Loading...

Mohaç Koşusu’nu STORM GIRL kazandı

4 yaşlı safkan Arap atlarının, İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli sınavlarından biri olan Mohaç Koşusu (Açık-G2/DHÖ), 14 Nisan Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda programın 6. randevusu olarak gerçekleşti.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak safkanların bir araya geldiği bu mücadeleyi; son metrelerde yaptığı etkili atakları ile, F. Sedat Dağyudan'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, STORM GIRL (Sağanak - Dağ Ateşi / Odinhan) jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı.

Koşuya katılan tek kısrak olarak dikkat çeken STORM GIRL, elde ettiği Mohaç Koşusu galibiyetiyle yarış kariyerinin 9. birinciliğine uzandı.

Çim pistte, 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 4 yaşlı 11 safkan Arap atı katıldı. 200.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuda ikinciliği, Halis Karataş ile bu önemli mücadelede boy gösteren DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) elde ederken, dış kulvarda yer alan isimlerden SAADIN GÜCÜ (İzbatur - Allıbahar / Sideways) Gökhan Kocaya idaresinde üçüncü, Mehmet Kaya ile Mohaç Koşusu'na katılan ÜNALAMCA (Hürbatur - Neame 56 / Kayhanbey) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan STORM GIRL için koşunun bitiriş derecesi 1.45.12 olurken, farklar Baş - 1 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Loading...
Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
Loading...

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.