at yarisi haberleri

2017 Yılı At Yarışları İlkbahar Yaz Yarış Sezonları Açılıyor

2017 yılı İlkbahar-Yaz yarış sezonları açılıyor

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte hipodromlarımızda yeni yarış sezonları da start almaya başlayacak. Sonbahar-Kış yarış sezonları sona ermesiyle birlikte 10 Nisan Pazartesi günü Bursa ve Şanlıurfa’da, 11 Nisan Salı günü Ankara ve Kocaeli, 12 Nisan Çarşamba günü İstanbul ve Elazığ, 13 Nisan Perşembe günü İzmir ve 15 Nisan Cumartesi günü de Adana’da İlkbahar-Yaz yarış sezonu başlayacak.

Ankara Yarış Sezonu

11 Nisan Salı günü 75. Yıl Hipodromu’nda başlayacak olan Ankara yarış sezonunda, 83 yarış gününde 617 koşunun yapılması planlandı. 354’ü çim ve 263’ü kum olmak üzere toplam 617 koşuda safkanlar birincilik için mücadele edecekler. Bunların 341’inde safkan İngiliz atları, 276 koşusunda ise safkan Arap atları start alacak.

Yarışlar Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri (Salı günleri Kocaeli ile, Perşembe günleri İzmir ile, Cumartesi günleri ise Adana yarışları ile birlikte) olmak üzere haftada 3 gün, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Perşembe ve Cumartesi günleri (Perşembe günleri İzmir ile, Cumartesi günleri ise Adana yarışları ile birlikte) olmak üzere haftada 2 gün yapılacak.

Ankara sezonunun açılış gününde, 4 yaşlı Arap atları çim pistte 1400 metre mesafede, handikaper Cevdet Karataş’ın adına düzenlenen koşuda (KV-18 / DHÖW), 4+ yaşlı İngiliz atları da kum pistte 2000 metre mesafeli Polis Günü Ankara Koşusu’nda (KV-7) birincilik mücadelesi verecekler.

Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı koşuları 28 Ekim’de

Ankara Hipodromu, yeni yarış sezonunda da yine önemli koşulara sahne olacak.

(G1) koşulardan;
TBMM 6 Mayıs Cumartesi,
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 27 Mayıs Cumartesi,
Yüksek Komiserler Kurulu 8 Temmuz Cumartesi,
Karayel 12 Ağustos Cumartesi,
Yıldırım Bayezıd 9 Eylül Cumartesi,
Ankara ve Sürat 23 Eylül Cumartesi,
Hatay ve TSK 30 Eylül Cumartesi,
Ankara Kalesi 21 Ekim Cumartesi ve
Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı ise 28 Ekim Cumartesi günü koşulacak.

(G2) koşulardan;
Adnan Menderes 20 Mayıs Cumartesi,
Mehmet Akif Ersoy 3 Haziran Cumartesi,
Fevzi Çakmak 8 Temmuz Perşembe,
Karacabey Tarım İşletmeleri 13 Temmuz Perşembe,
15 Temmuz Şehitleri 15 Temmuz Cumartesi,
Anadolu Tarım İşletmeleri 15 Ağustos Salı,
Sultansuyu Tarım İşletmeleri 26 Ağustos Cumartesi,
TİGEM 31 Ağustos Perşembe ve
Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth 7 Ekim Cumartesi günü,

(G3) mücadelelerden;
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Mayıs Cumartesi,
Vali 10 Haziran Cumartesi,
Mehmet Ali Kiper 17 Ağustos Perşembe ve
Necip Fazıl Kısakürek Koşuları 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Ankara yarış sezonu 11 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek yarışlarla sona erecek.

İstanbul Yarış Sezonu

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar-Yaz yarış sezonunda 93 yarış gününde 721 koşunun yapılması planlandı. 444’ü çim ve 277’si kum (sentetik) olmak üzere toplam 721 koşuda safkanlar birincilik için mücadele edecekler. Bunların 411’inde safkan İngiliz atları, 310 koşuda ise safkan Arap atları start alacak.

İstanbul Sezonu’nda yarışlar;Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün yapılacak.

12 Nisan günü İstanbul sezon açılışında, 3 yaşlı İngiliz tayları çim pistte 1400 metre mesafede, handikaper Orhan Meker’in adına düzenlenen koşuda (KV-18 / S ), 3 yaşlı İngiliz tayları çim pistte 1400 metre mesafede Ergin Talay Koşusu’nda (KV-8) ve 4+ yaşlı İngiliz safkanları kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafede İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu’nda (KV-6), birincilik mücadelesi verecekler.

91. Gazi Koşusu 25 Haziran’da

91. kez düzenlenecek yarışçılığımızın Derbisi Gazi Koşusu, 25 Haziran Pazar günü (Ramazan Bayramı’nın 1. günü) gerçekleştirilecek.

Uluslararası Jokey Turnuvası 9 Temmuz’da

4 koşu üzerinden düzenlenen ve dünyaca ünlü jokeylerinde katılım gösterdiği Uluslararası Jokey Turnuvası’nın 8’incisi bir yıl aradan sonra 9 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek diğer önemli koşular ise şöyle;

Erkek Tay Deneme ve Dişi Tay Deneme 14 Mayıs Pazar,
Kısrak 4 Haziran Pazar,
Haliç 23 Haziran Cuma,
GAZİ ve İstiklal Savaşı 25 Haziran Pazar,
Yavuz Sultan Selim 9 Temmuz Pazar,
Beyoğlu 16 Temmuz Cumartesi,
Başbakanlık ve Niğbolu 23 Temmuz Pazar,
Çanakkale Zaferi 30 Temmuz Pazar,
Fatih Sultan Mehmet 13 Ağustos Pazar,
Karadeniz 16 Ağustos Çarşamba,
Veliefendi 17 Eylül Pazar,
Türkiye Jokey Kulübü 24 Eylül Pazar,
Byerley Turk 6 Ekim Cuma,
Harem 8 Ekim Pazar,
Kanuni Sultan Süleyman ve Haralar 15 Ekim Pazar
Çaldıran Koşusu 22 Ekim Pazar.

Uluslararası Yarış Festivali 2 – 3 Eylül tarihlerinde

“Uluslararası Yarış Festivali” 2 – 3 Eylül Cumartesi ve Pazar günleri (Kurban Bayramı’nın 2. ve 3. günü) İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. Uluslararası yarışlardan France Galop (FRBC) Anadolu, IFAHR ve İstanbul Koşusu festivalin açılış günü olan 2 Eylül Cumartesi günü, Topkapı, Boğaziçi, Malazgirt ve Trakya Koşuları da festivalin final günü olan 3 Eylül’de yapılacak.

İstanbul yaz yarış sezonu 12 Kasım Pazar günü düzenlenecek yarışlarla sona erecek.

http://www.tjk.org/TR/YarisSever/News/Page/28015

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.