ankara altili tahminleri

11 MAYIS 2017 ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Son yarışlarında başarılı olmuş bir çok safkanın start alacağı bu koşuda risk alıyorum ve (3) WHITE CREST i banko yazarak , oyunun riskini bu ayağa yüklemeyi seçiyorum.  Rakip falan da önermiyorum çünkü bu ayağa at yazarak kurgu oluşturamadım. Son yarışında da ışık saçan bir zafer elde eden bu safkana güveniyorum. Umarım Mücahit bizi üzecek bir hata yazpmaz atın üstünde.

2.Ayak: İlk koşusu olmasına düzenli ve dereceli galopları , orijini itibarı ile ayağına çabuk olma ihtimali olan (7) PERFECT HEART favorimdir. İlk rakibi çimin kalite safkanı Merveilleux ile anne kardeşi olan (5) MONSERRAT olur. Daha sonra yazılması gereken taylar ise (2) GİZEM LION , (8) ROSA ROSA , (1) BIG QUEEN , (6) MY BIRD , (9) WHIPLASH  ve son olarakta (4) LUSH LİFE.

3.Ayak: Son yarışını kazanmış olan (1) VİCDANSIZ dan yine iyi bir yarış bekliyorum, o yarışının tesadüf olmadığını kanıtlayacak durumda olduğunu düşünüyorum. Ankara çiminde daha önce güzel yarışları olan (5) NATUHAY , (6) IRKIM , (8) YILDIZGÜZELİ ve Urfa’dan gelmesine rağmen çimi de yapacağına inandığım (9) DÜŞEŞ rakipleridir.

4.Ayak: Kalite kumcuların buluştuğu bu KV 9 koşuda (4) MORE THAN A GAME başta olmak üzere (3) HOT CHOCOLATE ve tırnağının ucunda olan (6) YILDIZHAN STAR yazıp geçelim diyorum. Diğer atlarında geliri yok denilemez ama bu ayağın kontenjanı 3 at .

5.Ayak: Henüz KV galibiyeti olmasa da form durumu üst düzey olan (5) OĞLUM BURAK favorim olup ,  en ciddi rakibi son Ankara yarışında tekrar kazanmayı hatırlayan ve aynı jokeyi ile start alacak olan (3) KOZAN DAĞI ‘dır. Bu ayakta bomba beklediğim isim ise (7) DOMANİÇ ; Adana’da kazandığı 1500 kum KV 9 yarışı da 10.95 ganyanla kazanmıştı bu safkan, yine yapabilir.

6.Ayak: Son yarışlarında sert kaçıp başarılı olmayı deneyen ama bir türlü sonunu getiremeyen (8) KUTLUKIZ bu kez daha idareli gitmesi halinde çok iddialı olacaktır. Bence numarayı başkalarına bırakıp arkalarına yatsa daha başarılı olur. Son tabelaya yakın bitirdiği yarışı gayet iyi olan (6) GARNET , 1300 ün daha uygun mesafe olduğunu düşündüğüm (9) PURE LOVE, bu yarışa farklı hazırlanan (10) RAZVAN , son yarışında kazanan atla taraklama giren (4) FERONIA ve (7) GO WIID kuponlarda olursa rahat yarış izleriz.

Altılı Şablonu:

1)  3

2)  7,5//2,8,1,6,9,4

3)  1//5,6,8,9

4)  3,4,6

5)  5,3//7

6)  8,6,9,10,4,7

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

11 Mayıs 2017 ANKARA yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…

1.AYAK:
Uzun mesafede sıklet ayırt etmeksizin B.KILINÇ ve MÜSLÜM ÇELİK ile katıldığı son 5 yarışında tabeladan ayrılmayan SHERMAN OAKS bu mesafede önemsenmesi gereken atların başında geliyor. WHITE CREST de aynı şekilde son 4 uzun mesafe startını dikkate aldığımızda performansı ve elde ettiği derecelerle SHERMAN OAKS’tan aşağı kalır yanı olmadığını bilmenizi isterim. Boşluk bulması durumunda GALLOP TO WEST’in de bu 2 atın kalitesine denk bir yarış sergileyeceği gözden kaçmamalıdır.

