Veliefendi Hipodromu çim pisti yeni sezona hazırlanıyor

Veliefendi Hipodromu’nda 13 Kasım tarihinde çim yarışlarının sona ermesinden sonra pist bakıma alındı. 14 Kasım tarihinden itibaren ilk etapta temin edilen toprak ve gübrenin nematod, yabani ot tohumu, mantarlar ve zararlılara karşı fumigasyonu yapıldı. Çim pistte önceden belirlenmiş olan lokal drenaj problemlerinin giderilmesi ve yıpranmış bölgelerin çiminin değiştirilmesiyle ilgili çalışmalara başlandı.

Fumigasyonu yapılan toprak ve gübrenin kum ile karıştırılması sağlanmıştır. Kaldırılması ön görülen çim alanının tespit edilerek bayraklanması yapıldı. 15-16 Kasım tarihlerinde çim pist kademeli olarak biçilmiştir.Biçimden hemen sonra öngörülen 20 dönüm alanda çimlerin kaldırılma işlemi tamamlanmıştır.

cimh2411 cime2411 cimcim26

Yapılan bakım çalışmaları kapsamında; lokal drenaj problemleri olan bölgelerde kot düzenlemeleri yapılarak, yeni çim serilmeye başlandı. Önceden tespit edilen bölgelerdeki yıpranmış çim kaldırılarak yenisi serilmeye başlandı. Ayrıca çim tohumu ekimi, Verti-Drain (kök havalandırma) ve drenaj kabiliyetini arttırmak amacıyla burgu çalışmaları da yapılmaya başlandı.

cimpist181116 cimc2411 cimd2411 cimb2411

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
Ali Altundağ
Ziyaretçi
Ali Altundağ

Hadi hayırlısı olsun bakalım yeni sezon yeni umut demektir