ankara altili tahminleri

29 NİSAN 2017 CUMARTESİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (SİZDEN GELENLER)

29 Nisan Cumartesi ANKARA Tahmin ve yorumlarımı huzurunuza sunuyorum. Bol şanslar diliyorum.

1.KOŞU: (1. ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) Bugüne kadar start aldığı 4 yarışında da tabelada 1.liği bulunmasa da, 14 Mart, 2 Nisan ve 15 Nisan tarihli yarışlarında klas atların gerisinde 2.liği ve 3.lüğü ile tatmin edici görüntüler sergileyen ONURKAN, 14 Mart tarihindeki ilk startında ONURKAN’ın gerisinde 3.lüğü almasına rağmen bu koşusunda çim pistte daha dikkat çekici bir performans sergileyeceğini düşündüğüm GRAND FORTUNE ve özellikle dikkat çekmek istediğim 26 Mart tarihli 1300 ADANA Çim koşusunda (ki ilk çim performansıdır) boyun farklarıyla 3.lüğü elde eden KUTLU KIZ bu koşuda şans verdiğim üçlüdür. Bu üçlünün göstereceği tabela performansına önemle değinmek istiyorum.

2.KOŞU: Adana’daki son 4 koşusunun 3’ünü tabelada tamamlayan (2 adet 1.lik ve 1 adet 2.lik) ve B.KILINÇ ile elde ettiği 1.liklerinde gösterdiği performansın önemine değinmek istediğim ATILIM koşunun en şanslı atı konumundadır. BELA MIYA’nın da uzun bir aradan sonra 20 Nisan’da KÖRDÜĞÜM gibi kalite bir atın gerisinde elde ettiği 2.liğine (bu koşuda ATILIM’ı da geride bırakmıştır) dikkat çekmek gerekir. Etkili performansıyla zirve ortaklarından biri olacaktır.

3.KOŞU: Son koşusunda (kendi açısından ilk koşusunda) uzak mesafe 1.liği bulunan YELTAY, bu mesafede etkili jokeyleriyle birlikte kapıştığı klas atlara rağmen elde ettiği 1.cilikle ve yine M.AKYAVUZ ile birlikte liderliğe aday durumdadır. Bankomdur.

4.KOŞU: (2. ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) 15 Nisan tarihindeki son 1900 startında öncekine oranla daha iyi bir bitiriş derecesi elde eden ve 1.liğe ulaşan ALANIS bu koşuda da adından söz ettirecek olup, yine İzmirdeki 1900 Kum psitindeki son 2 koşusunu 1.lik ve 2.likle sonlandıran, bunlardan 10 Mart tarihli koşusunda RECO gibi kalite bir ata karşı oldukça belirgin bir farkla 1.lik elde eden WIN THE WEST, Ahmet ÇELİK ile birlikte etkili sprintleriyle liderliği zorlayacaktır. BITCOIN gibi kalite bir ata karşı, 9 Nisan tarihinde verdiği mücadelede, az farkla liderliği kaptıran SEFİR BEY bu koşuya daha tecrübeli ve tedbirli katılacak, tabelanın üst sıralarını zorlayacaktır.

5.KOŞU: Son koşularında Adana 1300 Çim pistte elde ettikleri dereceler ve bitiriş süreleri ile hazırlandıkları bu koşuyla ilgili geliyoruz sinyalleri veren VASILY ve PURE LOVE, Halis KARATAŞ ve KOCAKAYA idaresinde uygun grupta liderlik mücadelesi sergileyecek olup, SAGAMI, KINGSTON BOLT ve ONURKAN’ın gerisinde son koşusunda 4.lük elde etmesine rağmen çim pistte performansını daha fazla ortaya koyacak olan BEYNAM, Ayhan KURŞUN ile bu iki atın belirgin rakibi olacaktır.

6.KOŞU: Yaklaşık 6 ay sonraki ilk startını ölçü almadığım DEDEMŞAH’ın ondan önce 1900 Çim pistte 13 Ekim 2016 tarihinde gösterdiği performansa ve OĞLUM BERAT’ın gerisinde az farkla elde ettiği 2.liğe dikkat çekmek istiyorum. Yine az önce ismini zikrettiğim OĞLUM BERAT da çim pistteki uzun mesafe yarışlarını incelediğimizde koşuda söz sahibi olduğunu göreceğiz. Gelelim KRAL AMED’e… Es geçeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. KRAL AMED her anlamda tek başına bu koşunun sigortasıdır.