2.AYAK:
25 Nisan tarihli ilk startında, son zamanların en güzel bitirişleriyle dikkatleri üzerine çeken GÜLGÜMÜŞKAN, AMANOS, ALBANY üçlüsünün gerisinde tabelada yer bulan WHITE ANCESTOR, özellikle tecrübeye eriştiğini öngördüğümden, ondan da öncesinde alıştığı binicisiyle dış kulvar avantajını elinde bulundurduğundan dolayı uygun grupta banko olarak riske ediyorum.

3.AYAK:
12 Kasım 2016 tarihli startında startta 2 boy kaybetmesine rağmen özellikle de grubunun en ağır sıkletiyle yer aldığı koşuda yarım boy farkla 2.liği elde eden IRKIM yine Akın SÖZEN ile daha da hafif sıklette liderlik için çaba gösterecektir. Son zamanların formda ve başarılı atı olması münasebetiyle TAŞKIR’ı, 29 Nisan tarihli 1800 Çim startında adeta ezen VİCDANSIZ da bu koşuda söz sahini olabilecek safkanlardan biri olmaya adaydır.

4.AYAK:
Uzun mesafe HAMAMÖNÜ KOŞUSU’nda son 8 startında özellikle uzun mesafe sınavlarında bekleneni fazlasıyla verebilen YILDIZHAN STAR bilhassa Özcan YILDIRIM faktörüyle grubun en önde gelen safkanıdır. MORE THAN A GAME de son 3 startında elde ettiği dikkat çekici derecelerle YILDIZHAN STAR’ı yoracaktır. Koşunun galibinin kim olduğunu birlikte izleyeceğiz. TURAP’a bu koşuda şans vermememin sebebi son 6 koşusunun 5 inde 1.lik elde etmesine rağmen grubunda bulunduğu atların ortalamanın altında performans göstermesi ve son koşusunda epey kalite atların gerisinde kalıp tabelaya bile direnememesi olmuştur.

5.AYAK:
18 Nisan tarihli 1400 KUM startında son düzlükte birbirleriyle çekişen ve tabelanın en üst sırasında yer paylaşan KOZAN DAĞI ve LORD, özellikle son koşularında KOZAN DAĞI ve LORD’a üstünlük sağlayan ve alıştığı jokeyiyle liderlik için mücadele edecek olan OĞLUM BURAK da koşunun sigortası olup diğer 3 atla birlikte kuponlarda yer verilmesi gereken isimlerdendir. Özellikle not düşülmesi gereken bir nokta var, benzeri mesafelerde yine KOZANDAĞI ve LORD’a 1 Nisan tarihli 1500 KUM sınavında oldukça belirgin bir üstünlük sağlamış olan ASALETLİ de koşunun sigortalarından olup, tercihlerde yer alması gerekir.

6.AYAK:
29 Nisan tarihli 1200 ÇİM sınavında grubun favori kalite atı ONURKAN’ın boyun farkıyla gerisinde 2.lik elde eden KUTLUKIZ bu defa uygun grupta şeytanın bacağını kırmak için start alacaktır. Ayrıca son koşusunda burun farkıyla VASILY ve KESMEŞEKER’in gerisinde elde ettiği 3.lüğü dikkat çeken, bu defa Ahmet ÇELİK ile kendine şans yaratmaya çalışacak olan FERONIA da koşuda söz sahibi olabilecek bir başka isimdir ve KUTLU KIZ’ın rakibi olacaktır.

1.AYAK: 2 – 3 – 7
2.AYAK: 10
3.AYAK: 1 – 6
4.AYAK: 4 – 6
5.AYAK: 1 – 3 – 4 – 5
6.AYAK: 4 – 8

TUTAR: 5.76 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

2
0
Tahmin paylaş.x
()
x