ankara altili tahminleri bombaci

11 NİSAN 2017 SALI ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese şimdiden rahat rahat söyleyebilirim Ankara sezonu açar ikramiyeler coşar. Yani coşmasa bile bir İzmir gibi olmayacağı kesin. Biraz hafızamızı zorladığımızda ve geçmiş yıllara gittigimizde en az 1 ay boyunca Ankara için bir yatırım maliyeti yine gerekecektir. Safkanları tanımak veya safkanların  Ankara’yı tanıması/alışmasıda diyebiliriz. Yine klasik olarak Ankara’nın diğer illerle arasında olan rakım farkından dolayı safkanların zorlandığı konusu yine biz yazarların en fazla üzerinde duracağı konu olacaktır. Bu bir geyik değil gerçekten de böyle çünkü bu safkanlarda bir can taşıyor. Yanılmıyorsam TJK TV de Hafta sonu son düzlük programını izlerken bir safkanın polen alerjisinden bahsedildi. Safkan padoğa çıktığında öksürmekten, hapşırmaktan helak oluyormuş öylemiydi, böylemiydi, neydi derken yapılan tetkiklerden polene karşı alerjisi olduğu saptanmış ve tedavi ona göre uygulanmış. Anlatmaya çalıştığım şu: bu sevimli ve bir o kadar güzel canlılar makine değil. Elbette ki deniz seviyesinden daha ılıman bir iklimden geldiklerinde bir alışma süreci olacaktır. Bu anlamda düşünecek olursak Urfa ve Bursa’dan gelen safkanların daha az adaptasyon sorunu yaşayabileceğini düşünüyorum. Yani demem o ki; tatlı süprizler için bu iki ilimizden gelen safkanlara dikkat edelim derim. Azar azar yatırım maliyeti ile bu geçiş dönemini en az zararla atlatmamız dileği ile şimdiden herkese bol şanslar dilerim çünkü Ankara’da herkesin bir hayli fazlaca şansa ihtiyacı olacaktır.

1.AYAK: Tabi ki mesafe uymasa da grup uyduğu için ve Ahmet Çelik faktörü ile (7) TATARBEYİ ilk safkanim. Ben maidendan yeni çıkmış olsada son yarışında uzak yapan ve son yarışına göre 6 kilo veren (6) BÜYÜK DOĞU olmadan kupon yapmak istemiyorum ikinci safkanım. Önceden beri çok seviyorum ve kalite bir kısrak olduğunu düşünüyorum. Açıkçası son yarisinda Urfa’da görünce de üzüldüm. Anlaşılan Ankara hedef yapılmış ve ben ismi aklımızda kalsın diye de bahsetmek istiyorum çünkü muhtemelen ileride ki yarışlarında tek yakalayacağız beyaz bayrak ayna ya gidecek olan (5) NASİBİN üçüncü safkanım. 3 aylık aradan sonra yarış görüp nefes açan safkan bu yarışı hedef yapacaktır (2) ZORBEZİRGAN dördüncü safkanim. Son şans vereceğim isim ise ağır kilosuna rağmen (3) FOTERLIDİR.

2.AYAK: Orjin itibari ile gözlerin 2 safkan da olacağını düşünüyorum. CAN KARDEŞLER ile babadan kardeş (2) ARSLAN ATEŞİ ve GÜMBÜR GÜMBÜR ile babadan kardeş (14) RUS GELİN, galop anlamında da iki safkanın ön planda olduğunu düşünüyorum. Birincisi (7) GÜLBEŞİR ikincisi ise (9) UÇAN REİS. Bu yarışta bu dört safkana yer vereceğim.