7.KOŞU: Son 2 koşusunu ölçü almayacağım ve 4-11 Mart tarihlerinde elde ettiği 1.lik ve 2.lik performansları dikkat çekici olan GÜLENEFE, 11 Mart tarihinde starttan 1 boy geç çıkmasına rağmen İMPARATOR gibi klas bir atın gerisinde az farkla 2. olmuş (ki aynı koşuda LOKOMOTİF, HASANŞAH, ATMACA BEYİ ve SEZAR gibi atları da ardında bırakmıştır) 4 Mart tarihindeki koşuda ise grubundaki klas atları adeta ezerek liderliğe ulaşmıştı. Ve gelelim AKHUN’a… Yaklaşık 5-6 ay sonra start aldığı ilk koşusunda elde ettiği bitiriş derecesini önemsememiz gereken AKHUN’un geçmişteki yarışlarında daha da mühim performanslar gösterdiği bir gerçektir. Dolayısıyla liderlik mücadelesinde GÜLENEFE ile kapışacaktır.

8.KOŞU: Yaklaşık 5-6 ay sonra start aldığı son koşusunu ölçü almayacağım ve geçmiş yarışlarında kısa mesafede önemli performansları bulunan GARNET eküri-dış kulvar avantajıyla önplanda olan ilk safkan olacaktır

9.KOŞU: Koşuyu OTHARA ile kapatıyorum. Nedenleri ise uygun grupta önemli jokeyiyle start alacak olması ve 21 Mart – 9 Nisan tarihlerinde ARASHAN gibi sprintleriyle bilinen kalite bir atın gerisinde elde ettiği bitiriş derecesi oldukça önemli 2.lik ve 3.lüktür. Ve ayrıca grubunun OTHARA’dan sonra en iyi atı durumunda olduğunu düşündüğüm IRKIM ve etkili jokeyiyle eküri durumunda olmasıdır.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 4 – 7 – 12
2.AYAK: 1 – 6
3.AYAK: 3
4.AYAK: 2 – 3 – 11
5.AYAK: 3 – 10 – 13
6.AYAK: 2 – 4 – 5

TUTAR: 9.72 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 2 – 3 – 11
2.AYAK: 3 – 10 – 13
3.AYAK: 2 – 4 – 5
4.AYAK: 1 – 2
5.AYAK: 12
6.AYAK: 11

TUTAR: 3.24 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla, nice güzel sprintlere…

YAZAN: ETC

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
ETC
Üye
ETC

Fazlasıyla keyif aldığımdan ve bu doğrultuda bu sitede yorum ve görüşlerimle fazlasıyla yanınızda olacağımı bilmenizden mutluluk duyarım

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Değerli arkadaşlarım, hepimizin Şansı bol olsun. Öncelikle sizden gelenler bölümü açtığı için admin kardeşime Teşekkürlerimi sunuyorum. 😊 Harika bir fikirdi. Keşke daha önce bunu uygulasaydık Ancak her güzel değişiklik ister istemez çekinceler getiriyor. Öncelikle şunu dile getirmek isterim. ETC kardeşimin yorumlarını genelde çok beğeniyorum. Çok çalıştığı ve çok emek döktüğü belli. Ancak bu bölüm, diğer yorumcuların görüşlerine daha az ilgi gösterilmesine sebep oldu. Dikkat ederseniz diğer yorumculardan gelen yorum sayısı azaldı. Ben Bombacıyı, adriyanı, silivriliyi, comandenteyi ve tüm dığer ekibi. özlüyorum doğrusunu isterseniz. Tabii ki bu doğal bir sonuç, Bölümün adı “sizden gelenler ” derseniz… 😊 😊 Bence ETC kardeşime müstakil bir bölüm açılması gerekiyor. Sizden Gelenler bölümün serbest kürsü olması lazım. Tabii bu benim fikrim.
Diğer eleştirim ETC kardeşime… Bu uygulamayı dünya kadar insan takip ediyor. Bence ciddi bir kamuoyu oluşturuyoruz. Yarınki yorumlarında altılının ilk ayağıda ALANİS sende ilk at. Allah aşkına ne gördün de 9 yarış sonra maidenden çıkan bir atı ilk at olarak, grup2-3 ve kV koşmuş atlar arasında verdin? Hadi buna bir şey demiyorum. 6.koşuda DIVINE HEART ten bahsetmemek, bence at saklamak demek. Herkesebol Şans

