Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu VICTORY IS OURS kazandı
at yarisi haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu VICTORY IS OURS kazandı

19 Nisan Çarşamba akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, programın 4. koşusu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu (Açık-A3) olarak gerçekleşti. Saat 20.00'de startı verilen ve geçmiş koşu performansları son derece başarılı 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının, keyifli bir mücadelesine sahne olan koşuyu, Yıldırım Gelgin'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 4 yaşındaki al erkek safkan VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) jokeyi Halis Karataş idaresinde, son metrelerdeki etkili atakları ile kazanmayı başardı.

172 günlük bir aranın ardından, yarış kariyerinin 6. birinciliğine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu'nu kazanarak ulaşan VICTORY IS OURS ayrıca, Ankara Koşusu (G1), M. Niyazi Polatyar Koşusu (KV-8) ve Büyük Kulüp Koşusu (KV-7) galibidir.

Çim pistte, 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 4+ yaşlı 12 safkan İngiliz atı katıldı. 115.000 TL birincilik ikramiyeli olan ve son metrelere kadar üst düzey bir mücadeleye sahne olunan koşuda ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki FLY BY ME (Karabeyhan - Lady Fi / Amon Men) elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli mücadelede yer alan BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy - Best Queen / Kayabey) üçüncü, son metrelerde iç kulvara yakın etkili ataklar sergileyen al erkek safkan RYAN AREL (Goldat - Flying Guitar / Johny Guitar) ise Ayhan Kurşun ile tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan VICTORY IS OURS için koşunun bitiriş derecesi 1.55.73 olurken, farklar 1 Boy - 2 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.