istanbul altili tahminleri

30 NİSAN 2017 PAZAR İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (SİZDEN GELENLER)

30 Nisan Pazar İSTANBUL Programı ile ilgili tahminlerim ve yorumlarımı huzurunuza sunuyorum.

1.Koşu: (1. ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) Kısa ve orta mesafede, geçmişteki çim deneyimlerine dikkat çekmek istediğim DEPOSITORY, bu açıdan düşünüldüğünde koşunun favori atı konumundadır. Ayrıca son koşusunu incelediğimizde hafif kiloda elde ettiği 1.liğin önemine de dikkat çekmek isterim. 1400 metre ÇİM yarışlarını incelediğimde DEPOSITORY’den daha iyi bitiriş dereceleri olan ÇIĞ, uzun aradan sonra 14 Nisanda gösterdiği çim performansında grubun sonuncusu olsa bile bitiriş derecesinin 1.atın derecesine oranla arasında belirgin bir fark bulunmaması bu atın tercihlenmesinde işi kolaylaştırıyor. MAGIC BULLET ve BİRBEY HAN da ilk başta bu koşuda şans vermek istediğim isimlerin başında gelmekteydi fakat BİRBEY HAN’a sıklet fazlalığının yaramamakta olduğunu son 5 koşusunda gözlemledim. 13 Mart tarihinde 1.ci olduğu koşuda aldığı 1.liğe de kıl payı erişmesi bu atı tercihlemem konusunda beni zor durumda bırakıyor. Aynı şey MAGIC BULLET için de geçerli çünkü ilk startlarını ÇİM pistte gerçekleştiren safkanın bu manada (5 çim yarışında da) kayda değer bir performansı bulunmamakta. O nedenle bu 2 atı tercihlediğim atların dışında bırakıyorum. Şayet DEPOSITORY ve ÇIĞ’a rakip aranacaksa düşünülmesi gereken ilk isim KARATAŞ faktörüyle yarışa katılacak olan ve bu manada kısa mesafe KUMda grubunun en iyi bitiriş sürelerini elinde bulunduran AK DIAMOND’ı değerlendirilebilir.

2.Koşu: İlk startında şanssız bir 2.lik elde eden fakat buna rağmen yine de koşudaki performansını olumlu bulduğum ARHAVİLİM, yine Uğur POLAT ile daha tecrübeli bir yarış çıkaracak ve deyim yerindeyse liderliği zorlayacaktır. Banko olarak öneriyorum.

3.Koşu: İlk uzun mesafe startını bu yarışla yapacak olan ERTEMİZ diğerlerine oranla dezavantajlı durumda görünse de bu atın kısa ve orta mesafede gerçekleştirdiği performansları, özellikle de KARATAŞ faktörü bu koşuda da söz sahibi olabilecek bir durumda olduğuna işaret ediyor. Aynı şekilde 18 Şubat tarihli koşusunda bilhassa değinmek istediğim ve bu koşuda ortalama kiloda elde ettiği farklı 1.likle dikkat toplayan ALEMİN KRALI yine O.GÖKÇE ile ERTEMİZ’i zorlayacaktır. ERTAŞ’ı bu koşuda çok düşündüm fakat 18 Şubat ve 18 Mart tarihinde elde ettiği 2.lik ve 6.lıkların her ikisinde de uygun sıkletiyle start alan ALEMİN KRALI’na epey belirgin farklarla geçildiğini gözlemledim. Bu nedenle bu ata bu koşuda şans vermeyi düşünmüyorum. Ama KINALI KUZU, grubunda Handikap Puanı en yüksek olan safkan olmasına binaen, bilhassa 22 Şubat tarihli Kum koşusunda Mazlum Pir DEMİR ile elde ettiği 1.liği dikkate alacak olursak bu koşuda değerlendirilecek alternatiflerin başında gelmelidir.

