1 MAYIS 2017 BURSA AT YARIŞI TAHMİNİ (RAMAZAN YILMAZ)

CREED; İstanbul yarışları neticesinde istenilen performansı sergileyemeyen safkan kaba kum pistindeki ilk startında oldukça tatminkar performans göstererek güçlü rakiplerinin yanından ikincilikle ayrıldı. O koşudaki rakiplerine göre bugün uygun grupta fotoya uzanabilir. Normalde banko önereceğim isimdi ancak SAFİR KIZ‘ın son koşusunu izledikten sonra bu kararımdan vazgeçtim. Son startında tereddütlü başlayıp grubun en gerisine düşen safkan son metrelere kadar yine grubun uzak farla gerisindeydi. Sonlara doğru binici tarafından hiç zorlanmamasına rağmen biranda dördüncülüğe sarkıp koşuyu tamamladı. Bugünde benzer bir yarış sergileyip erkenden farkı kapatırsa sürprize imza atabilir.

GÖNÜL AVCISI; İzmir’de gösterdiği üstün performansın ardından bugün şansını Bursa’da deneyecek olan safkan artan formuyla uygun rakiplerinin yanında kazanmasını beklediğim isimdir.

KING POWER; Katıldığı tüm koşularda güzel performansların ardından son ikisini kazanma başarısı gösteren safkan devam edem formuyla favorimdir. Gruptaki en güçlü rakibi ise son koşusunu uzak farkla kazanıp galoplarında çok iyi görünen LUCKY RACER olur.

DOUBLE STEEL; Bir süredir bu koşu için hazırlanan safkan idmanlarındaki görüntüsüyle favorim. Ayrıca dil bağı takılacak olmasıda safkanı olumlu yönde etkileyebilir kesinlikle ihmal edilmemesini öneririm.

ALTILI GANYAN KUPONUM
1.AYAK : 1.9
2.AYAK : HEPSİ
3.AYAK : 1
4.AYAK : 1.2
5.AYAK : 2.6.5.1.3
6.AYAK : 5.1.4.3.2.9.8.13

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Ramazan Yılmaz

Avatar
32 yaşında evli bir adamım altılı ganyan oyunlarıyla tanışmam 8-10 yıl gibi bir zamana dayanıyor ve bu süre içinde altılı ganyandan aldığım ikramiyeler hatrı sayılır ikramiyeler oldu. Altılı ganyanın şans ve tesadüften ziyade takip ve dikkat isteyen bir oyun olduğunu düşünenlerdenim. Ben oyunları para hırsıyla değil zevk için anlık heyecanlar için oynarım herkese de böylesini tavsiye ederim. Hırs yaparsan kaybedersin, kaybedersen daha çok hırslanırsın. Agf, favori falan pek fazla dikkat etmediğim hususlar bu yüzden güvendiğim isin sıralamada sonuncu at dahi olsa tek yazmaktan çekinmem pişman olmaktansa o heyecanı yaşamak daha değerli. Paylaşmayı severim ve bu sebeple bankotahminler ailesindeyim.
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

1 Mayıs 2017 BURSA Yorum ve tahminlerimi huzurunuza sunmaktan kıvanç duyuyorum.

NOT: Düzeltmeler yapılmıştır.

1.AYAK: 14 Nisan tarihli koşuda, bugün 4.ayakta start alacak olan KING POWER gibi kaliteli bir atın gerisinde elde ettiği 2.likle göz dolduran CREED, ortalama kilosu ve önemli jokeyiyle koşuda söz sahibi olmaya çalışacaktır. Fakat bu safkandan önce düşünülmesi gereken bir safkan var ise o da henüz 3.koşusunda 23 Nisan tarihinde AMANVERMEZ’in gerisinde elde ettiği 2.likle CREED gibi güzel bir hava yakalayan KADERİN OĞLU bu defa yine jokeyi O.YILDIZ ile daha tecrübeli ve dikkatli davranacak, etkili sprintleriyle CREED’ten önce koşuya ağırlığını koyacaktır. 23 Nisan tarihli 1400 Kum pistinde umduğunu bulamayan ÇAKACAK bu defa daha tecrübeli stiliyle etkili jokey avantajını da kullanacak, bu 2 at arasındaki çekişmeden faydalanmaya çalışacaktır ve alternatif olarak kuponlarda düşünülebilir. KOBATER’e bu koşuda şans verme hususunda başta çok ciddi kararsızlıklar yaşadım. Çünkü 27 Mart ve 17 Nisan tarihli 1800 ve 1400 koşularında etkili jokeyleriyle tabelada yer almasına rağmen, önünde finişe varan atların gerisinde nerdeyse uzağa yakın tabelada yer bulması bu manada bu atın seçimi hususunda hissettiğim kararsızlığın sebebi, aynı şekilde KALIMBA’ya gelirsek, KALIMBA’nın da kuponumda yer almasını dilerdim ama Ankara’daki 18 Nisan tarihli 2000 Kum koşusunda 5 atın içinde tabelayı zar zor bulan, üstelik geride bıraktığı atın 10 boy starttan geç çıkması, aynı şekilde 2 boy farkla gerisinde kaldığı DESPEDIDA’nın da startta 15 boy kaybetmesi bile bu atın avantajını doğru düzgün kullanmasını sağlayamadı. O nedenle KOBATER ve KALIMBA’ya ve KOBATER’e şans vermeyi düşünmüyorum. SPARKLING STAR’ın da sadece alternatif olarak kuponlarda düşünülebileceği gerçeği unutulmamalı. 8 Mart tarihindeki 1800 BURSA KUM pistindeki 3.lüğü, özellikle de elde ettiği dereceyle gerisindeki safkana karşı uzak ara performansı dikkate değer. Dış kulvar avantajını da cebe atarsak bu atın finişi diğerlerinden erken görmesi olasılığı doğal da karşılanabilir.