3.AYAK: Hatirlarsaniz son yarisinda bu kötü gidişata STOP diyeceğine inandığım (2) KUTUP bankom demiştim ve yakalamıştık. Bunu (1) ŞÜKRÜ olmadığı için bu kadar güvenerek söylemiştim. Şimdi bu safkan var ancak bu defa da 63 kilo dolayısı ile ben bu yarışta (1) ŞÜKRÜ’ye şans vermeyeceğim. Bunun yerine 3 safkana şans tanıyacağım. Kalite (3) DOMANİÇ, son yarışlarında saçma sapan koşturulan ve bu yarışta söz sahibi olacağına inandığım (5) SEYYAH KIZI ve Akın ile sahne alacak olan (4) BİRKASIM.

4.AYAK: Bu mücadelede beklentinin yüksek olduğu ismini sağır sultanın duyduğu safkanlar var. Ancak diğer tarafta da bir (1) TURAP faktörü var. Adana da süper form yakalayan safkan için 2 dez avantaj var birincisi Ankara kumu, ikincisi ise (7) KOZBEYİ. Bu iki safkanı suprizde avlayabilecek olan iki safkan var. Birincisi (2) SAKE BOMB ikincisi ise (6) BİNDOKUZYÜZYEDİ. Starta birlikte safkanların yapacağı en iyi şey (1) TURAP la liderlik mücadelesine girmek yerine Ankara kumuna saplanmasını beklemek olur. (7) KOZBEYİ’nin de Ankara kumunu daha iyi söktüğunü varsayarsak ve son 800 den sonra pres yapacağını varsayarsak bu durumun geriden gelecek iki safkana avantaj sağlayacağını düşünüyorum. İkisi arasında kıyaslama yaparsam bu tarz uzun mesafe tempo yarışları çok seven ve kesinlikle son 200 den sonra artık atlarla konuştuğuna inandığım Akın Sözen bende jokey faktörü ile (2) SAKE BOMB u bir adım öne çıkarıyor. Geçmişte Ankara da sadece 2 birinciliği bulunan ve kendisinden zayıf rakiplerle mücadele edip dönen (1) TURAP da ilgilileri de Ankara kumunda zayıf olduklarını bilselerde form durumu itibari ile Ankara pistine heybeden elmayı kapmak için geldiklerine eminim. Bu defa başaramayacaklar. Ben inanıyorum diyemiyorum ama inanmak istiyorum sen patla bende bombayı patlatayım. Çok risklide olsa (2) numaralı SAKE BOMB BANKOMSUN.

5.AYAK: Muhtamelen yarın günün en yüksek oranda 2. AGF si olacaktır. (1) KÖRDÜĞÜM gerek form durumu gerekse mesafeye yatkınlık anlamında tek görünümünde olsa da ben (8) MAKBER GÜLÜ ne şans vereceğim. Bu yarışı bu iki safkana geçmeye çalışacağım.

6.AYAK: (3) AKAĞAÇ ve (4) ASTRAKHAN ikilisinin arasına (1) ABUZERHAT yazıp rahat bir yarış seyredebilecegime inanıyorum.

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK: 7-6-5-2-3

2.AYAK: 2-14-7-9-12-10

3.AYAK: 2-3-5-4

4.AYAK: 2 TEK

5.AYAK: 1-8

6.AYAK: 3-4-1

YEDİLİ GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK: 1-2

2.AYAK: 7-6-5-2-3

3.AYAK: 2-14-7-9-12-10

4.AYAK: 2-3-5-4

5.AYAK: 2 TEK

6.AYAK: 1 TEK

7.AYAK: 3 TEK

Not: 2 Ayakta (7) GÜLBEŞİR kesin olmamakla birlikte yarıştan çıkacağı duyumu gelmiştir. (11.08) 2.ayakta çıkan safkanların yerine (12) BALDAĞI ve (10) YAVUZ ZAFERİ kupona eklenmiştir. (14.47)

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
admin
Yönetici
admin

Bol şanslar

can911
Üye
can911

Fark ayrıntıda gizlidir, ayrıntılar da BOMBACI’da. Tarzını takdir ediyor ve beğeniyorum.Eline sağlık kardeşim

Bayram
Ziyaretçi
Bayram

Ankara tahminin varmıydı
Saygılar

can911
Üye
can911

Çok pardon Bayram bey geç fark ettim, maalesef anlaşıldığı üzere bugün tahmin yayınlamadım. İlerleyen programlara kısmetse

