istanbul altili tahminleri can911

03 MAYIS 2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (can911)

Start görevlilerinin bir hayli yorulacağı bir İstanbul programı…Program içerisinde klas isimlerin yer alacağı iki adet KV koşu da yer almakta. Heyecan ve keyiflerin yüksek olacağı bir gün olması eşliğinde yazdığınız gibi gelmesi ve kazançlı olmasını dileyerek tahminlerime geçiyorum… can911

1.Ayak: Maiden programla başlıyoruz güne. Uzun mesafe olması nedeniyle biraz daha tecrübeli isimlerin şansı artıyor. Tecrübeli olanlardan aynı zamanda şampiyon olarak nitelendirebileceğimiz Hakkar ve Galiphan’ın anneden kardeşi 9 (TORUN RÜZGAR)‘ı uzun mesafede edindiği yeterli tecrübeyle yedili oyunları için veya güne tek ile başlamak isteyenlere önereyim. Tek rakibi olacaksa o da Kurtiniadis’in anneden kardeşi 12 (PETİT KURT) olur.

2.Ayak: Çim koşularının başlamasıyla hele ki Arap taylarının yer aldığı bu tip koşularda sürpriz kokusu fazlasıyla havada yayılmaya başlıyor. Anlaşılacağı üzere biraz kalabalık tercihlerim olmakla birlikte sıralamam şöyledir. 1 (RACİ), 18 (BEYHAN SULTAN), 7 (GÜNÇALDI), 12 (HABERŞAH), 19 (ÖNDEREFE) ve 21 (AKGÜNDÜZ)

3.Ayak: Maidena henüz yeni veda etmiş dişi tayların buluşmasında grup içerisinde idman performansına ve son yarışlarına baktığımızda 3 (ACQUAPURA) çok önde görünüyor. Sürpriz arayışında olacağım bir diğer ayak olarak burda tabelada gezinen ve ilave takısıyla 2 (HATCHE), yeni binicisiyle vites yükselten 5 (BEREN SULTAN) ve toplamdaki üç birinciliğini İstanbul çiminde aldığını göz önünde bulundurarak 10 (URFAGÜLÜ)‘nü tercihliyorum.

4.Ayak: Günün ilk KV koşusunda çok formda olan isim 1 (BUDAKHAN)‘ın beyaz kuyruğunu yine en önde görebiliriz. Binicisiyle olan uyumunu uzayan mesafede daha başarılı olmasıyla birleştirerek 8 (GÖZYAŞI GECESİ), kendisini bir süredir unutturan 7 (YALNIZEFE) sevdiği pistte devreye girebilir. Sürpriz yaşanabilecğini düşündüğüm bu koşuda 4 (KARACABEYASLANI) ve 5 (KIRKPINAR) ganyanları yukarılara taşıyabilir.

5.Ayak: Günün son kalabalık koşusunda tercihler de kalabalık olacak. Son koşularında birbirlerini takip eden isimleri sırasıyla yazalım. Bunlar 4 (YİĞİTER) ve 3 (GOLDİNİADİS). Uzun mesafede daha iyi koşan 5 (GREAT MASTER), henüz 1.likle tanışamamış fakat uzun çimde bunu başarabilecek kapasitesi olan 15 (SADO BY SADO) günün bomba önerisi. İdmanda tatminkar görünümü ve binicisiyle de daha karakterli koşan 9 (HOŞGÖRÜ) kuponumda yer alır.

6.Ayak: Halis’e sorsalar koşan yavrularından en çok kime benzetirsin diye heralde ilk vereceği isimdir Turbo temsilcisi 4 (ADINI SEN KOY). Aralarındaki sadece renk farkı olan yavrusuyla maşallah hiç kırbaça bile başvurmadan aynı yarış kalitesiyle kazandığı koşu sonrası takdirimi daha da yükselten ismi BANKO olarak öneriyorum.

Altılı Ganyan Şablonum:

1.Ayak: 9 /// 12

2.Ayak: 1-18-7-12-19-21

3.Ayak: 3-2-5-10

4.Ayak: 1-8-7-4-5

5.Ayak: 4-3-5-15-9

6.Ayak: 4

Geniş Kupon Tutarı: 72,00 TL (Kupon küçültmek isteyenler ilk ayaktaki tek seçimiyle 36,00 TL’ye düşürebilir)

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: can911

can911
1975 Almanya doğumluyum.İzmir' de yaşıyorum.Bu oyunu kumar boyutuna getirmeden,iyi yaptığımı düşündüğüm tahminlerim nedeniyle sürdürüyorum.Kazanmanın tamamen oyun kurgusunu iyi oluşturmak ve iyi takip etmekten geçtiğini öğrendiğim bu oyunda seviyeli ve tarzıma uygun yazarların olduğunu gördüğüm bu sitede bulunmaktan çok memnunum.Saygılarımla
24 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar Can bey

