Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Başarılı Aprantiler İrlanda Race Academy’e gitti

Başarılı Aprantiler İrlanda Race Academy’e gitti

Aprantiler, 13 hafta süreyle mesleki eğitim almak üzere 5 Temmuz Çarşamba günü İrlanda Race Academy’e gitti.

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden 14 Ekim 2016 tarihinde başarıyla mezun olan üç apranti, 2 yıl boyunca Eğitim Merkezi’nde gösterdikleri tavır ve davranışlarının olumlu olması, disiplinli çalışmaları nedeniyle, bilgi, deneyim ve görgülerini artırmaları amacıyla Türkiye Jokey Kulübü tarafından İrlanda’da bulunan Racing Academy & Centre Of Education’a (RACE) (Yarışçılık Akademisi ve Eğitim Merkezi) eğitime gönderildi.

2016 yılı mezunu aprantilerin mezuniyet derecesi esas alınarak yapılan değerlendirme neticesinde;

1.Umut SARICA

2.Ramazan BAYRAM

3.Mehmet PARLAK

İsimli aprantiler İrlanda’da eğitim alma şansına kavuşmuş olup, tüm masrafları Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılanacaktır.
RACE’de 13 hafta süre ile eğitim görecek aprantiler; deneyimli eğitmenler tarafından verilen binicilik eğitimi (teknik, denge, pozisyon, kontrol ve yarışta binicilik becerileri), “Dartfish” yazılım programıyla bireysel koçluk ve video analizi, ahır yönetimi ve at bakımının farklı alanlarında uygulamalı eğitim, fiziksel yeterlilik eğitimi ile lider Curragh antrenörleri ile pratik çalışma deneyimi (örneğin Dermot Weld, John Oxx, vb.), kazanacaklar ve çeşitli atçılık tesislerini de ziyaret edeceklerdir.

Aprantilere İrlanda’ya seyahatlerinde eşlik etmesi ve RACE’e oryantasyonları için Binicilik Öğretmeni Ömercik Ay görevlendirilmiştir.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

1
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
Niyazı
Ziyaretçi
Niyazı

Yolunuz açık olsun Allah yar yardımcınız olsun

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.