Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / 2013 YILI 87.GAZİ KOŞUSU GALİBİ DIVINE HEART

2013 YILI 87.GAZİ KOŞUSU GALİBİ DIVINE HEART

Türk yarışçılığının derbisi olan Gazi Koşusu'nu Yücel Bilik'in jokeyliğini yaptığı 3 numaralı Divine Heart burun farkıyla kazandı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından  bu yana düzenlenen Türk at yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu'nun 87'ncisini,  Atila Özkan'ın sahibi olduğu ve jokeyliğini Yücel Bilik'in yaptığı ''Divine  Heart'' adlı safkan burun farkıyla kazandı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen, 3 yaşlı safkan  İngiliz taylarının yarış hayatlarında bir kez koşabildikleri, çim pistte 2 bin  400 mesafeli koşuda, 22 safkan start aldı.
Birinciliği Atila Özkan'ın sahibi olduğu Yücel Bilik'in biniciliğindeki ''Divine Heart'' isimli at, 2.31.09'luk derecesiyle kazandı.

"Divine Heart"ın ardından, Dicle Cemiloğlu'nun sahibi olduğu Halis  Karataş jokeyliğindeki "Çakal Carlos'', 2.31.10'luk derecesiyle ikinci, Nurbiye  Gülerce'nin sahibi olduğu ve Selim Kaya'nın biniciliğindeki ''Celeritas'',  2.31.23'lük derecesiyle üçüncü, Kazım Kastar'ın sahibi olduğu Onur Öztürk  jokeyliğindeki "Artic Man'' ise 2.31.31'lik derecesiyle dördüncü oldu.

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.