Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Behzat Ilgaz Koşusu’nu YILMAZHAN kazandı
yilmazhan

Behzat Ilgaz Koşusu’nu YILMAZHAN kazandı

Bursa Osmangazi Hipodromu'nda, 15 Şubat Pazartesi günü bu sene 18.'si düzenlenen Behzat Ilgaz Koşusu'nu (KV - 6); M. Nabi Aksoy'un YILMAZHAN (Victory Gallop - Aybek Hatun / Mountain Cat) isimli safkanı, jokeyi İbrahim Halil Ketme ile kazandı.

YILMAZHAN elde etmiş olduğu bu birincilikle birlikte; 16. startında 6. birinciliğine ulaşmış oldu.

KÜLÜNK HAN isimli safkanın starttan çıkmadığı koşuda 3 yaşlı 3 safkan İngiliz tayı kum pistte 1800 metre mesafede birincilik mücadelesi verdi. KOBATHAN'ın (Mountain Cat-Fire Of Freedom/Marlin) ikinciliği elde ettiği koşuda, CURVE (Cuvee-Fantastic Yellow/ Fantastic Fellow) de üçüncü oldu .

yilmazhan

Birincilik ikramiyesi 45.500 TL olan koşuda, kazanan YILMAZHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.28.62 olurken, farklar 1/2 Boy - 2,5 Boy şeklinde gerçekleşti.Koşuyu kazanan tayın sahibi M. Nabi Aksoy'a plaketini, merhum Behzat Ilgaz'ın eşi Meral Ilgaz verdi.

at yarisi haber

Kupa törenine, CHP Bursa Eski Milletvekili Turhan Tayan, Ilgaz Ailesi ve misafirleri ile Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldılar.

Behzat Ilgaz

behzat ilgaz5 Mayıs 1930 tarihinde İzmir’de doğdu. İlkokulu, Bakırköy’de Taş Mektep’te okudu. Askeri Lise’den sonra, Heybeliada Deniz Harp Okulu’ndan 1951 yılında mezun oldu. Çocukluğu ve gençlik yılları, Bakırköy’de, Veliefendi Hipodromu’nda, at sevgisi ve heyecanıyla geçti. Kendi isteğiyle askerlikten ayrıldı. 1957 yılında BP Petrolleri A.Ş.’de çalışmaya başladı. 1963 yılında BP Petrolleri A.Ş.’nin Gemlik Tesisleri’ne Müdür olarak atandı. Yarışlara olan ilgisi sebebi ile hemen hemen her haftasonu, Bursa’dan, İstanbul’a yarışları izlemek için giderdi. Gülüz, Veyis, Kapadokya, Hanımkız, Rüzgâr adlı atların da sahibiydi. 1976 yılında emekli olan Ilgaz, 1992 yılına kadar akaryakıt ticareti yaptı.

Bursa’da Osmangazi Hipodromu’nun kurulmasında, at yarışlarının başlamasında katkıları olan Behzat Ilgaz 8 Ağustos 1998 tarihinde vefat etmiştir. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.