ETC

3 Mayıs 2017 İSTANBUL yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…

1.AYAK: Genellikle deneyimsiz veya startlarında vasatın altında performanslar sergileyen atların katılım göstereceği koşuda, bu atların arasında kalite bakımından daha üst seviyede olan ve geçmişteki koşularına oranla daha tecrübeli bir görünümü bulunan atlar da bulunmakta. Bu atlardan birincisi TORUN RÜZGAR ile çekişme içerisinde olduğu son koşusunda bu ata ezici üstünlük sağlayan ve özellikle uzun mesafede ilk koşusunda gösterdiği bu performans ile ibreyi kendine çeviren PETIT KURT, Özcan YILDIRIM ile liderliğe girişecektir. Kısa mesafede ilk startında M.KAYA ile tabelanın 4.sırasında derece alan VOLTA’nın uzun mesafede nasıl bir yarış çıkaracağını bilemeyiz lakin etkili jokeyiyle ben de varım sinyalleri verecektir. Uzun mesafe Çim pistte ilk mücadelesine katılacak olması dezavantajına görünen, etkili jokeyiyle ortamı yadırgayacağını düşündüğüm TORUN RÜZGAR, grubunun en iyi bitiriş derecelerine sahip olmasına rağmen PETIT KURT’un bu koşuda yer alması hasebiyle TORUN RÜZGAR’ı onun kadar şanslı görmediğimi belirtmek istiyor ve tahminlerim arasında yer vermiyorum.

2.AYAK: Epey kalabalık bir grubun mücadelesine tanık olacağımız 2.ayakta öncelikle uzun mesafe deneyimleri bulunan atlardan başlamak niyetindeyim. Uzun mesafe yarışlarına göz attığım ve İstanbul 2000 Kum pistinde farklı jokeylerle oldukça başarılı performanslar sergileyen AKGÜNDÜZ, bu defa olağandan daha hafif sıklette önemli jokeyi D.YILDIZ ile adından söz ettireceklerin başında gelmektedir. Ama ondan da önce, 11 Mart tarihindeki İstanbul 2000 KUM koşusunda 50 kg ile elde ettiği bitiriş derecesi şu anda bulunduğu grubun en iyi bitiriş derecesi olan ve üstelik bu koşuda YALÇIN, ALEMİN KRALI gibi kalite atların önünde elde ettiği 1.liği herşeyden önce önem arz eden RACİ’ye başta şans veriyorum. Kısa mesafede 1400 KUM da 29 Mart tarihli İstanbul startında AKGÜNDÜZ’den daha iyi bir derece ile liderlik elde eden AKSAKAL, ilk uzun mesafe ÇİM koşusunda bu koşunun verdiği performans ile davranabilirse tabelada yer bulmaması için bir sebep kalmayacaktır. Son olarak dikkat çekmek istediğim at ise 28 Nisan tarihli ilk uzun mesafe (2000 KUM) koşusunda elde ettiği 2.19’lık bitiriş süresi ve 1.lik derecesiyle TİLKİ, bu koşuda liderliği birlikte elde ettiği Tolga YILDIZ İle yeniden start alacaktır. Dolayısıyla vazgeçilmemesi gereken isimlerden biridir. Gelelim tercihlemediğim atlara ve nedenlerine, YALIKAVAK’a bu koşuda şans vermek niyetindeydim fakat son 3 uzun mesafe koşusunda sadece 12 Nisan tarihli 1.liği grubun en hafif sıkletiyle o da baş farkıyla elde etmiş olması, bu atın ortalama veya yüksek sıklette aynı performansı gösterip gösteremeyeceği hususunda beni şüpheye düşürüyor. O nedenle bu ata bu koşuda şans vermiyorum. GÜNÇALDI’ya da jokeyi Mehmet KAYA olmasına rağmen, uzun mesafedeki bir kaç startını gözönüne aldığımda elde ettiği bitiriş süreceleri/dereceler açık konuşmak gerekirse beni hiç tatmin etmedi. ALİNAZİK, AĞRI DAĞI FIRTINASI, UMURŞAH ve ÖNDEREFE de benzeri şekilde, (1 Şubat 2017 tarihli koşularını ele alarak konuşacağım) ALİNAZİK bu koşuda az farkla elde ettiği 1.liğe rağmen bitiriş süresi tercihlediğim atlara oranla daha kötü durumdadır. Aynı koşuda bu atın gerisinde kalan AĞRI DAĞI FIRTINASI, UMURŞAH ve ÖNDEREFE de sizde takdir edersiniz ki performansları iel mukayese edecek olursak pek de parlak bir görüntü sergilememektedirler. Bu nedenle bu atlara da bu koşuda şans vermiyorum.