4.Koşu: (2. ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) Uzun mesafe ÇİM koşusunda AZAT KUŞU’nun son 3 uzun mesafe koşusunda elde ettiği bitiriş süreleri ve derecelerine dikkat çekmek niyetindeyim. Özellikle 23 Nisandaki koşusunda az farkla TURGUT USTA’nın gerisinde kalan AZAT KUŞU, yine jokeyi M.C.DEMİR ile bu defa çim pistte dikkatleri üzerine çekecektir. Ayrıca son 1900 çim koşsusunda Burak AVERBAK ile elde ettiği 3.lük dikkat çekici olan ASLANSÜTÜ, aradan uzun zaman geçmesine rağmen yine jokeyinin önderliğinde koşuya ağırlığını koyacaktır. (Bu atın 5 Mart tarihli koşusunda OĞLUM BARAN’ın az farkla gerisinde 2.lik elde ettiği koşu unutulmamalı) OLGUNBABA da alışkın olduğu jokeyi ve son yarışlarında uzun mesafede elde ettiği tabela dereceleriyle ÇİM pistte alternatif olarak düşünülebilir.

5.Koşu: KARAOĞLUM, 26 Mart tarihinde 1400 KUM pistte BAYDÖKER-CAFERAĞA ikilisinin az farkla gerisinde kalarak elde ettiği 2.lik, bilhassa da sıklet durumunun bu piste elverişli olması diğer atlar arasında şansını oldukça arttıracaktır. 12 Nisan tarihli ÇİM koşusunda grubunun en iyi bitiriş süresini elde eden ve bu koşuda ağır sıklette yarışan CHURCHILL FIRE, bu defa hafif sıklette etkili jokeyiyle kendine zirvede yer arayacaktır. Genellikle ÇİM pistte tabela dereceleriyle bilinen ALTIN KAFES de daha hafif kiloda etkili jokeyiyle uzun bir aradan sonra start alacağı ÇİM de D.YILDIZ ile KARAOĞLUM ve CHURCHILL FIRE’în en belirgin rakibi olacaktır. 1 Nisan ve 21 Nisan tarihlerindeki 1400 KUM yarışlarında epey sıkı-kalite rakiplerin gerisinde kalsa da tabelada elde ettiği derecelerle dikkat çekici durumda olan ASLAN KOÇUM da grubun sürpizi olup, en hafif sıklette liderlikle tanışması süpriz olmasına rağmen şaşırtıcı olmaz.

6.Koşu: Uzun zaman sonraki ilk ÇİM performasında DAYIM BENİM gibi önemli bir ata karşı burun farkıyla 1.liği kaybeden SINCLAR koşunun favorisi durumunda olup aynı koşuda SINCLAR’in boyun farkıyla gerisinde kalıp 3.lük elde eden IMPULSIVE, usta jokeyi ile SINCLAR’i terletecektir. BAYBAŞKAN’ın da son koşusunda VICTORY IS OURS ve FLY BY ME’nin gerisinde az farkla elde ettiği 2.lük unutulmamalı, yine etkili jokeyiyle tabelayı zorlayacağı gerçeği gözardı edilmemelidir.

7.Koşu: 26 Nisanda kalite safkanlarla girdiği rekabetten 1.likle ayrılmasını bilen METECİK yine KOCAKAYA ile start alacağı çim yarışında adından söz ettirebilecek düzeydedir. Ve de METECİK’ten önce ABUŞ… Özellikle dikkatinizi çekerim. Bu atın uzun zaman sonra KARATAŞ ile start aldığı 11 Mart tarihli 1400 KUM pist sınavında 1 boy startta gecikmesine rağmen oldukça kalite rakiplere karşı elde ettiği 1.liği es geçmemenizi, aynısını bu koşuda da tekrarlayabilme ihtimalini gözönünde bulundurmanızı öneriyorum. Benim açımdan bu koşuda grubunun uygunluğuyla ABUŞ ve METECİK ilk planda düşünülmelidir çünkü iki atın da son 1400 Kum pist dereceleri 1.34 civarında seyretmekte ve gruplarının en iyi 1400 KUM bitiriş derecelerini ellerinde bulundurmaktadırlar.

8.Koşu: İlk 1000 KUM pist koşusunda şüphesiz ki 1.08 bitiriş derecesi ile grubunun en iyi bitirişini tabelada tamamlayan BAWEPİR, uygun görünümüyle ve yine M.ÜNLÜ ile koşunun favori ismidir. 12 Nisan tarihindeki ilk startında favori gösterilen rakiplerin gerisinde az farkla 3.lük elde eden ama bu koşuda gerisinde bıraktığı rakiplere uzak mesafe farkla cevap veren ÇENGELKÖY BADEMİ bu defa Selim KAYA ile klas bir yarış sergileyecektir.

