Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Efsane At Bold Pilot’ın Filmi Şampiyon 7 Aralık’ta Vizyonda
sampiyon-filmi-bold-pilot

Efsane At Bold Pilot’ın Filmi Şampiyon 7 Aralık’ta Vizyonda

Türkiye'de ilk defa at temalı bir film çekildi. İlk önceleri Boldi olarak duyurulan film "Şampiyon" adı ile 7 Aralık 2018 tarihinde vizyona giriyor.

Ayyapım ve Med yapım tarafından çekilen film efsane yarış atı Bold Pilot ve Halis Karataş ile Begüm Atman aşkını anlatacak.

Türk atçılığının önemli isimlerinden Özdemir Atman'ın sahibi olduğu Bold Pilot ve daimi jokeyi Halis Karataş'ın hikayesinin anlatılacağı filmde Begüm Atman ile Halis Karataş'ın da dillere destan aşkı da anlatılacak.

bold-pilot-film

Şampiyon Filmi

Bold Pilot’ın kazandığı her zaferle daha da güçlenen büyük aşkın anlatıldığı filmde, ünlü jokey Halis Karataş’ı Ekin Koç, Begüm Atman’ı da Farah Zeynep Abdullah oynuyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor.

Ay Yapım ve Med Yapım’ın ortaklığında çekilen filmin yönetmen koltuğunda, senaryosuna da Serkan Yörük ile birlikte imza atan Ahmet Katıksız oturuyor. Efsaneleşmiş bir aşkın ve başarının gerçek hikayesini konu alan “Şampiyon”, dev prodüksiyonu ve güçlü oyuncu kadrosuyla 7 Aralık’ta vizyonda.

Bold Pilot Jübilesini Veliefendi'de yapmıştı

Veliefendi'nin gelmiş geçmiş en iyi yarış atlarından Bold Pilot öldü. 1996 yılı Gazi Koşusu'nu rekor derece ile kazanan Bold Pilot, 22 yaşında hayatını kaybetti. Bold Pilot'ın sahibi Özdemir Atman, 70.Gazi Koşusu sonrası ‘Merkez Bankası’nı verseler satmam’ diyerek atına değer biçilemeyeceğini belirtmişti.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

1
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
Gürol
Ziyaretçi
Gürol

İnanılmaz bir film hayatım boyunca unutamayacım bir film

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.