at yarisi haberleri

PERSHING GAZİ KOŞUSUNUN BÜYÜK FAVORİSİ OLDU

Sait Akson Koşusu’nda zaferin adı “PERSHING” olurken Gazi Koşusu’nun da favorisi konumuna geldi.

91. Gazi Koşusu öncesi, 3 yaşlı safkan erkek İngiliz taylarının en önemli provası olan ve 1971 yılından bu yana düzenlenen, Türkiye Jokey Kulübü’nün kurucu üyelerinden Sait Akson Koşusu (Açık-G2/E) 4 Haziran Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

1985 yılından bu yana, Sait Akson Koşusu’nu kazanan 8 safkanın, aynı zamanda Gazi Koşusu’nu da kazandığı bu önemli randevu, 91. Gazi Koşusu yolunda erkek İngiliz tayları için son derece önem teşkil etmektedir. Üst düzey bir mücadelenin yaşandığı Sait Akson Koşusu’nun 2017 yılı galibi (Açık-G3/D),Kamil Kahyaoğlu’nun sahibi olduğu, C. Mehtap Yargı tarafından yetiştirilen PERSHING (Scarface – Orse Gül / Sri Pekan) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

2017’nin prensi PERSHING, gözünü 91. Gazi Koşusu‘na dikti…
Yarış yaşamına, 31 Mayıs 2016 tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda başlayan başarılı safkan PRESHING, üst üste üçüncü birinciliğine, bu kez Gazi Koşusu’nun en önemli provalarından olan Sait Akson Koşusu’nu kazanarak ulaştı. Doru erkek Scarface temsilcisi, 20 gün önce Erkek Tay Deneme Koşusu’nu (G1), bir önceki koşusunda ise Ergin Talay Koşusu’nu (KV-8) kazanmayı başarmıştı. 25 Haziran 2017 Pazar günü, Türk yarışçılığının derbisi 91. Gazi Koşusu’nun da en iddialı isimlerinden biri olmayı başaran PERSHING, 2017’nin Kralı olmak adına bu önemli randevuda yer alacak.

Çim pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 3 yaşlı 11 safkan İngiliz tayı katıldı. PERSHING’in kazandığı koşuda ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki FINESSE (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) elde ederken, ESKAYRA (Powerscourt – Sarılar Güzeli / Mujdahit) Akın Sözen ile üçüncü, Kadir Tokaçoğlu ile bu önemli koşuda boy gösteren ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşuyu kazanan PERSHING için koşunun bitiriş derecesi 2.15.66 olurken, farklar 4,5 Boy – 1/2 Boy – Burun şeklinde gerçekleşti.

 

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.