Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Fikret Yüzatlı Koşusu’nu TOUCH THE WOLF kazandı

Fikret Yüzatlı Koşusu’nu TOUCH THE WOLF kazandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün silah arkadaşı olarak, Kurtuluş Savaşımızda önemli rol üstlenen Fikret Yüzatlı, atlara olan sevgisi nedeniyle Türkiye'de modern yarışçılığın ilk temsilcilerindendir. Kulübümüzde iki dönem (1960-1961) Başkanlık yapmış olan eski Başkanımızı, 7 Mayıs Pazar günü adına düzenlenen koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Programın, Burhan Karamehmet ve Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü Koşusu ile birlikte, bir diğer önemli randevusu olan 2017 yılı Fikret Yüzatlı Koşusu'nu (Açık-G3) Kemal Kurt'un sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki doru erkek safkan TOUCH THE WOLF (Kurtiniadis - Acoustic / Namid) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı.

Verdiği 175 günlük aranın ardından, ilk startını Fikret Yüzatlı Koşusu ile alan Kurtiniadis temsilcisi TOUCH THE WOLF son olarak, 3 Kasım 2016 tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Kızılay Koşusu'nu (KV-6), bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

 

4+ yaşlı başarılı safkan İngiliz atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği Fikret Yüzatlı Koşusu, çim pistte pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. Birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan, geçmiş koşu performansları üst düzey safkanların start aldığı bu sürat yarışının ikinciliğini, son kez Tali Çalbatur Koşusu'nu kazanmayı başaran CHERI CHERI LADY (Luxor - Uni Baby / Flying Spur) Sadettin Boyraz idaresinde elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli mücadelede boy gösteren DAYIM BENIM (Lion Heart - St Clair Ridge / Indian Ridge) üçüncü, kır safkan SON OF A LEGEND (Lion Heart - Filik / Eagle Eyed) ise Akın Sözen ile tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan TOUCH THE WOLF için koşunun bitiriş derecesi 1.09.59 olurken, farklar 1,5 Boy - 1 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.