istanbul altili tahminleri

13 MAYIS 2016 İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (GUFRE)

1.AYAK:  Favori çıkıp beşinci bitirdiği yarışta hayal kırıklıgı yaratmasına rağmen, uyum sağlayacağı çim pistte 9.UNCLE MEVLÜT kazanacaktır, bankom.

2.AYAK: Son yarış ASLANPARÇASI’nın ataklarına dayanamayarak ikinci kalan 4.KIZILTUĞLUM ve aynı yarışın üçüncüsü 1.ZAL ilk düşündüğüm isimler. 3.HÜRBEYİM, Selim Kaya ile 5.OLGUNBABA  6. ZİLZAAL rakp gördüğüm isimler. Fakat tehlikeli bir yarış olduğunu düşünüyorum, rahat bir yarış izlemenin tek yolu Hepsi yapmak gibi görünüyor.

3.AYAK: Fetih Koşusu’nda favorim son işinde 600/36,5 (24) yaparak formunu bulduğunu gösteren şampiyon safkan 2.BLAZE TO WIN. Alternatif tek adayım; bu mesafede kendisini 1.ARTIC MAN ve 7.SANZATU zorlayabilir. Fakat ben Halis Karataş ile iyi bir bekleme ve güçlü sprintle kazanacağını düşünüyorum.

4.AYAK: 3 Yaşlı Arapların şartlı 1 mücadelesinde orjin olarak öne çıkan bir isim yok.  Çalışmalarına göre 1.AVCIBATUR, 2.BAMBAM 5.GÖRKEMCAN 6.PRENS KEDO ve 7.HÜZMELİ yazılabilir. Kafkaslı temsilcisi ve 55 kiloya deklare olan Kocakaya için 8.TETINA da ilave edip geçiyorum.

5.AYAK: Son yarışında çok sert gruptaki yedinciliği ölçü olmayan 7.PAN AMORE hemcinslerinin yanında favorim. Eksik koşması halinde 4.ESQUELA, 5.GASPERINI, 6.LADY BEAUTY, 3.ALY GIRL rakip olacaktır.

6.AYAK: Geçen yıl yarış hayatına başlarken büyük beklenti içinde olduğum fakat bir türlü istediği yarışları koşamayan 11.MUFASA, iki hafta önce aradan sonra bir yarış gördü, artan nefesiyle bombayı patlatabilir, ilk yazacağım isim. 6.BÜYÜK BEYAZ, 2.ASLANAĞZI rakip gördüğüm isimler.

Herkese bol şans.

Altılım

9

4,1,3,5,6 / H

2

1,2,5,6,7,8

7,4,5,6,3

11,6,5

Çatı: 27 TL

13 Mayıs İstanbul Galopları

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Gufre

Gufre
İstanbul'da yaşıyorum, 31 yaşındayım, 15 yıldır at yarışlarını takip ediyorum, takip ettiğim programlara oyun oynuyorum Herkese bol şanslar.
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar Gufre

admin

Twitter da gördüm hesabını, kurcaladım biraz :) Orhan Veli altılı tahmini mi vermiş :)