2.AYAK: Yine 14 Nisan tarihli Bursa’daki ilk koşusunda gösterdiği performansla ağır kiloya rağmen 1.lik elde eden ULAKÇI, sıklet ve mesafe farketmeksizin yine farklı jokeyleriyle aradığını bulan, formunu devam ettiren KURTÇABEY, Usta jokeyi Mehmet KAYA’ya alışık bir görüntü sergileyen ve tabelada kendine yer bulacağını düşündüğüm MY SULTAN, 29 Mart tarihli koşularında SEMEND ve KUTLUERİNOĞLU gibi önemli atların gerisinde tabelada yer paylaşan RUAT ve KORALAY koşunun en şanslı isimleri konumunda olup, birlikte düşünülmeleri gerekir. NİNOŞUN OĞLU, alıştığı jokeyle bu koşuda nasıl bir izlenim yaratır emin değilim fakat TOKAÇOĞLU ile kısa mesafede elde ettiği 1.liklerde kıl payı yakayı kurtarmasına rağmen bu defa daha ağır sıklette ve uzun mesafede kendine bu fırsatı pek de yaratamayacağını düşündüğümden bu koşuda tercihlemeyeceğim. YOLBULAN’ın da 17 Mart ve 6 Nisan tarihli koşularını incelediğimde KURTÇABEY gibi kalitesi aşikar bir safkanın epey belirgin farklarla gerisinde kalması tabelada kendine yer bulsa bile rakibinin formundan dolayı kendine şans tanınmasına belirgin şekilde engel olacaktır. O nedenle kuponlarda bu ata yer vermenin de kanımca bir anlamı olmayacaktır. Aynı şekilde 15 Marttaki yarış performansını göz önüne alırsak BABAMENDUH’un da hafif sıkletine rağmen bu grupta bir kaç atla kapışmasında mağlup olan taraf olması, 14 Nisan tarihli koşusunda da elde ettiği 6.lıkla benzer bir durumla karşılaşması da BABAMENDUH’un bu koşuda tercih edilmesi yönünde şahsımı karamsarlıkta bırakıyor. Ekonomik kupon düşünenler ise bilmeliler ki, KURTÇABEY- MY SULTAN – KORALAY – RUAT ve ULAKÇI beşlisi yukarıda bahsettiğim şekilde bu grubun en önemli beşlisidir.

3.AYAK: Koşuyu garantilemek adına önermek istediğim 2 isim var, bunlardan 1.si eküri-jokey ve sıklet avantajlarını elinde bulunduran GÖNÜL AVCISI’nın liderliğe ortak olma konusunda göstereceği inat, 2.si ise Bursa 1800 KUM’da 3 Nisan tarihinde elde ettiği 1.lik grubun yakın zamanda en iyi bitiriş süresi olan KOBAT’tır. KÖSTEBEK de bu koşuda elzem durumda görünebilir fakat KOBAT ile rekabet içinde olduğu son koşusunda (yine 3 Nisan tarihli koşuyu kastediyorum) hafif kilosuna rağmen, üstelik rakibinin startta 3 boy kaybetmesine rağmen uzak arayla liderliği kaptırması buna en belirgin örnek olarak gösterilebilir. O nedenle bu koşunun eküri avantajını elinde bulunduran GÖNÜL AVCISI/FANİZAN ve KOBAT arasında geçeceğini öngörüyorum. Ekonomik kupon düşünenler ise koşunun en şanslı isminin eküri avantajını lehine kullanacağı ve diğerlerinden daha hafif sıklette koşuda olumlu performans göstermeye hazır durumda olan GÖNÜL AVCISI – FANİZAN ikilisini (jokeylerine de dikkat çekmek istiyorum) kuponlarında tek düşünebilirler. ÖZLENEN GÜL, 3 Nisan tarihli ilk uzun mesafe startında deyim yerindeyse dökülmüştü. Koşuyu dikkate inceleyecek olursak az önce bahsettiğim şekliyle KOBAT’ın uzak mesafede bu ata karşı elde ettiği 1.liği ve KÖSTEBEK’in de gerisinde zar zor 2.liğe eriştiğini görürsünüz. KÖSTEBEK bu şartlar altında tercihlenemezse, ÖZLENEN GÜL’ün de aynı şekilde hiç şansı bulunmamaktadır ve tercihlemek mantıklı olmaz.

