at yarisi haberleri

Türkiye Jokey Kulübü HD yayın teknolojik dönüşümünü tamamladı

Türkiye Jokey Kulübü HD yayın teknolojik dönüşümünü tamamladı

HD yayınlar yeni yarış sezonuyla birlikte izlenebilecek

Türkiye Jokey Kulübü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’ nda yapılacak yarışların ve programların televizyondan daha net ve canlı izlenebilmesine olanak tanıyacak teknolojik altyapı çalışmasını tamamladı.

 

foto finis

Bu kapsamda HD yayın sistemine olanak tanıyan teknoloji yatırımının yanı sıra yeni reji ve seslendirme odaları oluşturuldu, ana kumanda odası ve stüdyolar yenilendi. Bundan böyle 10’dan fazla kamerayla gerçekleştirilecek “Super Slow Motion” ve “High Speed” (yüksek hızlı yavaş çekim kameraları) yarış çekimlerinin yanı sıra; yeni grafik ve data sistemleriyle yarış severlerin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler ekranlardan takip edilebilecek.

HD televizyon yayınları; 2 Nisan Cumartesi gününden itibaren İstanbul Veliefendi Hipodromu ve Kocaeli Kartepe Hipodromu’ndaki yeni sezon yarışlarıyla başlayacak, 14 Nisan’dan itibaren Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleştirilecek yeni sezon yarışlarıyla devam edecek.

Örnek super slow motion

Bakalım TJK sisteminde super slow motion nasıl olacak..

TAY TV ise daha önce HD yayın geçiş sürecini tamamlamıştı.

TAYTV 30 Aralık itibariyle HD yayına geçiyor

Halen D-SMART ve TÜRKSAT Uydusu üzerinden yayınları izlenmekte olan TAY TV,  30 Aralık itibariyle SD yayınlarına tamamen son verip tüm D-Smart yayınlarıyla birlikte HD yayına geçecektir.

Mevcut TAY TV yayınlarını ” TÜRKSAT Uydu Üzerinden” izleyenler içinFREKANS DEĞİŞİKLİĞİ yapılacak olup, 30 Aralık 2015 Saat 09.00 itibariyle yeni FREKANS BİLGİLERİ’nin  HD uydu alıcılarına tanımlanmış olması gerekmektedir.

TAY TV yayınlarını D-SMART üzerinden izleyenler için herhangi bir frekans değişikliği yapılmasına gerek olmayacaktır.

TAY TV FREKANS BİLGİLERİ

 

Uydu                  : Türksat 4A
Frekans             : 12245 MHz
Polarizasyon     : Yatay (Horizontal)
Sembol Oranı   : 27500
FEC                   : 5/6
Modülasyon      : DVB-S2 , 8PSK

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mahcup

Frekansını verirmisin

northsun

1.ayak:Çok süratli gitmesi muhtemel bi koşu önde kaçarak koşmaya alışkın safkanlarin çok olması işleri biraz karıştırıyor gibi.Indian Raja nın favorisi gibi durduğu yarış o kadar da kalay geçmeyecek muhtemelen,So Help me God a göre bir yarış olacak gibi ama ona da mesafe kısa gelebilir.Burda benim favorim ise bu şartlar altında bir müddet dinlendirilen ve bu gurubun babası PERFORM favorim…
2.Ayak:UNUTULMAZ artık eli kulağında,bu gün bu gurubu vurması cok muhtemel,bana göre alternatif banko.Yeri olanlara mutlaka DOKERBEY yazılmalı..
3.Ayak:M.Çiçek in kendi hazırladığı,artık eski formunu bulmaya başlayan SABOBEY açık ara favori ancak bu gün önde istediği tempoyu yapacak olan MARUFBEY potaya kendini atabilir,bu gün şartlar lehine…
4.Ayak:Vasat maiden tayların bir araya geldiği bi koşu,bence burda gelecek vadeden tek tay KOÇERGULU,bence burada çok rahat bi birincilik yapacaktır…
5.Ayak:15 handikap,mesafe 1200,safkanlar denk günün en zor koşusu gibi duruyor.Burda benim favorim TURGUT USTA,bu gün biraz geri plan da kalan bu safkanin bence ilerde kumda çok iyi yarışlarını izleyeceğiz.Ara sonrası bi yarış gördü ve o günkü yarışın da hedef,paralı bi galop yapmakti,bu günkü yarışı çok daha ciddi olacak ve kalitesi bu guruba yeter.Rakipleri Fiskaya Güzeli,Porsukbeyi,Helenay ve yarışın temposunu belirleyecek olan Kathmandu…
6.Ayak:Az atlı olsada bana göre kim kazansa sürpriz olmayacak bi kosu GUNNER favorim olmakla birlikte H…
Yazdığınız gibi gelmesi dileğimle,Bol Şans

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x