Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Diyarbakır At Yarışları 6 Eylül 2016 Tarihinde Başlıyor
at yarisi haberleri

Diyarbakır At Yarışları 6 Eylül 2016 Tarihinde Başlıyor

Diyarbakır Hipodromu’nda yarış heyecanı başlıyor

Türkiye’nin en büyük arazisine sahip olan Diyarbakır Hipodromu’nda, 2016 yarış sezonunun startı 6 Eylül Salı günü verilecek.

27 yarış gününün yapılacağı Diyarbakır yarış sezonunda, 87’si Arap, 85’i İngilizlere olmak üzere toplam 172 yarış planlandı.

6 Eylül’deki açılış gününde Jandarma Koşusu’nun yapılacağı yarış sezonu içerisinde, Eylül ve Ekim aylarında salı günleri, Kasım ile Aralık aylarında ise salı ve çarşamba günleri yarış düzenlenecektir. 2016 yılı yarış sezonu 28 Aralık günü gerçekleşecek yarışlarla sona erecek.

Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek açılış gününe, Diyarbakır Protokolü’nün yanı sıra medya mensupları ve vatandaşlar katılacak.

DİYARBAKIR HİPODROMU

Diyarbakır Hipodromu Çınar İlçesi içerisinde olup, Türkiye’nin en büyük arazisine sahip hipodromudur. Toplam arazisi 1.458.750 m²’dir. Hipodromda 456 adet ahır ve bu yıl hizmete giren modern At Hastanesi bulunmaktadır. Diyarbakır Hipodromu ilk resmi yarışları; 23 EYLÜL 2009 tarihinde başlamıştır.

Sosyal alanlar

Hipodrom tesisleri ve yarış pistinin 200 dekarlık alana 35.000 adet değişik türlerde fidan dikilmiştir. Ayrıca volkanik kayalardan arındırılmış olan arazinin 70.000 m2’si çimlendirilmiş ve 50.000 m2’si piknik ve mesire alanı olarak düzenlenmiştir. Söz konusu alanda Piknik Kamelyaları, Yürüyüş Yolları ve Çocuk Oyun Parkları ile halkımızın istifadesine sunulmuştur.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

- Türkiye Jokey Kulübünün en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan At’la Terapi Merkezi 20 Ekim 2015 tarihinde hizmet vermeye başlamış olup, bugüne kadar kurumsal ve bireysel kayıt yaptıran 126 Engelli çocuğa 2003 terapatik biniş yaptırılmıştır. Haftada 3 gün olarak hizmet veren At’la Terapi Merkezimize (Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri) ilgi her geçen gün artmaktadır.

- Piknik alanın merkezine konumlandırılmış pony club tesisinde pikniğe gelen ailelerin aynı zamanda çocuklarına at binme imkanı da sağlanmaktadır.

- Hipodromumuzda yetişkinlerin at binmesi için 1 baş İngiliz at bulunmakta olup, haftanın 4 günü belirlenen saatlerde yetişkinlere yönelik binicilik faaliyeti hizmete girmiştir.

- Türkiye Jokey Kulübünün sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Kadın Seyis” projesi Diyarbakır Hipodromunda hayata geçirildi. Kadınların istihdam edilmesi ve atçılık sektörüne kazandırılması çerçevesinde Diyarbakır İşkur İl Müdürlüğü ile yapılan protokol ile “İşbaşı Eğitimi” programı kapsamında 2 kadın seyis Diyarbakır Hipodromu At’la Terapi Merkezinde çalışmaya başladı. Merkezde 3 adet pony at ve yetişkinlere yönelik binicilik faaliyetlerinde kullanılan 1 baş İngiliz at’ın bakımlarını üstlenen kadın seyisler, erkek egemen atçılık sektöründe kadın işgücünü artırmak, kadınların atçılık sektöründe de yer almasını sağlamaya öncülük etmeleri ve bu mesleğin kadınlarımız nezdinde cazipleştirilmesi adına önemli bir adım atılmıştır.

Sezonun önemli koşularından bazılarının tarihleri ise şu şekilde;

diyarbakir at yarislari

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.