Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Divine Light Öldü

Divine Light Öldü

Şimdiye kadar 201 adet kısrağa aygırlık yapan ve DIVINE HEART, CASH AKÇE gibi şampiyon safkanları seyretmemize vesile olan ünlü Japon aygır tümör nedeniyle öldü. Bütün yavrularının listesine buradan ulaşabilirsiniz.

TJK'nın sitesinden duyurusu şöyle oldu:

2014 yılı aşım sezonunda Adana Seyhan Aşım İstasyonunda hizmet veren Divine Light isimli aygırımız, bağırsaklarından köken alan bir tümörün (Lipoma) bağırsakların etrafında dönerek dolanması nedeniyle 12.05.2014 tarihinde sancılanmış olup, yapılan tüm tedavi ve cerrahi müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Ülkemiz yetiştiriciliğine başarılı safkanlar veren aygırın, koşan 122 tayının 75’i kazanmış olup, yavruları bugüne kadar 13.925.925,00 TL kazanç elde etmişlerdir.

Divine Light isimli aygırımızın Türkiye’deki başarılı tayları arasında, 87. Gazi Koşusunu galibi olan Divine Heart, Yegane, Bay Çiftçioğlu, Cash Akçe bulunmakta olup, yurtdışında tanınan tayları arasında Newmarket’te koşulanCheveley Park Stakes’i kazanan Natagora bulunmaktadır.

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.