9.Koşu: Etkili sprintlerle KARATAŞ yönetimindeki ULUDAZ’ın az farkla gerisinde kalan ve yine Gökhan BEKTAŞ’la uygun kiloda farklılık yaratmaya çalışacak olan MARAZ HAN son koşuda düşündüğüm tektir. Herkes şüphesiz KARATAŞ faktörünü gözönüne alarak WINCHESTER’ı da kupona eklemek isteyecektir. Düşünülebilir. Fakat 1400 Kum pistteki bitiriş derecelerini gözönüne alacak olursak, 27 Şubat 2016 tarihli son 1400 KUM koşusunda KARATAŞ’la elde ettiği 1.25.13’lük bitiriş derecesine karşı, MARAZ HAN’ın 14 Nisan 2017 tarihinde elde ettiği derece ULUDAZ’ın 2 boy gerisinde 2.liğe erişmesine rağmen 1.23.85’tir.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 5 – 8 /// 4
2.AYAK: 1
3.AYAK: 1 – 3 /// 2
4.AYAK: 1 – 9 /// 10
5.AYAK: 3 – 5 – 6 /// 12
6.AYAK: 2 – 7 – 9

TUTAR: 4.32 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 1 – 9 /// 10
2.AYAK: 3 – 5 – 6 /// 12
3.AYAK: 2 – 7 – 9
4.AYAK: 3 – 5
5.AYAK: 1 – 2
6.AYAK: 13

TUTAR: 4.32 TL

Bol şanslar dilerim… Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla…

YAZAN: ETC

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Dostum süpersin. Ben de coştum. Bir tahmin de ben yazacağım. Çalışmam lazım. Kolay gelsin

ETC
Üye
ETC

:)))
Haydi bakalım Timothy can dostum..
İsabetli tercihlemeler ve buna binaen harika haberler istiyorum senden…
Yarın bana MÜJDELERLE gelmelisin…

Bak ben sözümü tuttum, sıra sende ;)

35İZMİR
Ziyaretçi
35İZMİR

Slm bol şanslar etc dikkatle takip ediyorum sizi birikim yapıyoruz yakında inşallah karşılığını alcaz

ETC
Üye
ETC

İnşallah 35İZMİR dost…
Birikim olayını tam anlamadım ama şöyle söyleyeyim,
sitemizde yazar arkadaşlar ve yarışseverlerle, yorum ve tahminlerimizle son düzlükte öyle sprintlerimiz olacak ki, finişi bile dize getireceğiz :)

