Ana Sayfa / Tahminler / 15 MAYIS 2018 SALI KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

15 MAYIS 2018 SALI KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.AYAK: Yine böyle bir grupta Koralay’ı tek atmıştım çok kötü koşup kuponumu yemişti, o yüzden bugün 1-2 atla geçemeyeceğim. Bahsettiğim yarışta 1.olan 5-YEŞİL YOL, bu yarış için İstanbul iç pistte 2 idmanında da iyi işler çıkarttı ilk safkanımdır. Son yarışlarında sert gruplarda adlarını duyuran 8-KATI SEMİH 6-BAŞKAYNAK ve 4-DOMANİÇ mutlaka yazılmalı. Sürprizde ise İzmir’deki istikrarlı uzun koşularından sonra buraya gelen ve nispeten hafif kilosuyla avantajlı olan 7-SİVASLI MUSA yer almalıdır.

SIRALAMAM: 5-8-6-4//7

2.AYAK: Son iki yarışında üst gruplarda bile adından söz ettiren 1-TUTARLI son koşusuna göre 5,5 kg almış olsa da bugün için çatı safkanımdır. İkili bahisler için 3-BOZDENİZ dikkate alınması gereken tek safkandır.

SIRALAMAM: 1

3.AYAK: Burada son orta ve kısa mesafeli yarışlarında fırtına gibi esen 4-DUKE OF ISTANBUL, uygun kilosu ile de favorimizdir, küçük kuponlar tek atabilir. Kısa aradan sonra burada yarış görüp 4. olan ve son 1000 galobunda hazır gözüken 1-RÜZGAR GOLD favorinin en ciddi rakibidir. Kış sezonunda bu mesafelerde N. Avci ile 3 yarış kazanan 7-HILL HEAD galoplarında Mehmet Avcı ile uçtu, gelirse sürpriz sayılmamalı. Daha sonra ise ters mesafeye rağmen istim üzerindeki 3-TORO TORO ve son yarışındaki start tedirginliğini yaşamazsa bu grubu alt edebilecek 2-AYTEMİZ kuponlarda yer almalıdır.

SIRALAMAM: 4//1-7//3-2

4.AYAK: İlk yarışında bugünkü rakiplerinden farklı grupta koşup başarılı bir 4.lük elde eden 6-MEZİYET için sözüne itimat ettiğim bir abim “anne kan hattı kumcu” uyarısı verdi, ben de bu dişiyi kafaya alıyorum. 2-PATRONBEY, ilk 2 yarışında es geçti, bugün 3. kez Deniz Yıldız biniyor, mutlaka yazılmalı. Bu 2 atla bu ayağı geçeceğim ama yeri olan 1 ve 7 nolu atları mutlaka değerlendirsin.

SIRALAMAM: 6-2

5.AYAK: Verdiği 3 aylık aradan sonra iki yarış görüp sonrasında da formunu oturtan 2-OCIUS burada tek gibi dursa da ben ikramiye için yanına birkaç at ekleyeceğim. Kış sezonunda yarış seçtirilerek koşturulan ve istikrarıyla göz dolduran 4-BALYECİ SALİH Tercihli Start avantajı ile de bu yarışta favorinin en ciddi rakibi konumundadır. Yine çeşitli pistlerde yarış seçtirilen, son 800 işini TV’den izlediğim 3-MASTAR KIZI erkek rakiplerini avlayabilir. Sürprizde ise son iki yarışı berbat olsa da Kocaeli pistine alışkın olan 6-YAYLALI’yı kuponuma ekleyeceğim. Royal Khan ve Dark Boy’u kişisel tercihler nedeni ile kuponuma almadım, tutan varsa yazabilir.

SIRALAMAM: 2-4-3//6

6.AYAK: Günü kalabalık bir koşu ile kapatıyoruz. Taniyitler bu koşuya da formda bir atlarını sokmuşlar. 11-UÇANBİLGİN, son yarışlarında adından başarı ile söz ettirdi, 13 Mayıs’ta İstanbul iç pistte çok etkili bir galop yaptı ve buraya geldi ilk safkandır. Sonrasında formları ile bu grupta yazılması gereken 4-AKÇEŞME, 6-SAYGON ve 5-KRALINADAMI’nı aprantilerine de güvenerek es geçmeyeceğim. Sürprizde ise mesafe dezavantajına rağmen istim üzerine getirilen 12-YEDİKARANFİL ve alt gruplarda 1.likler elde edip son çim yarışı ölçü alınmayan 13-CANDOSTUM yer almalı. 1 ve 8 ekürileri bu kadar erkeğin içinde yazmak istemedim, aksini düşünen yazabilir.

SIRALAMAM: 11-4-6-5//12-13

KOCAELİ ALTILIM:

5-8-6-4//7

1

4//1-7//3-2

6-2

2-4-3//6

11-4-6-5//12-13

 

EKONOMİK KUPON: 20,16 TL

GENİŞ KUPON: 84,00 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin...

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

2
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
Mine
Ziyaretçi
Mine

Saribarcin yeri olan yazsın ne zaman buraya yazsam atlarim gelmez oluyor 😁

admin
Yönetici

Takip ediyorum, son dakikalarda yaz :)

Yazar: PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.