ozgun1
Üye
ozgun1

ETC bol şanslar öncelikle yazdığın ganyan olsun.. Eleştiriyede açıksındır umarım. Çünkü suanda eleştiri yapmak için yazıyorum bu yazımı kusuruma bakmazsın umarım..!! Verdiğin altılı tahminleri tutsa dahi, simitçi altılısı olur USTAM. Affına sığınarak yazıyorum bunu ama biraz sürpriz atlar bularak kuponunu kurarsan bence daha iyi olur gibi.. Çünkü senin verdiğin atları zaten tüm Türkiye veriyor ve ortalama puanın üstünde safkanlardan oluşuyor. Bence biraz daha cazip safkanlar önerirsen daha iyi olur. Mesela herkesin gözünden kaçan safkanlar.. illaki çalışmalarında böyle atlarda çıkıyordur ortaya…Tekrardan kusuruma bakma..

ozgun1
Üye
ozgun1

Ayrıca 1.altılıda verdiğin tek tam isabet olmuş bence. Buraya bakmadan önce tek çıkardım 3.ayaktaki 3 YELTAY’ı.. sendende görerek tam destek aldım ve kuponumun bankosu olacak.. Buda ayrı konu tabikide :))

ETC
Üye
ETC

Bol şans dilerim ozgun1 dostum..
Umarım demeyeceğim bu sefer çünkü bu ata o koşuda gerçekten banko gözüyle bakıyorum.
Atın yarış bantını izledim ve koşudaki diğer atların yarış bantıyla karşılaştırarak böyle bir hükümde bulundum. O nedenle burada kesin gözüyle baktığımı belirtmek istedim.

kalamalka
Üye
kalamalka

Merhaba arkadaşlar herkes kendi tutuğu atları yazarsa daha verimli olur düşüncesindeyim bol şans diliyorum.

1.Ayak 1 Mıster Tıckeri başta tutuyorum geçen sefer koşmadı baksa girerse kazanır görüşündeyim neonlu ne olmaz yanına 2 Wın the west ve 5 Bogdanoviçi rakip olarak ekliyorum.

2.Ayak 10 Vasıly Halis’le kazanır son yarışında fazla zorlamadı ane hatı malum.

3.Ayak 5 Oğlum Berat 2 Dedemşah 6 Oadınarıo ve son olarak Bursa’da çok iyi koşan 9 Angel Horse nasıl bir yarış çıkartacak çok merak ediyorum.

4.Ayak 7 Olgunabi 2 Akhun arasında geçmesini bekliyorum.

5.Ayak kimin nasıl koşacağı beli değil sırası ile 9,10,11,2,1

6.Ayak 11 Othara çok formda birinciliğe uzanabilir rakipleri
9 İdealist 3 Vakurkız 2 Natuhay.

ETC
Üye
ETC

Dostlarım…

Her husustaki eleştirileriniz seve seve kabulümdür. Öncelikle bunu belirtmek isterim.

Ben bu web ortamını yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum. Açık konuşmak gerekirse, bu konudaki diğer web ortamlarından kat be kat kaliteli ve her yarışseverin olumlu veya olumsuz yorumuna da sonuna kadar açık ve fazlasıyla elverişli bir ortam.

Timothy dostum burada dikkat çekici bir hususu belirtmiş, benim yorum ve tahminlerimin yayınlanmasından sonra diğer arkadaşlarımızın yorumlarının azaldığı düşüncesi ile ilgili olarak, ekseriyetle haklı bulmadığım noktalar var.

Şu bir gerçek ki, hazırladığım yorumların tamamında olabildiğince detaya iniyor ve yorumlarımda özellikle belirtmek istediğim herşeyi mümkün mertebe sitenin kuralları doğrultusunda oluşturmaya çalışıyorum. Bu konuda bir hatam olduysa affınıza sığınıyorum.

Benim yorumlarımın “sizden gelenler” bölümünde en üstte olmasının sebebi ise, yorumları Admin dostumun onayına en erken sunan kişi olmam. Yani bu bölümün açılmasına ve bu manada diğer dostların da yorum ve görüşlerini belirtmesine vesile olduğumu düşünüyorum.

