İstanbul’da 2 Haziran Cuma günü birbirinden zevkli ve çekişmeli koşular yapılacak

İstanbul Veliefendi Hipodromu, 2 Haziran Cuma günü birbirinden zevkli ve çekişmeli koşulara ev sahipliği yapacak.

Türk Yarışçılığı’nın derbisi Gazi Koşusu’nu 1930 yılında “Olgo” isimli safkanıyla kazanan II. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü, Basketbol A Milli Takımızın formasını giyen Kulübümüz Asli Üyesi merhum Avram Barokas’ı, adına gerçekleştirilecek koşularla birlikte bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz. İstanbul’da aynı gün ülke güvenliğimizin teminatı Jandarma Kuvvetleri adına düzenlenecek koşu da gerçekleştirilecek.

İsmet İnönü Koşusu (Açık – G2)

4+ yaşlı safkan İngiliz Atlarının katılacağı çim pistteki 2000 metre mesafeli koşu saat 20:00’de başlayacak. 200.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya; yarış kariyerine (G1) mücadeleler olan 2013 yılı Cumhurbaşkanlığı, Erkek Tay Deneme ve Ankara, 2016 yılında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Türkiye Jokey Kulübü Koşularını kazanma başarısını gösteren FLY BY ME, 2015 yılı (G1) Byerley Turk ve Beyoğlu Koşuları galibi GÜNGÖR BABA, geçtiğimiz yıl (G1) mücadele Byerley Turk Koşusu’nu kazanan OĞLUM BERAT, kariyerinde 8 birinciliği bulunan PAIX, 2016 yılı (G2) Celal Bayar Koşusu galibi TAMBORA, geçtiğimiz yıl (G1) Beyoğlu ve (G2) Büyük Taarruz koşularını kazanan ABBAS YOLCU ile geçen yılın (G1) Ankara Koşusu galibi VICTORY IS OURS isimli safkanlar katılacak.

AVRAM BAROKAS KOŞUSU (KV – 8)

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İsmet İnönü Koşusu’ndan sonraki bir başka kupalı önemli mücadele de, saat 20:30’da, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının katılacağı Avram Barokas Koşusu olacak. 8 safkanın katılacağı çim pistteki 1600 metre mesafeli koşuda; geçtiğimiz yıl (G2) Tay Deneme ve Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşularını kazanan COPPERFIELD ve bu safkanla eküri olarak start alacak geçtiğimiz yılın (A2) Kayı Koşusu başta olmak üzere kariyerinde 5 birinciliği bulunan EL ASESINO, GREY CLOUD, KING OF ROCK, MOB RULES, NEVHAT, STORM SEA SWELL ve ZEYNEPSU isimli taylar bulunuyor.

JANDARMA KOŞUSU (KV – 7 / DHÖW)

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda günün ilk kupalı mücadelesi saat 18.30’daki 4+ yaşlı safkan Arap atlarının katılacağı Jandarma Koşusu olacak. Çim pistte gerçekleştirilecek 1400 metre mesafeli koşuda kazanan safkan sahibine 60.000 TL birincilik ikramiyesi kazandıracak. 7 safkanın birincilik için piste çıkacağı koşuda şu isimler bulunuyor. (KV – 18) Cevdet Karakaş Koşusu galibi KUTUP, 2014 yılında (G2) Kazım Karabekir ve 2015 yılında (G2) Mohaç ile Babakuruş Koşularını kazanan AZMİ REİS, 2015 yılı (KV – 6) Nurettin Karaca Koşusu galibi RENGÜL, geçtiğimiz yıl (G3) Babakuruş Koşusu’nu kazanan OLGUNABİ, 2016 yılı (G2) Dumlupınar Koşusu’nu kazanan UÇARER, 2014 yılında (G3) Halide Edip Adıvar ve Anneler Günü koşularını kazanan VELİ CAN KIZI ile bu iki koşuyu 2016 yılında sahibine kazandıran safkan AMANKAYA.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.