Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Türkiye Jokey Kulübü HD yayın teknolojik dönüşümünü tamamladı
at yarisi haberleri

Türkiye Jokey Kulübü HD yayın teknolojik dönüşümünü tamamladı

Türkiye Jokey Kulübü HD yayın teknolojik dönüşümünü tamamladı

HD yayınlar yeni yarış sezonuyla birlikte izlenebilecek

Türkiye Jokey Kulübü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’ nda yapılacak yarışların ve programların televizyondan daha net ve canlı izlenebilmesine olanak tanıyacak teknolojik altyapı çalışmasını tamamladı.

 

foto finis

Bu kapsamda HD yayın sistemine olanak tanıyan teknoloji yatırımının yanı sıra yeni reji ve seslendirme odaları oluşturuldu, ana kumanda odası ve stüdyolar yenilendi. Bundan böyle 10’dan fazla kamerayla gerçekleştirilecek “Super Slow Motion” ve “High Speed” (yüksek hızlı yavaş çekim kameraları) yarış çekimlerinin yanı sıra; yeni grafik ve data sistemleriyle yarış severlerin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler ekranlardan takip edilebilecek.

HD televizyon yayınları; 2 Nisan Cumartesi gününden itibaren İstanbul Veliefendi Hipodromu ve Kocaeli Kartepe Hipodromu’ndaki yeni sezon yarışlarıyla başlayacak, 14 Nisan’dan itibaren Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleştirilecek yeni sezon yarışlarıyla devam edecek.

Örnek super slow motion

Bakalım TJK sisteminde super slow motion nasıl olacak..

TAY TV ise daha önce HD yayın geçiş sürecini tamamlamıştı.

TAYTV 30 Aralık itibariyle HD yayına geçiyor

Halen D-SMART ve TÜRKSAT Uydusu üzerinden yayınları izlenmekte olan TAY TV,  30 Aralık itibariyle SD yayınlarına tamamen son verip tüm D-Smart yayınlarıyla birlikte HD yayına geçecektir.

Mevcut TAY TV yayınlarını '' TÜRKSAT Uydu Üzerinden'' izleyenler içinFREKANS DEĞİŞİKLİĞİ yapılacak olup, 30 Aralık 2015 Saat 09.00 itibariyle yeni FREKANS BİLGİLERİ'nin  HD uydu alıcılarına tanımlanmış olması gerekmektedir.

TAY TV yayınlarını D-SMART üzerinden izleyenler için herhangi bir frekans değişikliği yapılmasına gerek olmayacaktır.

TAY TV FREKANS BİLGİLERİ

 

Uydu                  : Türksat 4A
Frekans             : 12245 MHz
Polarizasyon     : Yatay (Horizontal)
Sembol Oranı   : 27500
FEC                   : 5/6
Modülasyon      : DVB-S2 , 8PSK

3
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000
Mahcup
Ziyaretçi
Mahcup

Frekansını verirmisin

northsun
Üye
northsun

1.ayak:Çok süratli gitmesi muhtemel bi koşu önde kaçarak koşmaya alışkın safkanlarin çok olması işleri biraz karıştırıyor gibi.Indian Raja nın favorisi gibi durduğu yarış o kadar da kalay geçmeyecek muhtemelen,So Help me God a göre bir yarış olacak gibi ama ona da mesafe kısa gelebilir.Burda benim favorim ise bu şartlar altında bir müddet dinlendirilen ve bu gurubun babası PERFORM favorim… 2.Ayak:UNUTULMAZ artık eli kulağında,bu gün bu gurubu vurması cok muhtemel,bana göre alternatif banko.Yeri olanlara mutlaka DOKERBEY yazılmalı.. 3.Ayak:M.Çiçek in kendi hazırladığı,artık eski formunu bulmaya başlayan SABOBEY açık ara favori ancak bu gün önde istediği tempoyu yapacak olan MARUFBEY potaya kendini atabilir,bu… Read more »

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.