08 HAZİRAN 2018 CUMA İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.AYAK: Günün ilk ayağında 1200 mtlik son sentetik pist koşusunda gayet güzel bir mücadele ile 2.lik elde eden ve bizzat Uğur Polat’la birlikte yaptığı son 600 galobunda formunu daha da geliştiren 1-AFACAN’ı tek atıyorum. İlk ayaktan risk almak istemeyenler için önerim ilk yarışı fena olmayan 2-Algantay, başarılı Urfa koşularından sonra Bursa çiminde fena koşmayan 8-Lalelikız ve bugünkü jokeyi ile son yarış galobunu gerçekleştiren 7-Almelek’i öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

2.AYAK: Seri stili ve inatçı karakteri ile 2-ÖZPAR denk rakipleri arasında istikrarını zafere dönüştürebilir. Son KV yarışından 4. ayrılırken dikkatimi çeken 4-KOÇERBEY Bursa’daki son 1200 işinin meyvelerini burada toplayabilir. Alt gruplardaki son 2 çim yarışını kazanıp Kocakaya’nın dikkatini çeken 5-İZYAZ, formunu sürdürmek isteyecek asla ihmale gelmez. Her geçen gün üzerine koyan 7-BALIKKAAN şeytanın bacağını kırabilir. Bu 4 attan sonra ise orta ve uzun mesafedeki son 2 koşusunu kazanıp bu mesafede şansını ilk kez deneyecek 1-ALİŞİR ağır kilosuna rağmen yazılabilir. Sürprizde ise uzun mesafe deneyimi ile 6-EFESLİ, son 3 çim yarışını Hişman’la koşan 8-CABBARREİS ve yine uzun mesafe deneyimi bulunup Cumartesi’den beri 3 galop yapan 11-YAKUTİYE var.

SIRALAMAM: 2-4-5-7//1-6-8-11

3.AYAK: Geçen sene orta mesafede 3 kez grup koşu gören, 5 aylık aradan sonra 4 kez piste çıkan ve kondisyon eksiğini kapatan son çim yarışı önemsenmemesi gereken 4-LIONS ROSE, son yarış galobunda oldukça iyi gözüktü. Safkanı ilk sıraya alıyorum. Maiden’dan beri kazanamamış olsa da hep iyi mücadeleler veren ve bu mesafede diğer rakipleriyle arasında ciddi derece farkı bulunan 1-OBRA REİS ve Ankara’daki uzun koşularında oldukça formda olan 7-VIKING MAN daha sonra yazacağım safkanlardır. Sürprizde ise çim-kum ayırt etmeden başarı ile koşan 3-QUEEN LEONESSA bu sefer erkek rakiplerinin arasında şansını deneyecek, değerlendirilmelidir.

SIRALAMAM: 4-1-7//3

4.AYAK: Son G-1 koşusunda 7.olsa da tabelaya yakın bir dereceyle bitiren 3-ATMACA BEYİ, o yarıştan önce Adana ve Ankara’da fırtına gibi esmişti safkan ilk sıradadır. Sonrasında ise kalitesine ve gücüne güvendiğim, son çim yarışından zaferle ayrılan 5-ŞÜKRÜ’yü yazarak bu ayağı geçmeye çalışacağım. Sürprizde ise sırasıyla 7-Alderamin, 4-Kınalı Kuzu ve 1-Işkınat var.

SIRALAMAM: 3-5

5.AYAK: Günün son Maiden’ında sentetik pistteki koşusunda erken yürüdüğü için, çimdeki koşusunda da sprinte geç kalktığı için zafere ulaşamayan 5-MAKRIKÖY, bugün nihayet Maiden’dan çıkabilir. Taya ilk şansı veriyorum. Sadettin Boyraz’ın 6 Haziran sabahında hem Makrıköy’le galop yaptığını, hem de Ardanuçlu ile çalıştığını gördüm, bu 2 tayı da deneyip 7-ARDANUÇLU’yu tercih ettiyse vardır bir bildiği diyerek bu tayı da yazıyorum. Yarış deneyimi ile bu grupta en ön sırada yer alan 10-ÖZDOĞA ise, M. Kaya ile yazılmalıdır. İlk defa koşacak taylar arasında da U. Polat’la yaptığı son uzun işini beğendiğim 4-GÜNDENGÜNE’yi seçiyorum. 2-Buğrahan çıkıp gelirse de yapacak bişey yok.

SIRALAMAM: 5-7-10//4

6.AYAK: 62,5 ve 50 kg arasındaki safkanların bir araya geldiği son ayakta mümkün olduğu kadar çok ata şans vermenizi öneririm. Benim ilk safkanım 5 gün önce koşmuş olsa da nihayet usta bir jokey emanet edilen 2-JETTAY. Jettay’dan sonra son yarışlarındaki formu ile 6-LADY CARINA ve son yarışında Karataş’la şansını deneyen fakat grubun zorluğunun üstesinden gelemeyen 8-DIAMOND DASH yazacağım atlardır. Sonrasında ise Bursa’dan formda gelen 10-CRASSUS, ters mesafeye rağmen yol bulursa affetmeyecek olan 5-SCIFO, bir günü diğerini tutmasa da dengi grupta 3-LIFETIME ve aprantilere emanet edilen eküriler var. Daha da yeri olan ve at eklemek isteyenler 11-Ateşim, 12-Altın Kafes ve 7-Gülan Binda’yı ıskalamasın.

SIRALAMAM: 2-6-8//10-5-3-1

İSTANBUL 2. ALTILIM:

1

2-4-5-7//1-6-8-11

4-1-7//3

3-5

5-7-10//4

2-6-8//10-5-3-1

EKONOMİK KUPON: 15,12 TL

GENİŞ KUPON: 125,44 TL

 

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin…

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.
Cesur
Ziyaretçi
Cesur

Merhaba ben birebir yorum dan kupon yaptım sadece 2 ayak 10 ekledim çünkü geçen yatirmisti bu at bizi son ayakta hatırlatayım sizede dedim bilginiz olsun bol şans ve teşekkürler emeğinize sağlık

Cesur
Ziyaretçi
Cesur

Teşekkürler ve az kalsın 10 gelecekti ama istemedim inanın çünkü beraber yürüdük bu yolda beraber yakalayalim

Cesur
Ziyaretçi
Cesur

Selam ben 2 ayakta 10 ekledim ve yorumlariniz da hepsini ekledim 277.20 tl kupon yaptı tam simit derken bomba patladı sayenizde yakaladım ve minnettarım teşekkürler gerçekten yorumlarınıza inanmıştım sizinde yakaldiginiz umuyorum