3.AYAK: Bu kısa mesafe koşusunda geçmişteki ilk sınavını ÇİM pistte veren ve bu sınavlarında birisi tabela sınırında olmak üzere oldukça tatminkar derecelere ulaşan ACQUAPURA, KOCAKAYA ile adından söz ettirmeye hazır durumdadır. Özeliikle 25 Ocak tarihli son 1200 KUM sınavını da ele alacak olursak, CEP DURAK gibi kalite bir atın gerisinde az farkla 2.lik elde etmesine rağmen gerisinde bıraktığı HATCHE, LUSINGA ve ASTA da şu anda bu koşuda birlikte rekabet içerisinde olacağı safkanlar olup, ACQUAPURA’yı görece olarak da bu atların önünde görmekteyim. Ama ondan da önce dikkat çekmek istediğim atın ismi ise GÜL AYŞEM’dir. Şu ana dek katıldığı 3 sınavında farklı mesafelerde elde ettiği dereceleri gruptaki diğer atlara oranla daha iyi durumda olan ve bu koşuların tamamını (1 tanesi 1.lik, 1 tanesi 2.lik, diğeri de 4.lük) tabelada sonlandıran GÜL AYŞEM, ACQUAPURA ile birlikte değerlendirilmelidir. Özellikle değinmek istediğim bir husus var, GÜL AYŞEM’in 8 Mart tarihli son sınavında (ki henüz 3.sınavıydı) başta kalite at CEP DURAK olmak üzere, şu anda grubunda yer alan HATCHE’yi de tabiri caizse ezdiği bir yarış çıkardı ve bu koşuda kıl payı farkla kaçırdığı 1.liğe rağmen elde ettiği performans harikaydı. Özel Not, bu atın KURTELLERİN atı olduğu ve yarışa hazır hale getirildiği unutulmaması gerek. Koşuda şans vermeyi düşünmediğim isimler ise, yukarıda bu nedenlerle sözünü ettiğim HATCHE, LUSINGA ve ASTA üçlüsüdür. Bu 3 atın gösterdikleri ortalama performansları neticesinde durumlarını tercihlediğim diğer 3 atın altında görüyorum.

4.AYAK: YILDIZ’ların birlikte yer alacağı koşuda ne şans ki, grubun en formda 2 atı Onur ve Tolga YILDIZ’a düştü. BUDAKHAN ve KIRKPINAR arasında gerçekleşmesini beklediğim liderlik rekabetine dayanak göstermek istediğim şeylerden birincisi kalite atlar arasında 19 Nisan tarihinde gerçekleşen mücadelede almış oldukları 1.lik ve 2.likler, diğeri ise bu 2 atın da uzun mesafe sınavlarındaki bitiriş sürelerinin diğer atlara oranla daha iyi durumda olması. Uzun zaman sonrası ilk startını kısa mesafe ÇİM pistte gerçekleştiren ve bu koşuda haliyle uzun zaman sonra start aldığı için yarışa alışma süreci geçirdiğini düşündüğüm GÖZYAŞI GECESİ ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, bu atın tabiri caizse bir uzun mesafe atı olduğu ve son uzun mesafe koşularında gösterdiği başarılar. Dolayısıyla bu atı uygun sıkletiyle uzun mesafede oldukça yerinde bir performans ile BUDAKHAN ve KIRKPINAR ile liderlik rekabeti içinde izleyeceğiz. KIZILHAN uzun zaman sonra İstanbul’da vereceği sınavında önceki sınavlarına oranla gösterdiği performansı kabilinde tercihlediğim atlara oranla daha düşük performansta olduğunu gözlemlediğim için bu koşuda şans tanımıyorum. Aynı şekilde grubunun en iyi Handikap Puanlarını elinde bulundurmasına rağmen uzun mesafeyi yadırgayacağını düşündüğüm YALNIZEFE ve 22 Şubat tarihli koşusunda tabiri caizse dökülen ve sonrasında kolay kolay toparlanamayacağını düşündüğüm BAŞSEKLAVİ’ye de bu koşuda şans vermiyorum.

5.AYAK: Geçmişteki başarılı uzun mesafe koşuları, ve özellikle grubun en hafif sıkletleriyle koşuya katılacak olma avantajını elinde bulunduran BELEKİ ve GREAT MASTER’a bu koşuda eşit şans tanıyorum. Buna referans olarak ise BELEKİ’nin son 2 koşusu ile GREAT MASTER’ın 24 Ağustos 2016 tarihindeki ÇİM ve 7 Eylül tarihindeki KUM performanslarında elde ettiği 2.likleri örnek gösterebilirim.

