Efsane Arap Atı ve Aygır Caş Hayatını Kaybetti

Efsane Arap Atı ve Aygır Caş Hayatını Kaybetti

Albatur oğlu “CAŞ”ı kaybettik

Türk Arap yarışçılığının bir dönemine damga vurmayı başaran şampiyon safkan Caş (Albatur – Mahsuse 42), yaşlılığa bağlı bazı komplikasyonlar sebebiyle, 11 Mart Cumartesi günü 24 yaşında hayatını kaybetti.

1996 – 2000 yılları arasında, Gülerce Ekürisi forması altında birbirinden başarılı yarışlara imza atan Caş, 39 startında 16 birincilik elde etmiştir. Cumhuriyet Koşusu (G1), Haralar Koşusu (G1), Çanakkale Zaferi Koşusu (G1), 2 kez Niğbolu Koşusu (G1), Uls. Malazgirt Koşusu (G1) ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu (G1) başta olmak üzere, birçok sınıf koşu galibiyeti bulunan başarılı safkan, yarış yaşamı sonrası hara yaşantısında da verdiği üst düzey temsilciler ile dikkat çekmiştir.

Caş’ın, başta Kafkaslı olmak üzere, Baba Mevlüt, Uçanbey, Almaata, Uçan, Bozyiğit, Hasanşah, Zigana, Siyahbulut, Halisbey, Fermande, Çalışkan ve Magma isimli başarılı temsilcileri bulunmaktaydı.


Caş’ın en başarılı temsilcisi “KAFKASLI”

TJK.COM

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.