admin

Oktay Rifat, 1 Aralık 1950 tarihli Yeditepe dergisinde yayımlanan değerlendirme yazısında, at yarışı severlerin diliyle seslenir okura: “Türk şiiri onun kalemi sayesinde Avrupa şiiriyle atbaşı geldi.” Orhan Veli’dir, yazıda sözü edilen. 1921 yılında, Halife Abdülmecit’in Yıldız Sarayı’nda düzenlediği düğünde sünnet edilen çocuklardan biri olan Orhan Veli’nin, ölümü şüpheli görüldüğü için doktorlar tarafından otopsi yapılan ince, narin bedeni Cerrahpaşa Hastanesi’nin morguna kaldırılırken, elbiseleri de depoya gönderilir. Kardeşinin elbiselerini teslim alan Adnan Veli, ceketin ceplerini karıştırdığında, sarı ambalaj kağıdına sarılmış bir diş fırçası bulur. Fırçanın sarılı olduğu kağıt açıldığında, Aşk Resmi Geçidi adlı bir şiirin yazılı olduğu anlaşılır. Bu şiirinde Orhan Veli, 12 sevgilisini anmaktadır sırasıyla… Koşuya hazırlanan yarış atları gibi sıralanan kadın adlarının kimileri okunamaz. Bunun nedeni, şairin dişlerinde gezdirdiği fırçanın kurumasını beklemeden kağıda sarması ve böylelikle kimi dizelerin mürekkep lekesine dönüşmesidir. Yani bir yerde, şairin dudaklarının ıslaklığıdır öptüğü kimi kadınların adlarını silen. Orhan Veli’nin cebinden bir de at yarışı bülteni çıkar. Veli Efendi’de at yarışı izleyenlerin arasında, Sabahattin Eyüboğlu’yla birlikte görülür Orhan Veli. Yanlarında, Orhan Veli’nin Beykoz’dan çocukluk arkadaşı olan şair Halim Şefik de vardır. Orhan Veli’nin cebinde, yarış atları ve sevgililerin adları ayrı ayrı kâğıtlarda yazılı olsa da Halim Şefik bir şiirde toplar her ikisini de: Ben sevgilimin Sevdiği şeyleri ezbere bilirim Balıklardan pisi Oyunlardan bayılır altmışaltıya Yemişlerden kuzu kestanesi Parası olunca gider Veli Efendi’ye At yarışlarına Cemal Süreya, 12-24 Temmuz 1972 arasında, 13 gün hastanede yatan eşi Zuhal Hanım’ı mektup yağmuruna tutar. Her gün yazılan mektuplarda Aragon, Rabia Hatun, Oktay Rifat, Apollinaire ve Pir Sultan gibi şairlerin adları verilerek alıntılar yapılır. Şairin, 23 Temmuz günü kaleme aldığı mektubun sonunda “Biz koşuyu kaybettikten sonra da koşan atlarız,” dizesi jokeyi, yani şairi anılmadan yer alır. Bu yüzden, şairin mektuplarını okuyanlar, Cemal Süreya’nın sanırlar o dizeyi. Oysa attan düşen jokeyin adı Sezai Karakoç’tur. Jokey sözcüğünü kullanıp da bir şiirini ünlü jokey Süleyman Akdı’ya ithaf eden Ersin Tezcan’ı anmamak ayıp olur. Şöyle diyor, at yarışlarını takip eden Ersin Tezcan: “At eğersiz, insan eyersiz güzeldir.” Bu yazının son metrelerini, ünlü İrlandalı yazar Bernard Shaw’ın, Moskova’da düzenlenen bir at yarışına kendi adının verileceğini öğrenmesi üzerine söylediği sözle tamamlayalım: “Sanıyorum yarışta tek at koşacak, sosyalist devlette rekabet olmadığına göre!..” kaynak : Sunay AKIN

Bombaci

Harika :)))

admin

BLAZE TO WIN son yarışında kulvar değiştirip sprinti atana kadar çok geç kaldı. 3 ay aradan son yine de çok iyi koştu. FLY BY ME ise virajdan sonra çok iyi doldurdu hatta yarışa gidiyor görüntüsü vardı ama sonra basmayınca tabela dışı kaldı. İki isimde 6 ay aradan sonra ilk koşularını gördüler.

SANZATU ve FLY BY ME kapışırken Karataş aradan sıyrılacak gibi gözüküyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Estimator

BLAZE TO WIN ‘e gecen senenin ayni tarifesini uyguluyorlar.2014 10.aydan sonra A 3 kosturmuslar 5.olmustu ve sonra G3 de yine 5. olmustu,ardindan KV 8 kazaniyor.Bana kalirsa ayni tarife uzerinden bu G3 yarisinda tabelada yerini alir.Benim HALLING yavrusu GALIPHAN galip gelir.

admin

BTW 5. olduğu yarışlarda gücünde koşmadı, burası için ölçü olmayacaktır. Aynı mantıkla gidersek Galiphan sadece bir kere A3 kazandı ve o günde çim pist 5.2 ağırlığındaymış. At süper kopup geliyor ama bu gruplarda fotoyu bulamıyor.

Estimator

BTW icin acik ve net soylemem gerekirse 2400 mesafelerde o gaziyi kazandigi yildaki formlari dışında cok cok zayif grup olmadigi sürece bu tip yarislrda yarış kazanmasi cok zor.Ayni sey bence fly by me icinde gecerli istanbulda bu mesafede yaris kazanmisligi yok,ustelik bir de Sadettinle hic şansı yok.Sanzatu desen ankara dışında istanbulda selim ile hic koşamaz.Geriye Articman kaliyor KV atindan öteye bir at degil.SON NOKTAYI GALIPHAN YAPAR.

admin

Tebrikler

Adrian

Başarılar Gufre

Estimator

tesekkur ederim admin

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x