En basitinden “Yok efendim benden önce burda hareket yoktu, yok efendim benden sonra burası hareketlendi” benzeri aşırı egoizm içeren bir davranış içinde hiçbir zaman bulunmadım, böyle bir düşüncede bulunmak da siz yarışseverlerin huzurunda hiç bir zaman haddime değildir.

Sadece bana ait bir bölüm açılması hususunda ise takdir site yönetiminindir ama ben açıkçası benden daha nitelikli daha detaylı yorumları bulunan yarışsever dostlarımız ve yazarlarımız arasında, adıma böyle bir bölüm oluşturulmasına haddime görmüyorum.

Bu anlamda ben ancak “SİZDEN GELENLER” bölümünde elden geldiğince, dilden döndüğünce tahminlerimi ve yorumlarımı sizlere sunacağım.

ozgun1 arkadaşımız ise simitçi altılısı meselesine değinmiş :) hak vermiyor değilim ama inan dostum ben neredeyse garantiye yakın kapsamda kuponlar hazırlamaya çalşıyorum.

Misalen 10 kalite ve deneyimli atın yanında, hayatı boyunca tabela yüzü görmemiş bir atı, bitiriş derecesine binaen ve performansının düşüklüğüne binaen süpriz olarak gösteremem. Hem bütçe konusunda fazlalık oluşturmuş olur,hem de böyle bir yorumda bulunduğum için bana uyarak kupon hazırlayan insanların hakkına zarar vermiş olurum, yani gelmeyeceğini düşündüğüm bir atı kuponda gelecek gibi göstermek başlı başına bir angarya olur umarım anlatabilimişimdir.

Takdir edersin ve gözlemlemişindir ki mümkün mertebe çok düşük bütçede kuponlar hazırlıyorum.

Çünkü karşımda bana uyarak kupon hazırlayacak yarışseverin de madden ve manen hakkına zarar vermek istemediğim için, hayal kırıklığı yaşamamak ve yaşatmamak adına böyle kuponlar hazırlıyorum.

Sizin anlayacağınız ben ALTILI GANYAN konusuna, hayat mamat meselesi olarak değil, işin daha çok heyecanı gözüyle bakıyorum.

Bu örneği de dün yorumlarda bu duruma hayat mamat gözüyle baktığını ve borcu olduğunu borcunu da burdaki yorum ve görüşlere bakarak kapatmaya çalışacağını beyan eden bir arkadaşımıza binaen söyledim.

Nasıl ki bir at yazarsın ve koşu boyunca son düzlüğe kadar o atın birinciliğe ortak olma heyecanını kalbinde yaşarsın, işte ben de bu şekilde tahmin ve yorumlarımda adete bülteni kitap gibi okuyarak, detaylarla ve atın geçmişteki yarışlarını bugünki performasına göre gözönünde bulundurarak yorumluyorum.

Siz de takdir edersiniz ki neticede ben de herkes gibi starndart bir yarışsever hükmündeyim ve kusurlarım da olabilir.

Yazımın başında belirttiğim gibi her konuda eleştiri seve seve kabulümdür,

Ayrıca bu ortamdaki herkes, her yarışsever illa ki benim yorumlarımı tutsun ve ona göre kupon oluştursun düşüncesi ile haraket ederek kupon hazırlamadığımı bilsin isterim.

Benim yorum ve tahminlerim bir manada sizinle, her manada da kendimedir.

Morton34
Üye
Morton34

Yorumların için Teşekkürler ETC bol şanslar.

ETC
Üye
ETC

Ben teşekkür ederim dostum.
Ama ne yazık ki yorumlarımdan memnuniyet duymadığını belirten dostlarımız da var artık.
Onlara böyle konularda faydalı olamadığım izlenimindelerse onlardan özür diliyorum.
Ben elimden geldiğince, dlim döndüğünce,
Tecrübe durumuma ve incelemelerime binaen yorumda bulunuyorum.
Takdir edersiniz ki, bu işin piri sayılmam, ben de en az sizin kadar bu konuda deneyim sahibiyim..
Yorumlarım ve tahminlerim konusunda özgürlük size aittir.
Ben ekol edindiğim “yol gösterici olmak” lafı üzerinden hareketle, yorumlarımla ışık tutmaya çalışıyorum.
Bunu bilhassa belirtmek istiyorum.
Kusurumuz olduysa affola…

