Ana Sayfa / Tahminler / 05 KASIM 2017 PAZAR İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (YAVUZHAN)
istanbul altili tahminleri

05 KASIM 2017 PAZAR İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (YAVUZHAN)

Kısa bir aranın ardından İstanbul'un güzel ve çekişmelere sahne olacak programın da şansınızın bol ve yazdığınız isimlerin ganyan olması dileği içerisinde yorumlarımı sizlerle paylaşmak istedim.

1.AYAK : Şartlı 1 mücadelede 2 yaşlı İngiliz tayları sahne alıyor, yetenekli isimlerin bir araya geldiği bu koşuda tayların ilk startları olması ve hazırlık aşamalarının birbirlerine yakın olma sebebi ile biraz kalabalık tuttum. İlk şansı Yaramaz çocuk la anne kardeşi olan uzun mesafeli yarışlarında daha başarılı olacağını ilerde izleyeceğimiz ismin bugünde ilk startında iyi bir başlangıç yapması normal sonuç olabilecek 10 GECE MAVİSİ öncelikli ismim olup, yine dişi bir tay olan ve yapmış olduğu idman görüntüsünde özellikle uzun işi 1200 / 1,16 içerisinde tamamladığı üzerinde ki jokeyiyle yapmış olduğu idman görüntüsüyle 12 LADY AFTER, Üzerine usta pilotunu alıp hayatının ilk startında ilk galopunu yine usta pilotuyla yapan ve hazırlık aşaması etkili gözüken 5 KAYNARCA , Talip öztürk'ün sahaya sunduğu isimlerden olan ve bugün muhtemelen koşunun favorisi konumunda ki 6 NEW EPOCH, anne kan hattından hızlı bir ayağa sahip olduğunu düşündüğüm ve yapmış olduğu idman görüntüsüyle 7 POWER STORM , Şampiyon bir isim Hakkar'ın anne kardeşi olan 3 DON PABLO ve yarış hazırlıkları yeterli olup koşuda etkili bir netice alabilecek işlere sahip olan 2 COAST GUARD sıralamasıyla bu koşuyu geçmeye çalışacağım.

2.AYAK : 4 ve Yukarı arapların Handikap mücadelesi her sonuca açık bir koşu gibi gözükse de ağır kilolu atların bugün şansının daha fazla olduğu düşüncesinde olup ilk şansı verdiği aranın ardından hız kesmeden yarış koşan ve son üçüncülüğünde etkili gözüken sevdiği pist ve mesafede koşuya katılacak olan 2 ASLANPARÇASI ilk şans verdiğim isim olup, İzmirden gelip İstanbul pistinde kalan ve yapmış olduğu idman görüntüsünü bir türlü yarışlarına yansıtması henüz gerçekleştiremeyen son hazırlıklarına bakıldığında bu yarış için yeterli  hazırlıklara sahip 3 OĞLUM EMİR ikilisi rakiplerine göre bir adım daha önde görüyorum küçük ölçekli kuponlarda yeterli olabilir düşüncesindeyim. Daha geniş ve sağlam kuponlar için Kocaeli pistinde yapmış olduğu hazırlıkları ve son yarışında ki performansıyla bu koşuda da söz sahibi olabilecek  6 ANILBEY, İstanbul pistinde daha başarılı yarışları bulunan ve bu tip grupta söz sahibi olabilecek 1 BAŞMİMAR, uzun mesafeli yarışlarda daha etkili koşsa da bugün ki rakipleri kendisine uygun olan 7 KORİK ve bugün boş kilosunun avantajını değerlendirmek için rakiplerinin hatasını kollayacak olan  sık koşturulmuş olsada yapmış olduğu işlerinde oldukça diri gözüken 10 KORCAN şeklinde değerlendirebilir.

