ankara altili tahminleri

07 EYLÜL 2017 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (MİRAMİS)

Ankara’da çok beğendiğim bir program var yazdığımız gibi gelmesi dileğiyle 2. Altılı ganyan tahminlerime geçiyorum…

1.AYAK: Günün ilk ayağında kendinden beklenti yüksek olup bunu henüz taçlandıramamış 4 isime ilaveten performansı ile bu grupta ganyan olabilecek bir diğer 4 isim biraraya gelmiş. Ben potansiyel ile performans farkının bu tip maiden yarışlarından önce geçirilen hazırlık süreciyle bir anda kapatılabileceğine inandığım için bu 8 isme de şans vereceğim. 9 TEK SAYFA’nın ilk atım olduğu yarışta sıralamam şablonda olacaktır…Dileyen aşağıdaki gruplardan kendi oyun tarzına göre Potansiyeli ya da Performansı seçebilir…

Potansiyelli 4 isim    : 3 EGESAL, 10 TURBONUN KIZI, 2 BABA FARUK, 1 ALTIN KAFES

Performanslı 4 isim : 9 TEK SAYFA, 4 KARABERK, 8 BURUK SULTAN, 6 ORTADOĞU

2.AYAK: Çimde 2’de  2 yapmış olan ve muhtemelen günün kalesi çıkacak olan 1 MY WILL’i Bursa ve İstanbul çiminden sonra Ankara çiminde izleyecek olmak benim için çok önemli. Çünkü şöhret basamaklarını hızla tırmanan atın seneye yaza doğru bir çok önemli koşunun yapılacağı ve at sahibi/ antrönerlerinin de bu yarıştan sonra artık İstanbul mu Ankara’da mı devam tercihini yapacakları bir yarış. Diğer çim pistlerden farklı olarak Adana ve Ankara çim pistine geçiş benim tecrübeme göre sıkıntılı olabiliyor. Mesafenin kısa oluşu, sürekli artan sıkleti, değişen jokeyi (2’de ikiyi A.SÖZEN ile yaptı bugün S.KAYA biniyor) ve yukarıda belirttiğim gibi bu safkan hakkında nihai notumu verebilmem için bu iki pistten (Ankara-Adana) birinde daha koşusunu görmem gerekliliği nedenleriyle bu günün kalesinde yıkılma alarmı görüyorum ilgililere önemle duyurulur:) Yarış değerlendirmeme geçer isek; ilk şansı ilk yarışında kendisine hayran bırakan 5 İNAZUMA ve koştukça açılacağını bildiğim 6 LET HER GO ilk iki atım. Daha sonra gözlem atım 1 MY WILL ve bu toprakların kızı bu tip yarışları iyi koşan jokeyi ile 8 PEARL GEM favorilerimin hemen arkasına kondurduğum isimlerdir. Yarışın sürprizini ise 3. olduğu çim koşusunu beğendiğim 3 BLAGY, son başarılı çim koşularıyla 10 SKY DREAMER ve 9 PUZZLE‘dan bekliyorum.

3.AYAK: Son yarışında sürpriz konumundayken ilk sıradan şans verdiğim Destino için o gün şartlar ne kadar uygunsa bugün de tam aksine değil! Kainat isimli safkanın mevcudiyetinin bu iki safkanın birbirini yarıştan etmesine neden olacağını düşündüğüm yarışta grubun bu pist-mesafedeki en iyi iki derecesine sahip atının eküri olması ve özelikle at karakterine göre doğru jokey yerleştirmeleri nedenleriyle ilgililerini tebrik ediyor (1’e M.ÇELİK & 5’e A.ÇELİK binseydi yorumum farklı olurdu o zaman Kainat’a da şans verirdim) 1 THE DAUGHTER SON & 5 I SAW THE SUN ekürilerini günün Alternatif Bankosu olarak öneriyorum. Ben kuponumda yanına sınıf atlamak üzere olduğunu düşündüğüm ve sıklet avantajına sahip TOROK yavrusu 8 SEFİRE SULTAN‘ı ekürilere rakip olarak ekliyorum.

(Dip not: Kainat’a şans vermeme sebebim tamamen Destino’dur!! Destino’nun yarıştan çıkması gibi düşük bi ihtimalin gerçekleşmesi durumunda Kainat’ın da eklenmesi gerekir kuponlara…)

4.AYAK: Bu yarışa sanırım yarışlar kuma alınırsa biz kazanırız öbür türlü de yürüyüş yaparız diye kayıt yaptırdıklarını düşündüğüm Magrip, mesafenin kendisine kısa olduğunu düşündüğüm Serhuncan (Bugüne kadar toplam 7 yarış kazanmış safkanın birinciliklerinin mesafeleri 4’ü 1900m, 1’er tane de 2200m, 2400m, 2800m) ile Ö.YILDIRIM adam edemediyse S.BOYRAZ ile olmaz o iş diye düşündüğüm 4 SPEEDY GUNNER dışında kalan üç atın da koşu temposu-taktik vb. girdilerle ganyan olabileceğini düşünüyorum. 6 MISS ELENI‘yi bir adım önde tuttuğum yarışta, grubun haklı favorisi 1 IMPULSIVE ve  dinçlik yarışlarını seven 5 TAMBORA şans verdiğim isimlerdir.

