ankara altili tahminleri

16 MAYIS 2017 ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ÖZGÜN)

Muhtemelen zor, yorucu ama bir okadar keyifli bir ANKARA Programı olacak gibi.. Şanssızlığımızı kırıp, gün sonunda hep beraber güzel sonuç alma dileği ile;

1.Ayak: Altılı ganyan maalesef çok zor bir ayakla başlıyor.. Cok ağır kanlı bir safkan olduğuna inandığım,  nerde nasıl yürütülmesi gerektiğinin iyi ayarlanması gerektiğini düşündüğüm, bu yüzdende usta el Sihirbaza teslim edildiğini düşündüğüm 8-ORANGE BLOOSSOM ilk atım… “Uzun mesafe olsun asfalt olsada koşarım” diyeceğine inandığım ve lehine yönde daha uzun mesafede 2-SEFİR BEY direk ve ilk rakibidir. Cimdeki henüz ikinci koşusunda kısa arasına rağmen Brother Grows arkası ikinciliğinde potaya canlı istekli, diri girmesiyle adeta ”daha mesafe yokmu” diyen ve uzun çimi bu tür gruplarda iyi yapacağını gösteren 9-ZÜMRÜTHAN, Maiden koşudan çıkarken gösteriş yapan, uzun mesafeler tam benim işim diyen, içerden veya dısardan sprintinin güclü olduğunu gösteren 6-KINGSTON BOLT, ve nasıl koşacağinı kestiremediğim, eğer viraj üzerinde doğru yerde yürümesi halinde geriden gelecek rakiplerine sonuna kadar pes etmeyeceğine inandığım, 3-BROTHER GROWS kuponlarda mutlak suretle bulunmalı.. Muhtemelen yarın AGF’nin iki atından biri olacağını düşündüğüm, eksik tecrübesiyle çim pistte uzun mesafede İstanbuldaki Sadık Eliyeşil Koşusunu dikkate almak istemediğim, çok fazla tutmasamda 1-GRAY EMPIRE kuponumda bulunduracağım isimdir..

2.Ayak: Yine çok zor bir ayak.. TJK dersine iyi çalışmış. Resmen milleti dörtlü ganyana yada akşam programına biran önce göndereyim demiş :))) Burda detaya girersek çok uzun olacağını düşündüğüm için dikkatimde olan birkaç ismi yorumlayıp, gerisini numaralandırma olarak verme niyetindeyim.. Yarış hayatına başladığından beri bu tür mesafeli çim pist yarışlarda hep takip listemde olan, İstanbuldan Kocaeliye gidip kış sezonunu orada, bence sevmediği kumda gereksizce geçiren, buna rağmen zaman zaman çokta iyi yarışlar sergileyen, kazanması biraz sorunlu olsada hiç takipten düşürmediğim, yarın çok cazip konumda olacağını düşündüğüm 8-KAŞEN benim ilk atım. Son yarışındaki 2.liği bence dikkate değer olan 5-GUILTY PLEASURE ilk rakibi. 7 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar 35 yarış koşan ve 3 birincilik çıkaran ve bunların ikisi yumuşak çimde olan, son yarışını kazanmasının verdiği moralle 12-MOONGLOW eğer çimi yumuşak bulursa kesinlikle birinciliğin güclü adaylarından biridir.. Ve kısa mesafeli bu tür yarışlarda ve gruplarda kesinlikle ihmale gelmeyecek olan kariyerinde iki tane Açık koşu olan 2-TENERİFE yazmadan oyun olmaz.. Desemde yazmaya doyamadığım bir ayak.. Devamı şablonumda yer alacaktır..

3.Ayak: Adım adım birinciliğe giden, mesafenin son yarışına göre 100 metre uzamasının avantaj olduğunu düşündüğüm ve Ankara’nın baş jokeyi A.Celiğin birkez daha tercihini almasıyla 9-MASALCI benim BANKOMDUR.. Başka yerde teki olanlar 4-Ömer Faruk’u mutlaka değerlendirsin..

4.Ayak: Bu ayağı herbir safkanın bütün yarışlarını izleyerek kafamda koşturmaya çalıştım. Cünkü gerçekten çok zor bir yarış ve yarın birçok kişi belkide kapamaya kadar gidecek. Yarışı kafamda koşturduğum zaman ise Urfadan sonra Adanadaki çim pist yarışını ölçü almadığım, son koşusunda rahat kazanan, belkide uzun mesafeli kum pist yarışlarında bu gruba göre daha farklı bir yere gelebileceğini düşündüğüm, uyumlu pilotu Doğunun jokeylerinden Necmi Altın idaresindeki 4-CEFAKEŞ benim Alternatif ve cazip BANKOMDUR. Burada bence iki rakip var. Onlarda 5-BURGAC ve 6-KAYIKCI.. Uzun mesafeli tempo yarışlarını yapabileceğim safkanı birbirinden ayıramadığım ve kimin ne yapacağını keatiremediğim için rakip yazanlar kesinlikle ayırmasın..