4.AYAK: Mesafe ayırt etmeksizin son 1400 ve 2000 koşularında sergilediği görüntü ve bitiriş dereceleri grubundaki diğer atlara oranla daha iyi durumda olan KING POWER bu defa da Ahmet ÇELİK ile işi son düzlüğe bile bırakmadan koşunun lideri konumunda finişe varabilir Fakaaat KING POWER’ı banko olarak düşünmeyenlerin yani ikilemde kalanların bu ata daha sıkı bir rakip olan LUCKY RACER’ı da eklemeleri de gerekir. 17 Nisan tarihli son koşusunda (ki ilk uzun mesafe koşusudur) elde ettiği uzak ara 1.lik performansı bu konuda epey göz kamaştırıyor. Fakat ekonomik kupon oluşturmak isteyenlere de KING POWER’ın kalite olarak LUCKY RACER’dan daha önde olduğunu düşünüyorum. Bunun en önemli sebebi ise LUCKY RACER’in bahsettiğim o ilk uzun mesafe koşusunda elde ettiği uzak ara farkı sağlayan nedenlerden biri 51,5 kg sıkletiydi, ikincisi ise rakibinin starttan geç çıkmasıydı. O nedenle, özellikle ağır sıkletiyle, yeniden aynı şansı KING POWER huzurunda bulacağına ve bir avantaj yaratıp lehine kullanabileceğine ihtimal vermiyorum. Fakat olasılıklar gözönünde bulundurulduğundan bu atın alternatif olarak düşünülmesini önerebilirim. Ekonomik kupon düşünenlere ise yukarıda bahsettiğim çeşitli nedenlerden dolayı yalnızca KING POWER diyorum.

5.AYAK: Yaklaşık 1.5 yıl aradan sonra Kocaelindeki ilk startında pek de iç açıcı bir görüntü sergilemeyen fakat buna rağmen bu startını ölçü almadığım IMPERFECTIONIST, startta oyalanmadığı takdirde etkili performansı ile alışık olduğu geçmiş Bursa günlerine geri dönecektir. Fakat tercihlemeyle ilgili olarak grubun riskli safkanı olup tercihi sonra düşünülmelidir. Sadece alternatif olarak düşünülebilir. Grubunun en ağır sıkletinde start alacak olmasına rağmen kısa mesafeyi yadırgamayacağını düşündüğüm FORTE, geçmiş koşularının daha üstünde bir performans sergileyebilir ve IMPERFECTIONIST’ten önce bilhassa üzerinde durduğum safkandır. 4 Nisan tarihli Kocaeli koşusunda M.KAYA faktörüne rağmen, grubunun epey gerisinde ortalama bir görüntü sergilediğini gözlemlediğim RED REBEL’ın bu koşuda da çok fazla iddialı olamayacağını öngörsem de M.KAYA faktörü bu atı tercihlemem konusunda bana kolaylık sunuyor. Aynı atın 13 Nisandaki yarışında da kalite atların gerisinde gösterdiği performans vasat düzeyde olmasına rağmen, daha iyi bir yarış sergileyebilme fırsatı da bulunmasına rağmen, bunu tam olarak başaramamasını o günkü formuna bağlıyor ve üzerinde çok durmuyorum. Geçmiş yarışlarını göz ucuyla değil de iyice detaylı olarak kontrol ettiğimizde olumlu neticelere de ulaşabiliyoruz. Misal 2016 yılının son döneminde mesafe ayırt etmeksizin elde ettiği 1.likler bize bu konuda yeterli fikir verecektir. Bu nedenle RED REBEL’i de kuponumda tercihleyeceğim.. FANCYCHANCY’e de ayrıca dikkat çekilmesi taraftarıyım. 29 Aralık 2016 tarihindeki son koşusunu ölçü almazsak, uzun mesafelerde genellikle ağır sıkletlerde elde ettiği dereceler epey dikkat çekici, grubunda en hafif sıklette koşuda yer alacak olan FANCYCHANCY’nin benzeri sıklette 25 Mart 2016 tarihinde az farkla geride elde ettiği 2.liği (bu koşuda 2 boy starttan geç çıkmasına rağmen) baz alınabilir. Ayrıca 14 Ağustos 2016 tarihinde TRALLES GIRL, SAYDA, LADY TIFFANY, RED QUEEN gibi atları adeta ezip geçerek elde ettiği 1.lik de oldukça dikkat çekiciydi. (üstelik grubunun en ağır sıkletlerinden biriyle bu koşuda yer aldı) 27 Mayıs 2016 tarihinde ÇİM pistte elde ettiği 2.lik ve 13 Mayıs 2016 tarihinde uzak ara ile elde ettiği bir başka 1.lik bile bu atın mesafe ve pist ayırt etmeksizin ne derece başarılı bir at olduğunu gözler önüne seriyor. Yaklaşık 4 ay sonra start alacağı durumu dezavantajına gibi görünse de ben bu atın da tercihlenmesi yönünde görüş bildirmek istiyorum. Ekonomik kuponlarda ise IMPERFECTIONIST’in riskli durumda olduğunu düşünenler, FORTE’a, RED REBEL’a ve FANCYCHANCY’e birlikte şans vererek riski yok edebilirler.

