Ana Sayfa / At Yarışı Videoları / 1993 YILI 67. GAZİ KOŞUSU (THE BEST & THUNDER BOLT1)

1993 YILI 67. GAZİ KOŞUSU (THE BEST & THUNDER BOLT1)

THE BEST o yıl Gazi koşusunda çok sürpriz bir attı fakat oyuncular fazla etkilenmedi.

Bunun sebebi ekürisi Thunder bolt1′in favori olmasıydı. O gün bu muhteşem atlar Gazi Koşusunu ikili yaparak bitirdiler. Aynı koşuda Johny Guitar’da koşuyordu fakat 3 yaşlılığında o kadar iyi değildi. Efsane at bu gazi koşusundan sonra başlar tarih yazmaya. Aynı koşuda Volcano’da favorilerdendi fakat tabela ile yetindi

THUNDER BOLT 1 24 Yaşında Öldü

Mehmet Kurt’ un sahibi olduğu 24 yaşındaki aygırı THUNDER BOLT 1 (NINISKI (USA)- MIRROR (GB) / SHARPMAN (IRE)) ilerlemiş yaşı nedeniyle geçirdiği rahatsızlığa yurt dışından özel getirilen veterinerlerinde müdahalesine rağmen kurtarılamadı. 1996 Yılı Cumhurbaşkanlığı Koşusu Galibiyetinin 1993 yılı Gazi Koşusu’nda ekürisi THE BEST’ in kazandığı bu önemli yarışı ikinci tamamlamıştı. Bir çok klasik koşuda ekürinin gururu olan THUNDER BOLT 1 aygırlık kariyerinde 41 tane yavrusu yarış koştu. Bu safkanlardan 21 tanesi yarış kazandılar. 831 kez start alan aygırın yavruları 73 birincilik, 77 ikincilik, 79 üçüncülük ve 73 dördüncülük elde ettiler. Safkanın aygır kariyer kazancı ise 2.374.730,40 TL.

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.