White Turf Yarışları’nda Türkiye Jokey Kulübü adına koşu düzenlendi

İsviçre’deki White Turf Yarışları’nda Türkiye Jokey Kulübü adına koşu düzenlendi

1907 yılından bu yana donmuş bir gölün üzerinde gerçekleştirilen ve dünya genelinde kış turizmi için en önemli organizasyonlardan olan White Turf Yarışları kapsamında 14 Şubat Pazar günü ilk kez Türkiye Jokey Kulübü adına koşu düzenlendi.

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin de katılımıyla İsviçre St. Moritz’de düzenlenen White Turf Yarışları kapsamında TSİ 16.20’de Türkiye Jokey Kulübü adına Grand Prix Christoffel Bau Trophy gerçekleştirildi. 4+ yaşlı 9 safkanın katılımıyla, 800 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuyu Scuderia Del Clan’ın sahibi olduğu, Philipp Schaerer’ın antrene ettiği Alman menşeili ZARRAS (Big Shuffle – Zanana / Zafonic) isimli 7 yaşındaki safkan, jokeyi Raphael Lingg ile kazanmayı başardı.

turfw152

20.000 İsviçre Frangı ikramiyeli koşuda ikinciliği SOUNDTRACK (Excellent Art-Umthoulah/Unfuwain) isimli safkan elde ederken, geçtiğimiz yıl White Turf’de Zarras’ı geride bırakan BERRAHRI (Bahri-Band of Colour/Spectrum) üçüncü, RENNY STORM (Stormy Jail-Renaissance/High Extreme) ise dördüncü oldu.

turfc142

Koşu sonrası düzenlenen törende, TJK koşusunu kazanan atın ilgilisine kupasını, Başkan Yasin Kadri Ekinci verdi.

turfa142

ZARRAS’ın jokeyi Raphael Lingg ise plaketini, jokey Özcan Yıldırım’ın elinden aldı.

Ayrıca St. Moritz’de TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin de katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Yasin Kadri Ekinci konuşmasına, Türkiye Jokey Kulübü kültüründe At olan “At Türk’ün kanadıdır” özdeyişi bulunan önemli kurumlardan biri olduğunu belirterek başladı ve At’ın Türk tarihinde önemli aktörlerden biri olduğunu vurguladı. Türkiye’nin Avrupa’da dördüncü, dünyada ise dokuzuncu büyük Atçılık ülkesi olduğunu belirten Başkan Ekinci, Türk ekonomisine ciddi katkıları bulunan Atçılığı çok daha iyi bir düzeye çıkarmak için çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Ekinci, 15 Mayıs 2016’da White Turf yarışının İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda da yapılacağını belirterek, İsviçrelileri İstanbul’da ağırlayacak olmanın da mutluluğunu taşıdığını belirtti. Başkan Ekinci son olarak, White Turf Yarışçılık Birliği Başkanı Silvio Martin Staub’a ve katılımcılara teşekkür etti.

turfh142

Günün anısına White Turf Yarışçılık Birliği Başkanı Silvio Martin Staub, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’ye bir tablo hediye etti

Türkiye’nin Zürih Başkonsolosu Aslı Oral ve eşi, White Turf yarışlarını yerinde takip etti.

St. Moritz’de ebru sanatçısı da büyük ilgi gördü

The Marmara Oteli, Türk mutfağından lezzetler sundu

“WHITE Turf of St. Moritz turning into the GREEN Turf of Istanbul” (St. Moritz’in Beyaz Çim’i, İstanbul’un Yeşil Çimi’ne dönüşüyor) sloganıyla İsviçre-St. Moritz’teki Türkiye Jokey Kulübü adına düzenlenen GP Christoffel Bau Trophy’nin ardından 15 Mayıs Pazar günü ise, ülkemizde sezonun ilk klasik yarış günü olan ve 3 yaşlı İngiliz taylarının Gazi Koşusu öncesi güçlerini sınadığı Tay Deneme Koşuları’nın da yer aldığı yarış programı dahilinde, 4+ İngilizlere ait 1900 metre çim pistte White Turf Koşusu (KV-21) Koşusu gerçekleştirilecek.

White Turf St. Moritz ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğine yönelik hazırlanan video klibi

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.