timothy
Üye
timothy

Selamlar herkese; umarım yazdığımız ganyan olur.
1.Koşu: İlk altılının başlangıç ayağında ortada tek bir gerçek var. AK DİAMOND ve diğerleri. Kalite farkı o kadar bariz ki, bu atların bir anda bu farkı kapatabilmeleri pek mümkün görünmüyor. Grup yarışı koşmuş, Kv. yarışlar kazanmış, AK DİAMOND için bundan uygun bir grup bulmak imkansız gibi bir şey. Karataş’ın tercihini alması da ayrı bir artı. 28.04.2017 tarihli 400’ü 22,80 600’ü 34,80 rahat galobu süper. AK DİAMOND koşacağım derse kazanır. Net. Tek olarak bile denenebilir. Ancak atın 169 günlük bir arası var. Yarış uzun, nefes sorunu yaşayabilir. Rakibi kim olur derseniz, o mesele biraz karışık. Burada koşan atların tamamı ilk defa çimde bu kadar uzun bir mesafeye çıkıyorlar. İlk rakip MAGİC BULLET. 15.02.2017 tarihli 1500 metre yarışta Eskayra’nın arkasında ikinci olmuştu. O yarışta yaptığı 1.30.25 lik derece gerçekten çok görkemliydi. Ulan Bator derecesi gibi bir derece yaptı. Tabi beklenti yükseldi. 1400 de Karataş’la güzel bir yarışı dışında beklentiye cevap veremedi at. Yarın ne olur, bilinmez. Ancak atın iyi durumda olduğu aşikar. Bir diğer ihtimal DEPOSITORY. 2000 de yarış kazanmış ve Ö.Yıldırım ile start alacak olması artıları. ÇIG ve WİN STAR WİN yarışın süprizleri. Yani ya AK DİAMOND tek, yada çok at. Takdir sizin. Ben tek deneyeceğim.
2.Koşu: Yarın büyük ihtimalle ARHAVİLİM favori çıkacaktır. İlk koşusunda da ağır favori çıkmıştı. Ancak ben o koşusunu çok beğenmedim. Diğer koşmuş atlarda da herhangi bir ışık görmedim. İlk kez koşacak atları denemek gerekir diye düşünüyorum. Galoplara bakıldığında da iki tay ön plana çıkıyor. Karataş’lı BABAURAL ve Ö.Yıldırım’lı KURNAZ BEY. İkisinin de galopları çok iyi. Bence öncelik KURNAZ BEY ve BABAURAL da. ARHAVİLİM daha sonraki ihtimal.
3.Koşu: Öncelik son yarışına bakılacak olursa KINALI KUZU’da. Son yarışı neydi öyle? En düşük handikap puanına sahip 4 yaşlı arap kısrağı 60 kilo ile son yarışına deklere edilince, handikaperler şaka yapıyor herhalde dedim. Veli Can Kızı, Elanilim, Derin Sultan’a 55 kilo verilmişti o yarışta. Meğer handikaperler haklıymış. 5 kilo fark olmasa hepsini ayıracakmış. Yarış kafa, burun bitti. KINALI KUZU 3. oldu. Bugünkü rakipleri bir tık altta olan rakipler. S.Kaya da yavaş yavaş kendini toparlamaya başladı. Dileyen tek deneyebilir. Rakibi son yarışında ben geliyorum sinyalleri veren DOMANİÇ olur. Ben tutmasam da Karataş’lı ERTEMİZ ve ALEMİN KRALI AGF nin üst sıralarında çıkacaktır. Kazanabilirler tabi. Bütçeler dahilinde yazılabilir.
4. Koşu: İkinci altılının ilk ayağı olan bu yarış resmen korku filmi gibi. At yazmalara doyamam. Yarın büyük ihtimalle Kurtel ekürileri AKSOYAK ve KEREMBORA AGF.nin ilk atları çıkacaktır. 3 ay ara sonrası çıktığı ilk yarışında burdaki bazı rakiplerini geçerek elde ettiği 4.lük ile AKSOYAK ın favori olması gayet doğal. Aynı yarışta 3. olup daha sonra üst grupta kazanan, son yarışında ise Turgut Usta’ya geçilen AZAT KUŞU da yarın ilgi görecek safkanlardan. Ancak AZAT KUŞU’nun çim performansı bir hayli zayıf. 15 çim yarışının yalnızca birini kazanan safkanı bence kumda beklemeliyiz. Ama form durumuna hiçbir şey diyemem. At çok formda. Bence bu yarışın en şanslı atı ZEUS tur. 5 ay ara sonrası iki yarış gördü. Son yarışında hiç işlemediği kaba kumda bile kendinden daha güçlü atlar arasında 4. oldu. Şimdi İstanbul’a geri döndü ve bayıldığı pist ve mesafesinde… Yarın için inanılmaz cazip olabilir. Dikkat. ERAYHAN, OLGUNBABA, ASLANSÜTÜ ve AZAT KUŞU yazılır. Başka bir atın gelmesi dahi beni şaşırtmaz. Dediğim gibi zor bir koşu ancak AKSOYAK ve ZEUS bende çok ön planda.
5. Koşu: Son iki yarışında Tendürek ve Orhan Meker koşularını koşup, yakın ara tabela dışı kalan, sert atlara dahi rakip olabileceğini kanıtlayan Abbas Yolcu’nun ana baba bir kardeşi ALLA TURCA bence bankodur. Diğer atlar bende bir hayli geri planda kaldı. At yazmak isteyen 6 ay ara sonrası tatminkar bir koşu koşan kapalı kutu görünümündeki CHURCHİLL FİRE yazsın.
6. Koşu: Bu atların birarada olduğu Ali Doğan Ünlü koşusu itibarıyla üç at çok ön plana çıkıyor. BLAZE TO WİN, IMPULSİVE ve SİNCLAR. Kim kimi atlatırsa ganyan olur. Durum bu. Ancak ihtimal olarak zayıf olsa da aynı koşuda 5 ay ara sonrası koşan, trafik ve nefes sorunu yaşadığı için üzerine fazla gidilmeyerek 6. kalan RADYOCU yarışın bombasını patlatabilir. BAYBAŞKAN deneyenlere de saygım var. Ama dediğim gibi . BLAZE TO WİN, IMPULSİVE ve SİNCLAR öncelikli. Kalanı keyfe keder.
7. Koşu: Yarışın favorisi bence AZMİ REİS. S.Kaya’nın VELİ CAN KIZI yerine AZMİ REİS’e binmesi de ayrı bir etken. 23 Nisan koşusu çok iyidi. O yarışta ABUŞ 6. olmuştu, AZMİ REİS 4.lükte grubun kalanını ayırmıştı. Bence iyi koşacaktır. Rakibi 4 gün ara ile koşacak olan ve sık koşulmaktan etkilenmezse METECİK olur. Karataş’lı ABUŞ 6. olmasına rağmen sonlarda sert gelmişti. VELİ CAN KIZI için takdir sizin.
8. Koşu: CENGELKÖY BADEMİ ve BAWEPİR in çok ön planda olduğu bir koşu burası. Ancak ölçü alınan koşu kum koşusu. Çime çıkınca işler biraz değişebilir. Bence süprizi burada aramak doğru olur. Metal Fırtınası’nın ana baba bir kardeşi DURMAZ AKAR ve ilk koşusunda ekürisine fedai koşan ÖZERDİNÇ çalışmalarında iyi gibi duruyorlar. SAMBERKHAN kapalı kutu.
9. Koşu: LİRA LİRA ve PAN REKA bende bitmiş ikili. Ancak uzun ara sonrası koşacak olan Karataş’lı WİNCHESTER ve BROWN SUGAR gözümü korkutmuyor değil. MARAZ HAN ın son koşusu güzel. Yerim kalmadığı için ben iki atla geçeceğim.
TAHMİNLERİM: 1. ALTILI GANYAN:
1.ayak: 4 AK DİAMOND tek. // 3-5-8-12
2.ayak: 2-5-1
3.ayak: 2-5 // 3-1-4
4.ayak: 2-3 // 6-9-10-1
5.ayak: 4 ALLA TURCA tek. // 5
6.ayak: 3-7-9 // 2-8 ——— -> Şablon 2.16 TL.