timothy
Üye
timothy

Herkese günaydın.
Bugüne kadar yazdığım ve bundan sonra yazacağım yazılarda hiçbir arkadaşımızı incitmek gibi bir kastımın olmadığı ve olamayacağını baştan belirtmek isterim.
Admin dostum; diğer yorumcu arkadaşların yorumlarını geç göndermesi sebebiyle başlık sayısının azaldığını söyleyince bir çok şey açığa kavuştu. O zaman sitemim sana değil, diğer yorumcu kardeşlerimedir. Buradan sesleniyorum: Beyleeerrr, neredesiniz????
Sevgili ETC, dün de dediğim gibi yorumlarını beğeniyor ve takdir ediyorum. Küçük bütçeli kuponlar ile ikramiye yakalamak elbette ki herkesin amacı. Ancak bu hedef ile yorum yazmak bazı sıkıntılar doğuruyor. Yorumladığın at sayısı azalıyor. Bazı atlar üzerinde yoğunlaşman gerekiyor. Yorumladığın atlar da genelde AGF.nin ilk atları oluyor. Özgün1 de bu konuyu dile getirmiş. AGF tablosuna bakmak yerine senin yorumunu okumak istiyorum ben…
Mesela OLGUNABİ’den bugün hiç bahsetmemişsin? DIVINE HEART yorumlarında hiç yok. Karataş’lı BABA FERHAT hakkında ne düşünüyorsun? 1.Koşuda koşacak LAGRIMAS Gazi şampiyonu ile anneden kardeş ve iki birader de bu gün koşuyor, sence şansı nedir? Ya da ETC bunları yazmadıysan sebebi nedir? Ben bunları bilmek istiyorum.
Küçük bütçeli tahminler vermeye çalışman, diğer atlardan bahsetmeyeceğin anlamına gelmez. Mesela bu konuda en çok takdir ettiğim yorumcu Ramazan Yılmaz’dır. Tuttuğu bir kaç at için yorum yapar ve altına da kendi şablonunu verir. Bence bu bile yeterli.
Sevgili ETC. yazdığın ganyan olsun. Senin nezdinde tüm dostlara bol şans diliyorum.

ETC
Üye
ETC

Timothy dostum, söylediklerinde çoğunlukla haklısın,
Ama haklı olmadığın noktaları da yorumumun en altında sebebiyle belirteceğim…

Öncelikle…
Ben TJK Yarış programı bölümü üzerinden, sistemde görmüş olduğum tüm atları, koşularını, çim-kum durumlarını, hangi mesafede kimlerle rekabet içerisinde olduğunu, kulvar durumlarını, kaç kiloda olduğunu, jokeyinin kim olduğunu, geçmiş koşularında hangi jokeyle nasıl dereceler elde ettiğini yine bahsettiğim kriterler nezdinde değerlendirerek yorum yaptığımı, bununla ilgili de genelikle geliri olduğunu düşündüğüm atlara kuponumda yer verdiğimi önemle belirtmek istiyorum.

Aynı zamanda bazen de atların niteliğine göre yorum yapıyor ve geliri olmayan atların da gelmeme sebeplerini nedeniyle belirtiyorum.

Gerçi açık konuşmak gerekirse bunu çok sık yapmadığım konusunda görüş birliğine varabiliriz. Esasında ben genellikle bir koşuda birbirine rakip durumda olduğunu düşündüğüm atlarla ilgili mukayese yapıyor ona göre yorumlarımda yer veriyorum.

Bahsettiğin atlarla ilgili yorumda bulunmamışsam ve sebebini arıyorsan onu şöyle izah edeyim,
Ben tıpkı yukarda bahsettiğim gibi bir koşuda her atı en ince detayına kadar incelediğimde bana verdiği sonucu sizle paylaşıyorum.
Bir ata kuponumda yer verirken sebebini belirtiyorsam, yer vermediğim atlarla ilgili de sebebini belirtmek durumundayım o bakımdan haklısın.

Ama yapmış olduğum yorumlarda seçtiğim, tercihlediğim atları nedenleriyle birlikte belirtmekle ilgili yorumlarımı tam anlamıyla okumamışsın izlenimi edindim.
Bu izlenime de kullanmış olduğun ;

“Tuttuğu bir kaç at için yorum yapar ve altına da kendi şablonunu verir. Bence bu bile yeterli” cümlesinden kavrayabiliyorum.
Çünkü bahsettiğin şeyi o yorumlarda ben fazlasıyla yapıyorum.