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

gülbeşir koşmucak abi

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

birinci maiden zor atların nerdeyse hiçbiri ankarayı görmeden koşucak bu pist rakım olarak etkileyebiliyo karakteri oturmuş atları bile bunlar daha 3 yaşına yeni giriyo adapte sorunu olacaktır ama tam tersi bu piste bayılıcak saflkanlarda olabilir e onlarıda bulmak ayıklamak bizim işimiz olsun bugun kupon netleşince söylerim :))

Reşat
Ziyaretçi
Reşat

Selam,Üye nasıl olacağım.

Reşat
Ziyaretçi
Reşat

Hoşbuldum,teşekkür ederim,tamam.

Mehmet GÖNÜLTAŞ
Ziyaretçi
Mehmet GÖNÜLTAŞ

Bombacının da dediği gibi risk almadan para yok .ilk yazdığın günden beri takip ediyorum seni geçen yıl ankarada iyi tekler vermiştin :) ankarayı seviyorsun bu senede aynı performansı bekliyoruz. Nacizane kuponumu paylaşayım bende 1 ayak: 6 ( büyük doğu) tek gülercelerin atı ibrahim bekiroğulları çalıştırıyo risk yoksa parada yok .2 ayak: 2-7-14 yeterli 3 ayak:1-2-3-4-6 4 ayak:7-2-1 kozbeyi/ankara/ahmet çelik/boş kilo/geçen sene :) buluştular gene seriye son verebilir mi ? Bence verir ister tek yazın isterseniz 3 at 5 ayak:1-2-3-4-8 ayşegül gelmiş urfadan ,kaçak ,uzun mesafe teccübesi yok çok ters bir at günün ikinci patlağı olabilir çıkıp bitirebilir dikkat. 6 ayak:3-4-6 yeterli gülerceler ve selim tek de olur ama buralara kadar yıka yıka gelip heyecan yaşamayalım bol şans herkese

Bedluf
Ziyaretçi
Bedluf

Ben son koşu 3 ve 4 arasindayin hatta bütün paramı başacağım ikilisi ne adana dan gittiler ankara ya burda o atla ra gözü gibi bakıyorlar di ve hatta şampiyon diyorlar di dereceleri muhtesem di bugün puanla baktığımda iki side sur dırek çıkmıyor tek atarsam 3 olur altilim da ama ankara havası onları nasıl etkiler nasıl koşar bilmiyorum saygılarımla

Aydnvtnsvr
Ziyaretçi
Aydnvtnsvr

Merhabalar,

Bu turap bugun yikilsin artik Adana da 5 te 5 yapti yeter

Turan
Ziyaretçi
Turan

Abi ilk ayak 9 kerimefe neden kimse sans vermemis en iyi derecede onun gorunuyo

ATÇI
Ziyaretçi
ATÇI

Ankara ALTILI GANYAN kurgum görüşlerinize sunarım

1.ayak:7-6-5-2-3

2.ayak:9.12.2.7.14

3.ayak:11.2.4.3.5

4.ayak:2

5.ayak:1

6.ayak:3.4.14.9.1.8

burak
Ziyaretçi
burak

Ramazani yakti 12 baldagi ve aprantisi.yaaa o nasil bir kacmadir.boyle rezil olursun.komik duruma dusersin.az bi nefes aldirsaydin uzak almistin yarisi

Ramazan Yılmaz
Üye
Ramazan Yılmaz

Sorma Burak ben viraj dönüldükten sonra yarışı aldığına kesin gözüyle bakıyordum hatta uzak çeker diye bekliyordum ancak anlık rehavetemi kapıldı yoksa getirmemek içinmi taya dokunmadı çözemedim ama bana göre o yarış hakkıyla kazanacaktı neyse artık önümüzdeki koşulara bakacağız ben zaten ilk ayak 9’u tek atmadığım için yattım.