayınca sonu gelmeyecek sandım:) Kıyamet klasik önde giden at, en fazla ikinci gider , Saalih ayağına çabuk ,son yarışta Kıyamet’i bile zorladı numara için, Amari son yarışını kaçarak kazandı ama o yarış uzun tempo yarışıydı, Mizginhat’ın son kazandığı 1500 mt yarış kaçarak bitirilmiş bir yarış. Bu kadar seri atın olduğu yerde benim nazarımda ön plana çıkması gereken iki at (1) VOLKANIMSIN ve (8) RACON olur. Yalnız kaçak atlardan da en sağlamını yazmak gerekir ki bu (3) KIYAMET olmalı . Bu arada not düşeyim başta Saalih (4 numaralı kulvardan) olmak üzere diğer tüm kaçak atlar Kıyamet’in(9 dan çıkıyor) iç kulvarından çıkacaklar , numara vermemek için hırs yaparlarsa avantajlı konumdalar.

5.Ayak: Bu maiden da tek bir taya şans veriyorum yani bankom ; (5) ÇELTİK . Bu ayağa at yazsak kuponun içinden çıkamayız. Bende Elazığ’ın ev sahibi jokeyinin adeta üstüne titrediği , düzenli galoplarını bile kendi yaptırdığı tayı tek atmaya karar verdim. İlk yarışının çok kötü olmasını start çıkışı yediği bariz faule ve sonrasında yaptığı rokluğa bağlıyorum. Bunlar daha bebek ve ilk yarışın başlangıcında faul yiyorsun ve sonra küsüyorsun yarışa. Ben asla böyle bir taya güvenmem diyenler 1 ve 2 numaralı tayları değerlendirebilir, saygı duyarım, çünkü dik bir tek benimki.

6.Ayak: Bu ayakta dört safkana eşit şans tanıyorum ama çok rahat mıyım ,tabi ki hayır. (1) DİLAVERAĞA , (5) BEYHAK, (2) YILDIRIMGÜZELİ ve son yarışının çıkışın başlangıcı olduğuna inandığım (9) ZAZA AHMET.

Altılı Şablonu:

1)  2,10,6//3,9,8

2)  6,1,3,7//5,11,8,9

3)  10,4//1,8

4)  1,8,3

5)  5

6)  1,5,2,9

Tutar: 92,16 TL

Yazar: gianluca

44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

1
0
Tahmin paylaş.x
()
x