3.AYAK : 2 yaşlı İngiliz taylarının kısa vadeli kupalı yarışında son yarışında oldukça etkisiz kalmış olsada bugün sevdiği mesafede ve pistte start alacak olan seri ayağa sahip olan 1200 metre mesafe içersinde yapmış olduğu 1,10 derecesi ve son çalışmasında ki 600/ 35,5 işinde oldukça etkili ve formda olduğunu gözler önüne seren bugün tek korkumun üstünde ki formsuz olduğunu düşündüğüm Ahmet çelik idaresinde olmasına rağmen üzerinde ki kişiye fazla bir görev vermeden kendi kendine de kazanabilecek performansa ve güce sahip olan 6 VALENCİA'nın bugün erkek rakiplerini geride bırakarak fotoyu önde geçmesini bekliyor ve günün BANKOSU olarak kuponumda tek geçiyorum. Tek geçmeyip yanına at yazmayı düşünen ve farklı bir tercih yazmak isteyenler bu koşuda favoriye en ciddi rakip olarak gördüğüm 2 PENDRAGON'u kuponlarında değerlendirebilir.

4.AYAK : 3 Yaşlı Arap taylarının Kısa vadeli kupalı koşusunda çok da basit geçmesini beklemediğim bir birine denk isimlerin yer aldığını düşünüyorum. Koşunun favori konumunda ki isme baktığımda çok yakın bir zaman içersin de koşup yarışta beklenenin altında kalması biraz daha bu koşuyu zorlu bir hal aldırdığını düşünüyorum. Koşuda ilk şansı son kum yarışında etkisiz kalan çim performansı daha başarılı olan ve bugün ki rakiplerinin çoğunu geride bırakmayı başarmış  ve yapmış olduğu idman görüntüsüyle çok hazır olduğunu gözler önüne seren 6 ALİŞİR ilk şans verdiğim isim olup, kazandığı süpriz yarışından sonra Ankara da açık yarış koşan ve etkisiz kalmış olsada bugün sevdiği İstanbul pistinde etkili bir sonuca imza atabilecek 5 SİNANLI, son İzmir pistinde ben dahil çoğu yarış severi üzen ve dışa açılması sebebi ile yarıştan kopan bugün Bursa pistinde yapmış olduğu muntazam idman görüntüsüyle ilk defa İstanbul pistinde çim piste çıkacak olan ve çim pisti yadırgamayacağını düşündüğüm sebebi ise ( anne kardeşi olan Alderamin'in çim piste de etkili yarışları olduğunu gözardı etmezsek) bu isminde bugün çok etkili bir koşu çıkaracağını düşündüğüm 4 RUSDAMAT , Bugün eküri koşacak olan ve çok daha iyi yerlerde görmeyi beklediğim Mavidalga'nın anne baba bir kardeşi seri ayak 3 ULUKIZ şeklinde bu koşuyu geçiyorum.

5.AYAK : Günün en zevkli ve çekişmeli mücadelesine sahip olacak ATIF ESENBEL koşusunda son yarışını fotoda kazanarak o gün için yarış severleri yanıltmayan bugün mesafenin biraz daha uzaması ve kendisini önde rahatsız edecek hızlı bir başka ayak olan CHERİ CHERİ LADY'nın bulunması bu yarışı çok karışık bir hal aldırıyor. Her şeye rağmen yaşça kendilerinden büyük abilerine karşı gerek performansı gerek son çalışmalarında ki formu ile ilk şanslı isim olmayı hak eden 5 COPPERFİELD, Ankarada ilk defa koşmuş olduğu uzun mesafeli yarışında kuponumda yer alan ve çok etkili bir yarış koşup koşudan yakın ara üçüncülükle ayrılan ve bugün bu yarış tercih edilen daha çok sevdiği mesafede sonlarda öndeki isimlerin birbirlerini yıpratmasından yararlanıp sonlarda avlayabilecek güç ve sprinte sahip olan 2 ORADİNARIO sıralamasıyla bu koşuyu geçiyorum.

