Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Yetiştiricilik Primleri Düşürüldü

Yetiştiricilik Primleri Düşürüldü

TJK başkanı Serdar Adalı, atçılık camiasında ses getirecek bir kara imza atarak 24 Ekim^den itibaren yetiştiricilik primlerini %20 düşürdü.

TJK Yönetim Kurulunun açıklaması;
Kulübümüz 2014 yılı bütçesi içerisinde yer almayan ancak kurumumuza ödeme emri gönderilen geçmiş yıllara ait kamu payı ödemelerinin 2014 yılı içinde yapılması nedeniyle, bütçe denkliği prensibi dikkate alınarak;
24 Ekim 2014-31 Aralık 2014 tarihleri arasında (söz konusu tarihler dahil) gerçekleştirilecek tüm yarışlarda (13 Haziran 2014 tarihinde ilan edilmiş olan ek yarışlar hariç) dağıtılacağı ilan edilen koşu ikramiyeleri ile yetiştiricilik primleri yüzde 20 oranında düşürülerek ödenecektir. Aynı çerçevede tüm kesintiler, diğer primler ve at kazançları yeni ikramiye tutarları üzerinden hesaplanacaktır.

Karar 24 Ekim'den itibaren geçerli olacağı için, 26 Ekim Pazar günü Ankara’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı, Cumhuriyet, Necip Fazıl Kısakürek ve Çankaya gibi büyük ikramiyeli koşular da bu kesintiden nasiplerini aldı.

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.