6.AYAK: 16/12/2016 tarihli koşusunda elde ettiği uzak mesafe ile bitiriş derecesi grubunun en iyi bitiriş derecesi olan WARRIOR LADY yine benzer sıklette göstereceği performansla liderliğe ortak olacaktır. Ayrıca alışık olduğu jokeyiyle beklenenin üstünde bir performans beklediğim STORMBELL, mesafe ayırt etmeksizin son 3 koşusunda elde ettiği 2 adet 1.lik ve 1 adet 2.liği dikkate alırsak koşuda WARRIOR LADY’nin en belirgin rakibidir. BEZMİ ALEM’in B.KOÇOĞULLARI ile kısa mesafedeki son 3 koşusunu iyice inceledim. 16 Şubat, 13 Mart ve 20 Nisan tarihli koşularını dikkate alacak olursak, 16 Şubat tarihindeki koşuyu 1.likle noktalamasına rağmen 2.likle yetinen PATIENT’in starttan geç çıkmasını avantajına kullanmasıyla bile çok az farkla elde ettiği 1.lik elde etmesi beni tatmin etmedi. 13 Mart tarihli koşusunda şu anda aynı grupta bulunduğu 3 atla reakbetinden epey farklı olarak tabelanın sonunda yer almasına rağmen benim deyimimle hüsranla ayrıldı. (Bu atlar STORMBELL – MISS TURKEY – LADY HUNTERS) 20 Nisan tarihli koşusunda da rakipleri ortalama olmasına rağmen performansı yerinde bir görüntü sergilemeyen BEZMİ ALEM’in bu koşuda çok fazla şansının olmadığını düşünüyorum. PENGUEN’in de uzak mesafede ağır sıklete alışkın olmaması ve elde ettiği dereceler, üstün jokeyine rağmen bu atı tercihlemek konusunda beni kuşkuda bırakıyor. Handikap Puanı grubunun en yüksek atı da olsa bu atın da bu ölçütler çerçevesinde çok fazla şansının olmadığını düşünüyorum.

DETAYLI KUPON

1.AYAK: 1 – 3 /// 2 – 10
2.AYAK: 1 – 2 – 5 – 6 – 9
3.AYAK: 1 – 3
4.AYAK: 1 /// 2
5.AYAK: 1 – 5 – 6 /// 2
6.AYAK: 4 – 8

TUTAR: 7.20 TL

EKONOMİK KUPON:

1.AYAK: 1 – 3
2.AYAK: 1 – 2 – 5 – 6 – 9
3.AYAK: 1
4.AYAK: 1
5.AYAK: 1 – 5 – 6
6.AYAK: 4 – 8

TUTAR: 3.60 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

ETC

Teşekkür ederim dostum…Bilmukabil…
Tercihlediğin atların ayağının uğuruyla…

Bu arada İzmir tahminlerinde Ümit isimli bir dosta yol gösterici olmanın ve 6’lıyı tutturmasının sevincini yaşıyorum. Heyecanım mutluluğumla karışık had safhada…

İnşallah burdaki tüm yarışsever dostlarımıza yol gösterici olurum..

Hala mutluyum :)))
Sanki kendim tuttumuş gibi….

Adrian

başarılar Ramazan

Aksacli

Ramazan Ve ETC beyler.. Emeğiniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim..

ETC

Ben teşekkür ederim dostum..
Gösterdiğiniz sonsuz özveri ve anlayış için…

Aksacli

Ramazan Ve ETC beyler.. Emeğiniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.. yorum gönderilemedi..

ETC

Bol şanslar dilerim…

servet

1 tek
1.2.3.4.57.8..9.10
1.3
1.2.4
1.2.5.6
1.2.4.5.8.9.11

servet

bakın bursanın piri kimmiş oyunumu takip edin 91 tl lik oyun

servet

bolşans

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x