6.AYAK : 3 ve Yukarı İngilizlerin şartlı 5 mücadelesinde süprize açık bir koşu koşuda ilk şansı son  yarışlarında startda kalma sorununun düzeldiğini gördüğüm ve çalışmalarında oldukça iyi gözüken 5 KEPEZ STORM'a veriyorum. Adana pistindeki son yarışı hayal kırıklığı olmuş olsada bugün İstanbul pistine çok etkili hazırlıklarla gelen 3 TORUN CALLAS, son ikinciliğinde sonlarda etkili sprintiyle yarış içersinde etkili bir sonuç olan 4 HOŞGÖRÜ, son katıldığı yarışında yarış severleri üzen ve yarışın ağır favorisi konumunda ki ismin o gün için etkisiz kalsada bugün yapmış olduğu idman görüntüsüyle yarışın muhtemelen favorisi olarak koşuya çıkacak olan 6 PETIT KURT ve son olarak bugün yarışın ciddi derece de süpriz yapmasını beklediğim yeri olanların değerlendirme içerisine almasını düşündüğüm ismin bugün henüz maiden olmasına rağmen ısrarla F.Yükselin tercihinde bulunan ve orjin olarak uzayan mesafede çok ama çok etkili koşacağını düşündüğüm son yapmış olduğu çalışmalarda mükemmel idman görüntüsüyle 10 DANGEROUS TYPE sıralamasıyla kapanışı yapıyorum.

İSTANBUL  2.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 10,12,5,6,7,3,2

2.AYAK: 2,3,6,1,7,10

3.AYAK: 6 

4.AYAK: 6,5,4,3

5.AYAK: 5,2

6.AYAK: 5,3,4,6,10

TUTAR : 100,80 TL

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
admin
Yönetici

Bol şanslar

Mehmet28
Üye

bol şanslar

elegans1324
Ziyaretçi
elegans1324

yavuz bey bolşans tek atmayacaksanız YILDIRIM beyi tecihlemenizde fayda var bu son yarışı pistlere veda ediyor

admin
Yönetici

Fly by me ile Temsil de ayrılıyormus. Sevdiğim 3 at birden gitti 🙁

Bombaci
Üye

Emeğine sağlık bol şanslar dilerim

ETC
Üye

Şans seninle olsun Yavuzhan dost, ben de 2.Altılı Ganyanın 5.Ayağında ilk başta DAYIM BENİM demiştim fakat COPPERFIELD’ı daha sonra sizin önerilerinizle incelediğimde o atın bu koşuda daha makul bir tercih olacağı kanısına vardım. Ben de tahminimi değiştirdim. Sağolasın.

ETC
Üye

Aynen öyle dostum.
Esasında ben bir itirafta bulunayım, ben hani hepsini tutturayım anlayışından çok tutturamasam da bana o heyecanı bana o zevki sonuna kadar yaşatsın merakıyla oynuyorum. Tahmin ve yorumlarımda da mümkün mertebe az meblağlar ile kupon hazılrıyorum, hani derler ya bu işin zevki budur. Yoksa gönül ister ki hepsi tutsun, tahminlerimde bir nebze olsun ben de sizler gibi yol gösterici olabileyim. O konuda pek deneyimli sayılmam işin açıkçası. Ben daha çok işin heyecanı ve zevkindeyim. Buradan bu vesileyle Tüm yarışseverlere ve okuyuculara da aynı şekilde sesleniyorum. Yarışlar hepimiz için maddi anlamda hayat mamat meselesi değil tam tersine manevi anlamda zevk ve heyecan vesilesi olsun.

Diyor ve heyecanla bekliyorum :)))

Cengo
Ziyaretçi
Cengo

Bolşanslar kardeşim.

binbastar
Üye

bol sanslar yavuzhan

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

ah be ikinci ayakta 5 nası olmaz aynısını oynadım 5 te kalıcaz heralde 🙂

Yazar: yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...