Ana Sayfa / Tahminler / 15 MAYIS 2018 SALI KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

15 MAYIS 2018 SALI KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.AYAK: Yine böyle bir grupta Koralay’ı tek atmıştım çok kötü koşup kuponumu yemişti, o yüzden bugün 1-2 atla geçemeyeceğim. Bahsettiğim yarışta 1.olan 5-YEŞİL YOL, bu yarış için İstanbul iç pistte 2 idmanında da iyi işler çıkarttı ilk safkanımdır. Son yarışlarında sert gruplarda adlarını duyuran 8-KATI SEMİH 6-BAŞKAYNAK ve 4-DOMANİÇ mutlaka yazılmalı. Sürprizde ise İzmir’deki istikrarlı uzun koşularından sonra buraya gelen ve nispeten hafif kilosuyla avantajlı olan 7-SİVASLI MUSA yer almalıdır.

SIRALAMAM: 5-8-6-4//7

2.AYAK: Son iki yarışında üst gruplarda bile adından söz ettiren 1-TUTARLI son koşusuna göre 5,5 kg almış olsa da bugün için çatı safkanımdır. İkili bahisler için 3-BOZDENİZ dikkate alınması gereken tek safkandır.

SIRALAMAM: 1

3.AYAK: Burada son orta ve kısa mesafeli yarışlarında fırtına gibi esen 4-DUKE OF ISTANBUL, uygun kilosu ile de favorimizdir, küçük kuponlar tek atabilir. Kısa aradan sonra burada yarış görüp 4. olan ve son 1000 galobunda hazır gözüken 1-RÜZGAR GOLD favorinin en ciddi rakibidir. Kış sezonunda bu mesafelerde N. Avci ile 3 yarış kazanan 7-HILL HEAD galoplarında Mehmet Avcı ile uçtu, gelirse sürpriz sayılmamalı. Daha sonra ise ters mesafeye rağmen istim üzerindeki 3-TORO TORO ve son yarışındaki start tedirginliğini yaşamazsa bu grubu alt edebilecek 2-AYTEMİZ kuponlarda yer almalıdır.

SIRALAMAM: 4//1-7//3-2

4.AYAK: İlk yarışında bugünkü rakiplerinden farklı grupta koşup başarılı bir 4.lük elde eden 6-MEZİYET için sözüne itimat ettiğim bir abim “anne kan hattı kumcu” uyarısı verdi, ben de bu dişiyi kafaya alıyorum. 2-PATRONBEY, ilk 2 yarışında es geçti, bugün 3. kez Deniz Yıldız biniyor, mutlaka yazılmalı. Bu 2 atla bu ayağı geçeceğim ama yeri olan 1 ve 7 nolu atları mutlaka değerlendirsin.

SIRALAMAM: 6-2

5.AYAK: Verdiği 3 aylık aradan sonra iki yarış görüp sonrasında da formunu oturtan 2-OCIUS burada tek gibi dursa da ben ikramiye için yanına birkaç at ekleyeceğim. Kış sezonunda yarış seçtirilerek koşturulan ve istikrarıyla göz dolduran 4-BALYECİ SALİH Tercihli Start avantajı ile de bu yarışta favorinin en ciddi rakibi konumundadır. Yine çeşitli pistlerde yarış seçtirilen, son 800 işini TV’den izlediğim 3-MASTAR KIZI erkek rakiplerini avlayabilir. Sürprizde ise son iki yarışı berbat olsa da Kocaeli pistine alışkın olan 6-YAYLALI’yı kuponuma ekleyeceğim. Royal Khan ve Dark Boy’u kişisel tercihler nedeni ile kuponuma almadım, tutan varsa yazabilir.

SIRALAMAM: 2-4-3//6

6.AYAK: Günü kalabalık bir koşu ile kapatıyoruz. Taniyitler bu koşuya da formda bir atlarını sokmuşlar. 11-UÇANBİLGİN, son yarışlarında adından başarı ile söz ettirdi, 13 Mayıs’ta İstanbul iç pistte çok etkili bir galop yaptı ve buraya geldi ilk safkandır. Sonrasında formları ile bu grupta yazılması gereken 4-AKÇEŞME, 6-SAYGON ve 5-KRALINADAMI’nı aprantilerine de güvenerek es geçmeyeceğim. Sürprizde ise mesafe dezavantajına rağmen istim üzerine getirilen 12-YEDİKARANFİL ve alt gruplarda 1.likler elde edip son çim yarışı ölçü alınmayan 13-CANDOSTUM yer almalı. 1 ve 8 ekürileri bu kadar erkeğin içinde yazmak istemedim, aksini düşünen yazabilir.

SIRALAMAM: 11-4-6-5//12-13

KOCAELİ ALTILIM:

5-8-6-4//7

1

4//1-7//3-2

6-2

2-4-3//6

11-4-6-5//12-13

 

EKONOMİK KUPON: 20,16 TL

GENİŞ KUPON: 84,00 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin...

Hakkında PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.

2 yorum

  1. Saribarcin yeri olan yazsın ne zaman buraya yazsam atlarim gelmez oluyor 😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir