Ömer Kaya Hayatını Kaybetti

Tecrübeli jokey Ömer Kaya Perşembe günü atıyla düştükten sonra kaza sonrası beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılmıştı.

Kaya’nın doktoru Mine Işık Arıgün geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada “Tecrübeli jokeyin kafasında iki yerde meydana gelen kanamalar sonucunda beyin ödemi oluşmuş. Durumu iyi değil. Ömer Kaya pazartesi gününe kadar uyutulacak. Bu aşamada uyutularak tedavisine devam edicelecek” diye konuşmuştu.

Bu sabah ise kötü haber geldi ve Ömer Kaya yaşam savaşını kaybetti.

Merhuma Allah’tan rahmet, Kaya ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Ömer Kaya Hakkında

1996’da pistlere adım atan ve bir sene sonra 353 yarışta boy gösteren Ömer Kaya, kariyeri boyunca 12891 yarışta at bindi.

Bu yarışlarda 1571 birincilik elde ederken, toplamda 6000 kez tabelada yer bulan Kaya, 2007 yılında henüz 21 yaşındayken “Inspector” isimli safkanla Gazi Koşusu’nu kazanmıştı. Ömer Kaya şampiyon jokey Selim Kaya’nın da kardeşi.

Kaya’nın cenazesinin bugün Ankara’dan uçakla Şanlıurfa’ya götürülmesi beklenirken, merhumun cenaze töreni ile ilgili bilgiler henüz netlik kazanmış değil.

Ömer Kaya gibi attan düşerek hayatını kaybeden bazı jokey ve aprantiler: Müslüm Tumbul, Gürkan Oker, Berat Gökçe, Ömer Yardımcı, Özkan Yıldız, Aktan Bayrak, Mehmet Akar…

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
Canbaba
Ziyaretçi
Canbaba

Üçkuruş para alacağız diye söylenmedik laf bırakmadığımız çocuklar bunlar! Allah rahmet eylesin arkada kalanlarına sabır versin.

taha
Ziyaretçi
taha

Mehruma allahtan rahmet dilerim kaya aylesine ba

taha
Ziyaretçi
taha

Kaya aylesine bas saglig

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Allah rahmeteylesin Kaya ailesine sabırlar versin

Adrian
Üye
Adrian

Allah rahmet eylesin

zeki coskun
Ziyaretçi
zeki coskun

Allah rahmet eylesin

Uğrar dertliçoban
Ziyaretçi
Uğrar dertliçoban

Mekanı cennet olsun ailesine sabirdiliyorum

Ferat aslan
Ziyaretçi
Ferat aslan

Allah rahmet eylesin ailesine Sabırlar diliyorum

dragon
Üye
dragon

Allah rahmet eylesin.sabah okuyunca üzüldüm.yaris kazanacam diye jokeylerin ani kulvar değiştirmesi nelere sebeb oluyor.bu tur hareketleri yapan jokejlere gerekli ceza verilmezse bunun gibi nice kazalar olur.mekani cennet olsun.

İlhan
Ziyaretçi
İlhan

Allah rahmet eylesin

Niyazi çiftci
Ziyaretçi
Niyazi çiftci

Allah rahmet eylesin……

elegans1324
Ziyaretçi
elegans1324

Allah rahmet eylesin taksiratını affetsin.

Tayfun yiyenler
Ziyaretçi
Tayfun yiyenler

Allah rahmet eylesin. Kaya ailesine ve Şanlı Urfa ya başsağlığı dilerim. Bence yarışa katılan at sayısına kısıtlama getirilmeli.

Hüseyin  GÖREN
Ziyaretçi
Hüseyin GÖREN

Merhum ömer Kayaya ALLAH Rahmet eylesin mekanı cennet olsun ALLAH tüm Ailesine sabırlar versin ve tüm Ailesine sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Fergat
Ziyaretçi
Fergat

Allah rahmet eylesin onun sayesinde bir kere altili bulmuştum