2.ALTILI GANYAN:
1.ayak: 2-3 // 6-9-10-1
2.ayak: 4 ALLA TURCA tek. // 5
3.ayak: 3-7-9 // 2-8
4.ayak: 1-5-3 // 7
5.ayak: 2-1-7-3 // 8
6.ayak: 3-8 // 4-12-13———-> Şablon 8.64 TL.
Herkese bol şanslar.

ETC
Üye
ETC

Tabiri caizse döktürmüşsün…
Sonuna kadar inceledim benden daha güzel bir üslupla vermişsin beyanını.
Bir de ben kendimle övünürdüm, bana güzel yazıyor diyorlar diye :)))

Ama son koşuda MARAZ HAN’ı es geçmemeye çalış..
Misalen bir koşuda 10 at varsa 9 unun geliri varsa 10. at MARAZ HAN ise bu koşuda hepsinden daha önce düşünülmeli kanaatindeyim.

Bol şans dostum…
Tercihlediğin atların ganyanının uğuruyla…
Ötelerde, daha da ötelerde heyecanıyla inşallah…

USTATCI
Üye
USTATCI

GüZel bir yazı olmuş kafkas kızı orjinli ertemiz 3. Ayakta tuttuğum tekimdir. Daha önce sentetikte koşmasada ağır kum da tabela yapmış bir orjin tek atılmalı

ETC
Üye
ETC

Yine de ERTEMİZ o koşuda tek başına tercihlenemeyecek ölçüde riskli bir seçim olur. Bence yanına bu atın ayarında atların da tercihlenmesi işinize yarar.