Benim yapmış olduğum yorumları tutup tutmama özgürlüğü elbette sana ve tüm yarışseverlere aittir.
Bu konuda ne sana ne de kimseye karışamam.
İlla ki benim yorumlarımla hareket edin de demem, diyemem ve bu konuda hüküm veremem.

Yorum da sana aittir, görüş de sana aittir…
Eline bülteni alırsın ve elbette bununla ilgili kendi iradene dayanarak kuponunu hazırlar, yorum ve görüşlerini bu sayfada ya da herhangi bir koşu sayfasında belirtsin…

Ama en azından benim yorumlarımı tamamıyla okuduğunda edindiğin izlenim neyse o yönde görüş belirtirsen daha da memnun olurum.

Ayrıca düşük bütçeli kuponlar hazırlamak ile ilgili önemle belirttiğim vicdani hassasiyeti de anlamak yönünde görüş belirtirsen daha da memnun olurum.

Ayrıca ALTILI GANYAN’ı hayat mamat meselesi olarak görmediğimi ve küçük bütçeli heyecanlarla kendine büyük mutluluklar hazırlamaya çalışan insanlar için bu yorumlarımı paylaştığımı bilirsen hepsinden mutlu olurum.

Bol şanslar dilerim.

timothy
Üye
timothy

ETC dostum, öncelikle kibar ve nezaketli üslubundan dolayı sana teşekkür ederim. Sanırım kendimi ifade edemedim. Bankotahminler yorumcularının her birinin kendine has bir tarzı var. Biraz önce örneğini verdiğim Ramazan Yılmaz’ın tarzı diğer yorumculardan farklıdır. Yalnızca tuttuğu bir kaç at hakkında yorum yapar. Yorum yaptığı atlar hakkında da bayağı aydınlatıcı bilgiler verir. Diğer yorumcular (Bombacı, adrian, Comandante, silivrili) koşu koşu tuttukları atları verir, tutmadıkları atlar hakkında da neden tutmadıklarını izah ederler. Bu yorumları okuyunca da bir çok at hakkında fazlasıyla bilgi sahibi oluruz. Mukayeseli yorumlar bir anlamda koşuyu, koşmadan önce kafamızda koşturmaya yarar.
İtiraz ettiğim ve nispeten senin de kabul ettiğin şey şu; Koşu koşu atları yorumlayacaksan, tutmadığın atlar hakkında da bir şeyler yazmalısın bence. Bu bize çok daha yararlı olur diye düşünüyorum. Çünkü yazdığın atlar, bizlerin de şablonunun oluşmasına sebebiyet veriyor.
Mesela dün sen yazdın diye ALANİS’in tüm yarışlarını tekrar izledim. :) Senden ricam, ALANİS tarzı atlara yazılarında daha fazla yer vermen… Bu bize mukayese şansı tanır diye düşünüyorum. ETC kardeşim, yazdığın ganyan olsun. sürçi lisan ettiysek, affola. Tekrar herkese bol şanslar…
SON SÖZ: ALANİS’i hala yazmayacağım.:)

ETC
Üye
ETC

Rica ederim can dostum.
Haklı olduğun noktalarda elbette sana hak veriyorum buna itiraz edemem.
Söz veriyorum bundan sonraki tahminlerimde özellikle yazmadığım atı neden yazmadığım konusunda da yorumda bulunacağım. Yarınki yarışları daha farklı tarzda paylaşacağım :)

SON SÖZ BENDEN DE:
ALANİS hala önemlidir, söylemedi deme :)

USTATCI
Üye
USTATCI

1. Ankara kurgum

Şunu size özellikle belirmek isterim 2 li kurgu koşularında 5. 6. Ayakları kalabalık tutmak en doğru hareket olacaktır.