5.Ayak: Süratli gitmesi çok muhtemel olan bu koşuda, Ankara’nın uzun düzlüğünde sprinter safkanların ön plana çıkmasını bekliyorum. Burada son üç yarıştır tek attığım bir safkan var. Ama bugün yanına rakip önermek istiyorum.. Son koştuğu yarışa göre mesafenin 100 metre kısalması tamamen lehine olan 2-HUMBARA yetenekli aprantisiyle yine tek olarak değerlendirilmeye alınabilir. Ancak son iki yarıştır ağzımın yanması sebebiyle 1-ATEŞ KUŞU’nu rakip olarak kuponuma bu sefer yazacağım..

NOT: 1-ATEŞKUŞU yarıştan çıktığı için, 5-BORDONARO Kupona ilave edilmiştir..

6.Ayak: Geldik dişi taylarının 2200 metrelik KV6 Koşusuna.. Takip edenler bilir. Dişi yarışları herzaman patlamaya adaydır. Birde uzun olunca yandık :)) Ancak burada bir isim varki, tüm bu düşünceleri tersine çevirebilir, ki o potansiyeli son yarışıyla fazlasıyla gösterdi.. Yine “çim kum farketmez, uzun mesafe varsa beni çağırın, geleyim” diyecek potansiyeliyle 5-PERCEPTİON ilk isim olarak kesinlikle yazılmalı.. İlk rakibi ara sonrası çok sıkıştırılmadan ve üzülmeden koşu gösterilen ve kendi halinde tatminkar bir 5.lik çıkaran, dikkatlice izlediğimde mesafe istediğini gözlemlediğim, çim pistin bu gruba göre kalite isimlerinden olduğunu düşündüğüm 6-BRIGITTE.. Bu iki ismin ekonomik kuponlar için yeterli olacağını düşünsemde!! Benim yazmaktan bıkmayacağım ve ısrarla üstünde duracağım isim olan ve birgün bir yerlerde büyük bomba patlatıp ortalıkta kupon bırakmayacak olan; neden bu yarın olmasın diyerek yine yeniden 14-VRELA BOSNA dedikten sonra, önde çok rahatsız edilmemesi durumunda kendi temposunu kurup beyaz bayrak aynaya gitmeye çalışacak olan ve bunu başarabilecek potansiyelide bulunan 9-GINA MONTANA ve koştuğu yarışlarında beni enteresan bir şekilde yanıltsada güzel birincilikler alan, ancak beni hala tatmin etmeyen, sırf inat yapmamak için yazacağım isim olan 3-GÜLGÜMÜŞKAN’la burayı kapatmaya çalışacağım..

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

8-2-9-6-3-1

8-5-12-2-1-3-10-9

9 MASALCI

4 // 5-6

2-5

5-6 // 14-9-3

Herkese BOL ŞANSLAR..

 

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: ozgun1

Avatar
29 yaşında, İzmirde yaşayan bir adamım. 15 yıldır müsterek bahislere katılıyorum. Doğru kurgunun, birazda şansla birleşmesiyle kazanılacak bir oyun olduğunu düşünsemde, bütçeleri sarsmayacak şekilde oynanması taraftarıyım. Saygılarımla..
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
timothy

Özgün, kolay gelsin. Bol Şanslar

admin

Bol şanslar Özgün

Maillerim ulaşıyor mu acaba?

admin

Bir mail göndereyim o zaman :)

umit

9.8.2.1. 1.5.12.2. 9. 1.4.3. 5. 5.9. Degerlendirmeleri alabilirmiyiz

Kofana

Ankara1 ayak. 1.3.7.9. 2 ayak 1.2.3.4.5,9.10.12. 3. Ayak,4 tek. 4. Ayak 1 tek. 5ayak.5 tek. 6. Ayak. 1.3.5.6.7.8.9.10.

Osmaniyeli

Ankara

1.2.8.9/8.9.12/1.2.3.4.9.10/1.3.4.5/5/10

umit

2.ayak büyük süpriz yaptı..:(