Bana soracak olursanız, yorumlarımda belirttiğim gibi ALEMİN KRALI’nın O.GÖKÇE ile geçmişteki yarışlarını gözönüne aldığımızda, yine aynı niteliklere sahip KINALI KUZU ile birlikte ERTEMİZ’in yanında tercihlenmesini önerebilirim.

USTATCI
Üye
USTATCI

Etc üstad dediğim gibi ertemiz 3 koşuda uzak çekerek beni üzmedi ilk yarışa kurgu yaptım fakat kupon yapmadım bakalım 2. Yarişa istediğimiz olacakmı ?

ETC
Üye
ETC

Aynen dostum. İnşallah güzel haberlerle….

Morton34
Üye
Morton34

ETC bol şanslar , son koşudaki takip atım Marazhan geçen sezon dan bu yana takipteyim bu atın mesafesi aslında 1200 metre kısa mesafede benim bankomdur. Son koşusunda 2. Geldi eğer yarın 1400 koşuyu alamazsa sonraki yarışı banko süprizi konumuna girer. Alternatif kuponumda tek atacağım yarın bu atı bizzat Veli’de seyrettim fişek gibi çıkıyor 1200 den sonra at nefes yetmiyor arkadaki atlara her defasında geçiliyor plase ve bahis konumunda düşünülebilir. Bilginize.

ETC
Üye
ETC

Aynen Morton dostum. Maraz Han’a ben de çok önem veriyorum. bunun ilk sebebi dediğin gibi kısa mesafe atı olması, 2.si ise yukarıda bahsettiğim KARATAŞ’ın önderliğinde ULUDAZ’ın sprintlerine son ana kadar dayanmasına rağmen az farkla 1.liği elden kaçırması açıkçası bu at 1.olmuş gibi beni sevindirdi performansıyla…

Bu koşuda başka at düşünülse bile yanına muhakkak MARAZ HAN da eklenmeli.
Ben banko olarak düşünüyorum, esasına biraz da ekonomik kupon yapabilme düşüncesiyle bu atı burda tek geçtim.
Ama aynı koşuda LİRA LİRA faktörü de sağlam basıyor.
Olsun, sağlam bassa da LİRA LİRA da MARAZ HAN’a yetişebilecek performans olmadığı görüşündeyim.
Fakat farklı düşünenler birlikte de yazabilir.

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Günaydın herkese. ETC kardeşim, güzel yorumların için teşekkürler . Senin de bu konuda hassas olduğunu bildiğimden küçük şablonlar kurdum. Dileyen yorumlar bakarak süsleyebilir. 😊 Herkese bol Şanslar.

ETC
Üye
ETC

Tercihlediğin atlar ve buna oranla tespitlerin şahane öncelikle onu belirtmek isterim.
Benim tahminleri de bahsettiğin gibi mümkün mertebe düşük bütçeli hazırlamaya çalışıyorum.
Çünkü bu durum hayatımızın bir parçası olsa da bunu hırs/hayat mamat meselesi haline değil, heyecan/eğlence halinde değerlendirmeliyiz.
Gerçi 14 Nisandaki tahminim haricinde şu ana dek buraya birşey kazanadıramadım ben de onun üzüntüsündeyim.
Ama güzel olacak herşey..
Tahminlerimiz, yorumlarımızı birbirimizle paylaşarak yol gösterici olacağız hepimiz.
Bu güzel sitede bu işin daha güzel heyecanı da bu bence.

yagiz
Ziyaretçi
yagiz

Merhaba arkadaslar bir seyi cok merak ediyorum bu atları inanıyorum takip ediyorsunuz bu süpriz gelen atlari nasil gözden kaçıyor cevap verirseniz sevinirim saygilar

