Namağlup Şampiyon “WANETA”

İki yaşlı taylarda şampiyonun ismi “WANETA”

WANETA Çaldıran ile beraber 6.koşusunu da kazanarak Handikap Puanını 125’e çıkardı.

79. Çaldıran Koşusu’nda zafer WANETA’nın oldu

Sezonun en başarılı 2 yaşlı İngiliz taylarını İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bir araya getiren 79. Çaldıran Koşusu (Açık – G1) 23 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi. 9’u erkek, 3’ü dişi olmak üzere 12 başarılı tayın birincilik mücadelesi verdiği bu yılki Çaldıran Koşusu’nda Murat Kadaifçioğlu’nun sahibi olduğu, Zeki Fırat’ın antrene ettiği jokey Halis Karataş idaresindeki WANETA (Mountain Cat – Blushing Doe / Running Stag) adını birinciliğe yazdıran isim oldu.

waneta-at

6’da 6…Namağlup Şampiyon “WANETA”

Start almış olduğu 6 koşuyu da kazanarak adını Türk yarışçılık tarihine yazdırmayı başaran WANETA, başarılı performansına yeni bir halka daha ekleyerek, 2 yaşlı İngiliz taylarının sezon içerisindeki en önemli sınavı olan Çaldıran Koşusu’ndan da zaferle ayrılmayı başardı.

Yarış yaşamına 15 Haziran günü başlayan ve 1000 metre mesafeli, şampiyon aygır Distant Relative adına düzenlenen Şartlı-1 koşudan galip ayrılan kısrak, sırasıyla 3 Temmuz tarihinde Sadun Eşref Güney Atığ Koşusu (G3), 31 Temmuz tarihinde I.İnönü Koşusu (G3) ve 13 Ağustos tarihinde bu kez Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda Karayel Koşusu’nu (G1) kazanarak, başarılı yarış grafiğini devam ettirdi.
Prenses “WANETA” ve Trakya Koşusu

Geçtiğimiz yıl, Uluslararası Yarış Festivali kapsamına dahil edilen 2 yaşlı taylara mahsus Trakya Koşusu (G3 / ULS)’nda yurtdışından gelen 4 erkek rakibine karşı, ülkemizi sadece WANETA temsil etmişti. Özellikle Godolphin ekürisi’nin iddialı ve başarılı safkanları TOP SCORE ve BEST SOLUTION’un gerisinde şans verilen WANETA, bu büyük randevuda “erkek” rakiplerine üstünlük kurarak, Uluslararası Trakya Koşusu’ndan da zaferle ayrılmayı başardı.

WANETA’nın kazandığı Uls. Trakya Koşusu haberi için tıklayınız…

Dünyada 1 Milyon dolar üzeri ikramiye kazanan 2 yaşlı ilk tay olma ünvanını elinde bulunduran babası Mountain Cat’in de, 12’nci (G1), ayrıca Çaldıran Koşusu kazanan 4. ve son tayı olmayı başaran WANETA, bir büyük başarıyı daha kariyerine eklemiş oldu.

TJK

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.