Kurgudan düşünmediğiniz atlar var ise değişiklik yapabilirsiniz

Herkese bol şans

1.AYAK:2,4,7,9,10,15
2.AYAK:2
3.AYAK:3
4.AYAK:1,2,3,4,5,6,8,9,12
5.AYAK:3,10,13,14
6.AYAK:2,3,4,5,6,7,8,9,11

USTATCI
Üye
USTATCI

Bir iki git gelden sonra son kurgumu kupona
çevirdim
Bahtı açık olsun

BoldPilot
Üye
BoldPilot

ONURKAN ı nasıl eledin be ustad Üzüldüm valla

USTATCI
Üye
USTATCI

5 te kaldık aslında erken kupon yapmamın cezasını çektim

ETC
Üye
ETC

Ankara 1.Kuponum huzurunuzdadır
Bol şans dileğimle

ETC
Üye
ETC

Ankara 2.Kuponum da huzurunuzdadır
Bol şans dileğimle

USTATCI
Üye
USTATCI

2. Altılının Son ayak 9 numara idealis son siptinter olarak kulvarını ve sikletini göz önünde bulundurursak benim favorimdir

hayri
Ziyaretçi
hayri

bombacı gözlerimiz seni arıyor.. neredesin sen… :((

kalamalka
Üye
kalamalka

Öncelikle buradaki admin arkadaşa teşekkür ediyorum dışarıda yorumlar bu denli zemin hazırladığı için.
1995 ten beri at yarışı onuyorum son birkaç yıldır ara verdim.
Bugünkü şartlar çok iyi eskiden bülten çıkacakta atları inceleyeceksin çok iyi takip etmen gerekiyor şimdi ise internet sitesine girince atla ilgili bütün bilgiler çıkıyor.
Önemli olan daha fazla yorumlar olsun katılım olsun.

BoldPilot
Üye
BoldPilot

Herkese bolşanslar

USTATCI
Üye
USTATCI

İlk ayakta 7 yi yazıp kuponu kontrol etmemek ve çıkan atların olması kötü oldu umarım 2. Altılısı daha doğru bir yol izlemiş olurum

BoldPilot
Üye
BoldPilot

Tabelada 9.12 ekürileri birlikte yazmışsın bilerekmi yazdın

USTATCI
Üye
USTATCI

Bilerek yazdım da düşündüğüm gibi 5. Yada 6 ayakta yarısı patlattılar ondan ilk 6 lıda 14 yazmıştım yerine 12 geldi kısmet pazar gününe

BoldPilot
Üye
BoldPilot

bolşanslar

USTATCI
Üye
USTATCI

Bari 4 lü yapalım harçlık çıksın dedim

ETC
Üye
ETC

Dostum tahminlerini gördüm, fakat 4’lü ganyan için oldukça yüksek miktarda ödeme yapmışsın.
Bence bu kadar uçuk meblağlar sarfetmeye gerçekten gerek yok..
Ben bu konuda bilhassa yüksek miktarda ödemelerden kaçındığım ve tahminlerimi düşük miktarlar üzerinden yaptığım için açıkçası bunu biraz yadırgadım..

Nasihat olarak alma bunu dostum bu konuda söylemek istediğim küçük bir şey var,
Gerçekten size söylemek istediğim şey şu,
Altılı Ganyan’a hayat mamat meselesi olarak değil tam aksine heyecan-eğlence arası bir boyutta bakın ve olabildiğine yüksek meblağlar sarfetmekten kaçının, hem madden hem de manen bu şekilde bir hayal kırıklığıyla karşılaşırsanız ödediğiniz miktara da üzüldüğünüzle kalırsınız.
O nedenle daha çok işin olumlu boyutuyla düşünün ve sarfedeceğiniz miktarı mümkün mertebe daha asgari seviyede tutmaya çalışın.
Bakın ben tahminlerimle çoğu zaman yol gösteremesem de, yine de düşük miktarda yaptığım kuponlar için hayal kırıklığı ya da üzüntü duymuyorum. Çünkü hem işe heyecan/eğlence boyutunda bakıyorum hem de işin bu boyutunun bilincinde olarak çerez parası olarak nitelendireceğimiz miktara karşı geri dönüşlü pişmanlık yaşamıyorum.

Büyük güç büyük mesuliyet demektir çoğu zaman,
Aynı şey bu oyun için de geçerli, yani elden çıkan büyük miktarda para çoğu zaman olumsuz manada büyük hayal kırıklığı-pişmanlık oluşmasına neden olur.

Bu nedenle miktarı düşük tutalım, daha kontrollü tercihler yapalım.

Ayrıca yorum ve tahminlerimizi sitemizde muhakkak paylaşalım