ETC
Üye
ETC

Adı üstünde “süpriz” olan bir atın ölçütlerini gözönüne aldığınızda atın geliri hakkında çıkarımda bulunmak zordur bunu siz de takdir ediyorsunuzdur. Ha nasıl olur, gider bizzat yerli yerinde idmanlarında atları inceler, izlem edinir ve ona göre kafanıza göre hüküm üretebilirsiniz. Çoğumuzda da atların idmanlarını gidip yerinde izleyecek zaman ve imkan olmadığı için, yarış programı üzerinden atların her türlü verisini inceleyerek çıkarımda bulunuyoruz. Ha hatalarımız olmuyor mu elbette oluyor, hatasız kul olmaz, ama bu böyle durumlarda biraz da his meselesi anlatabiliyor muyum? Ben şahsım adına söylemek gerekirse bir atın geçmişini inceleyip (her türlü ölçütü ile) geleceği hakkında çıkarım üreterek yorum ve tahminde bulunabilirim. Burdaki tüm yarışsever arkadaşlarımız da aynı şekilde kendi nitelikleri çerçevesinde güzel yorumlarla okuyucuya katkı sağlamaya çalışıyor. İlk cümlede bahsettiğim gibi, bu işle ilgili ya yerinde izlenen idmanlar neticesinde, ya da program doğrultusunda incelenerek hüküm kurulabilir. Tekrar hatırlıyorum birincisi hepimizin kusurları olur bu kaçınılmaz, ikincisi ise bu iş his meselesi, şans meselesi, kısmette varsa olur meselesi…

yagiz
Ziyaretçi
yagiz

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz icin sizle ri takip ederek altılı oynuyorum bu aralar Bombacı yok onun bir sozunu unutmuyorum iyi bir yorumcu verdiği teki tutturmalidir diye bana çok samimi geldi o günden beri onu takip ediyorum

ETC
Üye
ETC

Sizin de yorum ve görüşlerinizi sitemizde görmek bizi her anlamda daha çok sevindirecektir.

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

AGF lere baktım. Aşağı yukarı tahmin ettiğim şekilde çıkmış. Beni şaşırtan CHURCHİLL FİRE oldu. Türkiye’nin direği çıkmış, %50 AGF ile… 😊 😊 Olsun ben hala ALLA TURCA tek. Bir de ZEUS süpriz olur diyordum. Nerdeee… AGF.nin 4. atı. Hatta Fanatik’in 100 puanlı ilk atı. Bir oyunda tek bile atmışlar. Dün gece boşuna çalışmışız. Sabah kalkıp 1 lira verseydik ZEUS u bilecekmişiz. Son ayakta ise WINCHESTER ilk at çıkmış. ☺☺ Nasip artık.

ETC
Üye
ETC

AGF’yi önemseme dostum…
Kontrollü ve detaylı incelemelerimiz neticesinde bugün olumlu yönde seyredecek herşey…
İnanıyorum,, inanmak istiyorum..
Yine, yine ve yine…
Daima…

ETC
Üye
ETC

bol şanslar

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Yağız kardeşim bol Şanslar. Banko tahminlerde çok güzel bir ortam var. Herkes kendi tuttuğu atları dilinin dòndüğünce anlatıyor. Buradaki hiç kimse profesyonel yorumcu değil. Her şey gönüllülük esasına dayanıyor . Bu bizim hobimiz. Aslında 25 yıl önce bu muhabbeti ganyan bayiide yapardık. Şimdi sanal ortamda yapıyoruz. İşin özü bu. Burası serbest kürsü. Sen ve diğer herkes fikirlerini söyleyecek ki, sinerji artsın. Keyif olsun.

ETC
Üye
ETC

Kesinlikle dostum…
Kelimesi kelimesine hak veriyorum sana…
Buradaki gayemiz ganyan konusuna, hayat-mamat meselesi gözüyle değil heyecan/eğlence kavramı içinde bakmak.
Bunu da güzel sitemizde çoğunlukla başarabildiğimizi düşünüyorum…

USTATCI
Üye
USTATCI

2. İstanbul

Devrim
Üye
Devrim

bakalım ne olacak :-))

USTATCI
Üye
USTATCI

1. Altılı

1. ;4,5,8,11 5 numara ömer yıldırımlı 55 kilo at yada 8 numara tek
2. :1,2,5
3. :1,2,3… 3 numara tek atılabilir
4. :1,2,5,4,9,10,11

ETC
Üye
ETC

1.altılım tamamdır
Darısı diğerine :)

USTATCI
Üye
USTATCI

1. Altılıyı tutturmuş olsam da 2. Altılım 5 te kalması kötü oldu 7 numara çıkarttığım 2 attan birisiydi ama 9 kosunun 4 tek bilmek ve 8 de kalmak bir başarıdır diye düşünüyorum