(Dip not: Alt tarafı bir cümledir dalgınlıkla okunur geçer diye tekrar belirtmek istedim hazırlıkları kusursuz görünen TAMBORA’yı ihmal etmeyelim.)

5.AYAK: İlk yarışındaki başarılı 4.lüğü sonrasında güçlü kan hattının hakkını verecek heralde diye düşünülen isim ikinci yarışında sonuncu olmuş, beklenilenin aksine hayal kırıklığı yaratarak bir sorunu mu var acaba dedirtmişti bana..2,5 ay geri alınan safkan hakkında tamam sorunlar giderildi geçeriz bu grubu rahat şeklinde bir bilgiye ulaşmaya çalıştım ama öyle bir izlenime ulaşamadım. Bu sebeple hazırlıkları güzel göründüğü için bahse konu at 3 ERBOĞA sadece koşudaki ilk atım. Açıkça söylemek gerekirse genelini vasat isimlerin oluşturduğu bu yarışı kim kazanırsa kazansın ilerisi için ışık gördüğüm sadece iki isim var…İlki yukarıda belirttiğim problemlerden arındırılabilirse ERBOĞA ikincisi ise aynı şekilde 3 aydır geri alınmış, benim bu koşu dahil takibe alacağım umutvar olduğum bir isim olan 1 ANILSOY‘dur…Performans olarak grubun önüne çıkan 8 İSAKIZI ve 10 KOŞANSAÇAN yarışı kazanması normal olacak diğer isimlerdir. Sürprizde ise sürekli fısıltılara konu olan ancak kazanamayan iki at olan ilki bir de çimde görelim dediğim 6 VAAT ve hep viraja rahat giren ama sonunu getiremeyen 4 GÖKSELOĞLU ile bu hafif kilolarla böyle gruplarda her zaman başarılı yarışlar yapabilecek M.MANAV’lı 9 İZELİM‘i tutuyorum.

6.AYAK: Son yarışında 1.altılının ilk ayağında tek atıp atmama arasında çok gidip geldiğim, atamadığım için de oyun kurgumda tutmama rağmen 23 lira ganyanla gelen Megnegigülü’ne şans veremediğimden 23 bin lira ikramiyeden olduğum bir hüzünlü anıdır ve bu grubu da geçeceğine inandığım isimdir 3 WHIPLASH. Sonuncu girdiği virajdan fotoyu ganyan olarak geçtiği son yarışını tekrarlayarak kazanmasını ve iyi yerlere gelmesinin beklediğim ismi Banko olarak öneriyorum.

 

ALTILI KURGUM (141 TL)

1.AYAK: 9-4-2-10-8-1-6-3

2.AYAK: 5-6-1-8-3-10-9

3.AYAK: 1-8

4.AYAK: 6-1-5

5.AYAK: 3-1-8-10-6-4-9

6.AYAK: 3 WHIPLASH

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Miramiss104

Avatar
1989 doğumluyum...KOCAELİ'de yaşıyorum...Yaklaşık 12 senedir at yarışını takip ediyorum...Tamamen ortak tahmin havuzuna ben de kendi tecrübelerimle katkıda bulunabilmek amacıyla buradayım...Genelde ters kurgu üzerine yoğunlaşarak kendi tekim üzerine cazip altılı ganyan kuponu yapmayı hedeflemekteyim...Yaptığım kuponlarla program seçerek, 100-150 lira civarı kupon yapan takipçilerle yüksek ikramiyeleri hedefleyeceğimizi düşünüyorum....Herkese bol şanslar...
10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar.

toprak_tan

Bol Şanslar

06Cengo06

Bolşanslar 1.altılı içinde yorumlarınız varsa paylaşırmısınız rica etsem 😊

admin

H //
1 //
1-2-6-7 //
1 //
H //
3 //

Yatırmadan denemelere devam.

Herkese bol şanslar

Bombaci

Selamlar herkese 10 dakikalık çakışma sonucu oluşan şablon. Israrla tavsiye olunmaz :) /// 1.ayak:2-3-7-8-9-10 /// 2.ayak: 1-3-5-6-8 /// 3.ayak: 5-6-7-8 /// 4.ayak: 4 tek /// 5.ayak: 9 tek /// 6.ayak: 3-7-8-8 bol şans miramis çok emek harcamışsın sağolasın inşallah başarılı olursun.

06Cengo06

Birinci altılıyı es geçip ikinciye bastım parayı bu kuponu yatırdüm hepimize bolşans ☺

1.2.3.4.7.9.10
1.3.5.6.8
5.6
1.2.3.4.5.6
3 Tek
3.7.9
75 tl

Ramazan Yılmaz

Buda benim çıtır ilk ayağı geçeriz umarım :)
1.2.3.8.9.10//
1//
6//
1.2.3.4.5.6//
2.3.5.6.8.10//
3.6.8.11//

06Cengo06

5li ganyana kaldık altılıya yazmadık 😕

10
0
Tahmin paylaş.x
()
x