ankara altili tahminleri

16.05.2017 SALI ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNİ (TİMOTHY)

Selamlar herkese:

1.AYAK: Altılının İlk ayağında (2) SEFİR BEY bence beklentilerin üzerinde koştuğu Kızılcahamam koşusundan sonra favori olmayı hak ediyor. Altılıya tek ile başlamak isteyenler için ideal… Ancak iyi koştuğu yarışı sonrası bile Özcan Yıldırım’ın Sefir Bey’e binmek yerine (1) GRAYEMPIRE da karar kılması cidden kafa karıştırıyor. İzmir kumunda ikiliden hiç düşmeyen atın, İki çim startı da berbattı. Graystorm’un anneden kardeşi Grayempire, çimde üçüncü ve son kez denenecek sanırım. Oldu oldu, olmadı kuma devam. Son olarak da çimde iyi işler yapacağını son koşusu ile kanıtlayan Karataş’lı (8) ORANGE BLOSSOM yazılmalı. Süpriz arayanlar için (3) BROTHER GROWS ve (9) ZÜMRÜTHAN önerebilirim.

2.AYAK: Zor bir koşu. Ancak hangi kriterle bakarsanız bakın, üç at çok ön plana çıkıyor. (5) GUILTY PLEASURE, (12) MOONGLOW ve (1) OCEAN SERAPH. Ancak son yarışları ile kıpırdanmalar için olan bir çok at var. Yarış galobu ile (2) TENERİFE, son yarışını beğendiğim (4) DIVINE POWER, (10) SEA PEARL, (9) GRAND SPRING ve (3) HÜRKUŞ‘un da değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bütçeler dahilinde at yazılabilir.

3.AYAK: Yarın için iki tay; (9) MASALCI ve (4) ÖMERFARUK çok ön planda olsa da ilk yarışına hiç inanmadığım (2) JAPONBEY in de şansının olduğunu düşünüyorum. Japonbey’in ilk yarışında Akın’a lütfen bir bakın. Dönemece girerken tay 4. sırada ve bariyer dibinde. Akın, tayın dışında her şeyle uğraşıyor. Gözlüğünü düzeltiyor, bakıyor olmuyor, gözlüğü çıkartıyor, bir ara eğere oturuyor, kamçı değiştiriyor, tay da bu arada tempodan düşüyor. Yani anlayacağınız bu tuhaf yarışı ölçü almadan bir kez daha bakmak lazım. Padok görüntüsü fena değildi. Akın bir kez daha binecek. Umarım bu sefer daha dikkatli olur. Süpriz arayanlar için ekürisi ile birlikte (3) KARABERK ve galoplarını beğendiğim (11) YASMİN önerebilirim.

4.AYAK: Her ne kadar Ankara’da ilk yarışı olmasına rağmen bu gruptan bir fazlası olduğuna inandığım, (3) HARPUTHANI bende banko.

5.AYAK: Yamak 2 koşuda son yarışı ile (5) BORDONARO çok ön plana çıksa da, o yarışta geçtiği (2) HUMBARA‘nın mesafenin artması sebebiyle şanslı olabileceğini düşünüyorum. Ancak bu iki atın eksik koşması halinde Ankara’da güzel yarışlarını izlediğimiz, kısa ara sonrası koşacak olan ve son galobunu beğendiğim (8) FOREVER HERE nin de değerlendirilmesi gerektiği kanısındayım. Son bir not: Bazı yerlerde (1) ATEŞKUŞU’nun yarıştan çıkacağına dair haberler bulunduğundan, ben yorumlarımda belirtmedim. Yoksa her zaman bu tarz yarışlarda şansı var. Kupon yapmadan önce dikkat edelim.

6.AYAK: Son ayakta (9) GINA MONTANA ve diğerleri tarzı bir yarış var. Kısrak zaten Ankara çiminde çok başarılıydı. İstanbul’daki son yarışları ile mesafeden de etkilenmeyeceğini kanıtladı. Karataş’ın da binmesiyle her şey tamam oldu. Bence ağır favori. Alternatif tek adayımdır. Ancak uzayan mesafelerde dişi yarışları, kağıt üzerinde göründüğü kadara kolay olmuyor. Son örneğini hafta sonu Waneta ile yaşadık. Bu yüzden (8) DUBLİN, (6) BRIGITTE, (10) IŞILAY, (1) SENOŞ ve (5) PERCEPTİON da ilave edilmelidir.

TAHMİNLERİM:
1.AYAK: 2-1-8 // 9-3
2.AYAK: 5-12-1-2-4-10-9-3
3.AYAK: 9-4-2 // (3-6) – 11
4.AYAK: 3
5.AYAK: 5-2-8
6.AYAK: 9-8-6-10-1-5 // 3-11-7
TUTAR: 77,76 TL.
Herkese bol şanslar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: timothy

Avatar
At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ozgun1

Başarılar bol şanslar Timothy

1
0
Tahmin paylaş.x
()
x