Divine Light Öldü

Şimdiye kadar 201 adet kısrağa aygırlık yapan ve DIVINE HEART, CASH AKÇE gibi şampiyon safkanları seyretmemize vesile olan ünlü Japon aygır tümör nedeniyle öldü. Bütün yavrularının listesine buradan ulaşabilirsiniz.

TJK’nın sitesinden duyurusu şöyle oldu:

2014 yılı aşım sezonunda Adana Seyhan Aşım İstasyonunda hizmet veren Divine Light isimli aygırımız, bağırsaklarından köken alan bir tümörün (Lipoma) bağırsakların etrafında dönerek dolanması nedeniyle 12.05.2014 tarihinde sancılanmış olup, yapılan tüm tedavi ve cerrahi müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Ülkemiz yetiştiriciliğine başarılı safkanlar veren aygırın, koşan 122 tayının 75’i kazanmış olup, yavruları bugüne kadar 13.925.925,00 TL kazanç elde etmişlerdir.

Divine Light isimli aygırımızın Türkiye’deki başarılı tayları arasında, 87. Gazi Koşusunu galibi olan Divine Heart, Yegane, Bay Çiftçioğlu, Cash Akçe bulunmakta olup, yurtdışında tanınan tayları arasında Newmarket’te koşulanCheveley Park Stakes’i kazanan Natagora bulunmaktadır.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.