6.AYAK: Etkili performansları ve koşularında gösterdiği ezici üstünlükler kabilinde, grubunun da en iyi durumda atı olan, bundan da öte yine KARATAŞ ile klasını konuşturmaya hazır durumda olan ADINI SEN KOY günün bankosudur.

1.AYAK: 11 – 12
2.AYAK: 1 – 6 – 11 – 21
3.AYAK: 1 – 3
4.AYAK: 1 – 5 – 8
5.AYAK: 5 – 7
6.AYAK: 4

TUTAR: 5.76 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum….

ETC

SON DAKİKA DÜZENLEMESİ

Şu anda saat 04:05… Ve ben gözden kaçan bir ayrıntıyla huzurunuzdayım dostlarım.

Son incelemelerim neticesinde 5.ayakta gözden kaçırdığım önemli bir atı daha kupona ekleme durumu hasıl oldu.

5.Ayak: Yorum / Tahminlerimin arasına eklemek istediğim son dakika atı ise Özcan YILDIRIM ile uzun mesafe ÇİM / KUM pistlerinde oldukça önemli dereceleri bulunan ve

Sırasıyla:
– 14-12-2016′ KUM’da epey zorlu atlara karşı 4 bot farkla elde ettiği 1.lik
– 01-06-2016 tarihinde 1900 ÇİM’de yine zorlu atlara karşı elde ettiği 2.lik (gerisinde kaldığı atla aradaki fark boyundur)
– 18-05-2016 tarihinde yine 1900 ÇİM’de 5 boy farkla elde ettiği 1.liği bulunan
– 21-04-2017 tarihindeki startında tabela sınırında yer almasına rağmen, liderle ve önünde bulunan diğer kalite atlarla arasında neredeyse milimetrik farklar bulunan ve bu koşuda ciddiye alınması gereken,

YİĞİTER’dir..

Bu durumda güncellediğim şablon aşağıdaki gibidir:

1.AYAK: 11 – 12
2.AYAK: 1 – 6 – 11 – 21
3.AYAK: 1 – 3
4.AYAK: 1 – 5 – 8
5.AYAK: 4 – 5 – 7
6.AYAK: 4

TUTAR: 8.64 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum….

USTATCI

Can bey bu gün telafi edicez yarışı etc bol şans

Timothy

Can bey, bol Şanslar. ETC dostum, tahminine çok yakın bir tahmin de ben yayınladım. 😊😊 Umarım gönlümüzce olur.

Adrian

Başarılar Can

Mehmet

Sayın admin bycreed nerelerde yoksa küstürdükmü? Herkese bolşans dilerim

admin

ByCreed zaman bulamıyor yazmak için.

USTATCI

5. Ayakta Crazy Island,Konıgın,Börteçine gibi isimler var fakat geçen yarışmada beni üzmeyen Beleki tek atılabilir kuponu bitirince paylaşacağım saygılar

ETC

5.ayakta BELEKİ tamam da diğer atların bu ayakta start alacağından emin misin?
Hatalı kupon yapma bence, Crazy ISLAND yarınki yarışlarda start alacak

USTATCI

Daha önce bu atlarla yarıştı manasında yazdım kuponu paylaştım zaten bol şana belekiyi atlamayın

ALTINCI HİS

Bol sanş…..

USTATCI

İStanbul için uygun kuponum çok büyük sürpriz beklemiyorum bol şans

ETC

Bol ve isabetli şanslar

USTATCI

Buda 2. Şablonum 2. Ve 5. Ayağa yüklenilmeli diye düşünüyorum

Bombaci

Can Bey’cim bir hafta boş bıraktım vallahi ortam şenlenmiş :) yoruldum bol şans demekten senide sona bıraktım ast solist olarak. :) atladigim arkadaşlar varsa da Can Bey vesile olsun herkes hoş gelmiş fakirhanemize:))

ozgun1

Bol şans Can bey

USTATCI

Heyecan başladı :)

ETC

Ve heyecan mutlu sonla bitti :)
Ama vereceği ikramiye beni pek memnun etmeyecektir.
Olsun, işin heyecanı var ben onunla daha çok ilgiliyim…

ETC

Teşekkür ederim can dostum..
Evet aynen dediğin gibi oldu, esasında YİĞİTER’i tek düşünüp misliye oynamak da vardı ama bu riski göze almak istemedim.
Devamının gelmesi dileğiyle

USTATCI

Bu biraz simitçi altılısı oldu ama tebrikler :)

ETC

Evet ama olsun,
Şimdi önümüzdeki maçlara bakacağız :)

24
0
Tahmin paylaş.x
()
x