izmir altili tahminleri

14 MAYIS 2017 İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (MEHMET28)

1. AYAK: Neredeyse bedava versen alıcı bulamayacağın atlar koşuyor. Orjinini beğendiğim (7) LAST ROMAN, (1) DITMAS DRIVE, (4) KALINKA ve (5) KAYAŞIM dörtlüsü ile risk alıyorum.

2. AYAK: Son yarışında kıpırdayan ve çim performansı iyi olan (10) KUĞU GÜZELİ favorim. (6) İREMBEYİ, (4) ALDUT ve (1) KRONOS diğer tuttuğum atlar.

3. AYAK: İrfan, Vanlımaho, Kırtoprak gibi formda isimler olmasına rağmen dikkatimi çeken başka bir at oldu. Kalite olarak rakiplerinden eksiği olmayan, lehine mesafede uygun kilo ile koşacak (8) YİĞİTSOY tekim.

4. AYAK: Toto olarak en iyi durumdaki at olsa da (12) ZUZUNAZ güven vermedi. Yanına çime yatkın (5) LUCKY LASS, çok gerilerde beklemezse yarışa ortak olabilecek (11) YILDIRIMKIZ ve tecrübeli jokeyiyle (3) CARNAVAL yazıyorum.

5. AYAK: (3) NORTH VALLEY kalite olarak ön plana çıksa da sık koşturulması ve aprantilerin mücadele edecek olması sıkıntı. İnatçı yapısıyla (2) DYMAXION, son yarışını kazanan (1) YOUNG BOND, kendini unutturan (5) SİDELİ ve (6) CASSOWARY diğer şans verdiğim isimler.

6. AYAK: Kazandıktan sonra kayıt yaptırdığı koşudan çıkan (7) CANŞEN, biraz daha uzayan mesafede etkili sprintiyle favorim. Start sorunu olmasa daha iyi yerlerde olacağını düşündüğüm (11) WILLISTON favorime ilk rakip gördüğüm isim. Uzayan mesafe lehine olan (2) NERUDA ve son yarışında kıpırdayan (3) FESTINA LENTE de birincilik mücadelesinde olur diye düşünüyorum.

ŞABLONUM
1.AYAK: 7,1,4,5
2.AYAK: 10,6,4,1
3.AYAK: 8
4.AYAK: 12,5,11,3
5.AYAK: 3,2,1,5,6
6.AYAK: 7,11,2,3

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Mehmet28

Avatar
İsmim Mehmet, 37 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Zaman zaman ara versem de 20 yıldır at yarışı oynuyorum.
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

14 Mayıs 2017 İZMİR yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…

1.KOŞU: (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
Bu koşuda yarış yaşamının ilk çim sınavında ve sonrasında hatırı sayılır dereceler elde eden, 11 Kasım 2016 tarihli KUM sınavında şu anda grubunda bulunan çoğu atla girdiği rekabette onları da geride bırakarak WINNER TUANA’nın gerisinde 2.lik elde eden AYLAVYUU ile kısa mesafede pist ayırt etmeksizin dereceleriyle dikkat çeken SACRED SPRINT de koşuda tercihlenmesi gereken 2 safkandır.

2.KOŞU:
Önemli derecede İSTANBUL deneyimi bulunan ve önceki sınavlarında tatminkar dereceler elde eden, grubun en yüksek HP’sine sahip YUNUS GİBİ, Son 1800 ÇİM koşusunda istediği dereceyi elde edemese bile koşudaki bitiriş derecesine oranla epeyce tatminkar bir izlem veren, PALAUR’a alışık stiliyle bilinen BABAKAYRA birlikte düşünülmesi gereken safkanlardır. OLGUNSULTAN da uzun mesafede son 2 koşusunda elde ettiği derecelerle bu defa daha uygun sıklette 2 atı da epeyce zorlayacaktır. GÜVENBEY de hafif sıkleti ve etkili jokeyiyle ona keza.

3.KOŞU:
Son uzun mesafe koşusunda geliyorum diyen, Özellikle ama özellikle tercihlemekten vazgeçmeyeceğim son zamanların formda atı BARBARIAN koşunun sigortasıdır.

4.KOŞU: (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
VERLABANO yarış yaşamındaki ilk startında startta 10 boy kaybetmesine rağmen, durumu çok iyi toparlamış ve kalite atların gerisinde tabelaya varmıştı. Dolayısıyla VERLABANO’nun bu koşusunu öncelikli görerek, bu koşuda banko olarak düşünülmesi taraftarıyım.

5.KOŞU:
Epeyce kalabalık bir grupta son koşusunu ölçü almadığım ve mesafe ayırt etmeksizin elde ettiği derecelerle göz kamaştıran KRONOS’un uygun grupta bulunması akabinde bankom olarak öneriyorum.

6.KOŞU:
İzmir’de uzun mesafeye alışkın stilleri ile bilinen ve elde ettikleri derece/bitiriş süreleriyle koşuda birlikte rekabet edecekleri izlenimi veren 5 at, İRFAN, VANLIMAHO, KIRTOPRAK,ÖZGÜRÜNOĞLU ve YİĞİTSOY arasında geçeceğini düşündüğüm liderlik mücadelesinde iyi olan kazansın diyorum.

7.KOŞU:
Yarış yaşamındaki ilk startında elde ettiği 2.liğin akabinde yaklaşık 5 ay sonra yeniden start alan ve startta 2 boy kaybetmesine rağmen kalite atların az farkla gerisinde 3.lüğe erişen, bu defa eküri-jokey avantajıyla izleyeceğimiz ZUZUNAZ tartışmasız grubunun uygunluğu ile liderlik mücadelesinde olacaktır. Bankomdur

8.KOŞU:
20 Nisan tarihli koşularında birbirleriyle arasındaki rekabeti baz alırsak, koşunun da NORTH VALLEY ve DYMAXION arasında geçeceği olasılığına öncelik verebilir, bu 2 atı da bu koşuda birlikte tercihleyebiliriz.

9.KOŞU:
Kalabalık grupta başta CİMİNLİ olmak üzere, CANŞEN, WILLISTON ve GOLDEN OK arasında geçeceğini öngördğüm mücadelede dayanağım önceki koşularında elde ettiği bitiriş süreleri, jokeyleri ve özellikle sıkletleridir.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 1 – 10
2.AYAK: 1 – 2 – 3 – 10
3.AYAK: 4
4.AYAK: 11
5.AYAK: 1
6.AYAK: 2 – 4 – 6 – 7 – 8

TUTAR: 2.40 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 11
2.AYAK: 1
3.AYAK: 2 – 4 – 6 – 7 – 8
4.AYAK: 12
5.AYAK: 2 – 3
6.AYAK: 4 – 7 – 11 – 14

TUTAR: 2.40 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

ETC

İzmir (Bol şanslar)

burunbrnbrn

lucky lass ı 2. last romanı 1. at vermişsin tebrikler.

3
0
Tahmin paylaş.x
()
x