Ana Sayfa / Tahminler / GAZİ KOŞUSU TAHMİNLERİ 2013

GAZİ KOŞUSU TAHMİNLERİ 2013

GAZİ KOŞUSU TAHMİNLERİ

30 Haziran 2013, Pazar 02:02
Yılın yarışı GAZİ KOŞUSU'nda işler karışık. Son bir kaç senedir sürdirek atları piyasada göremiyoruz ve denk kuvvetler çoğaldı. Herşey yarış içi taktiklere döndü. Atlardan önce jokeylerin seçimine daha çok güvenilmeye başlandığı şu günlerde her ne kadar "Nerde o eski gazi koşuları" sesleri çoğalsa da çok güzel bir yarış bizi bekliyor olacak.
Tahminimiz ise ; Orta mesafeli İstanbul yarışlarında tabalanın dibinde gezerken son kazandığı koşuda 2100m yumuşak çim pistte 2,09,32 derece yaparken RUDE BOY'a 4 boy fark atan 16 - VILLAGE WIND favorimizdir. O yarışta RUDE BOY biraz erken yürüdü fakat WILLAGE WIND o gelişi ile yarışı alacağı belliydi. Aynı mesafede 2,09 a yakın derece yapan rakiplerden birisi ise 18 - CELERITAS. CELERITAS son iki GR1 koşusunu yarım boy ile kazanmasına rağmen SELİM KAYA'nın foto finişteki pozları sabah kadar koşsam bu rakipleri geçerim havasındaydı. Gerçek gücünü bugün göreceğiz.
Gazi şampiyonu THE BEST torunu 19 - COOL GIRL, CELERITAS'ın kazandığı son yarışta 14.lükten yaptığı sprintle 4. olmayı başardı. Ön gruptan fazla kopmaz ise sürpriz yapabilir. (THE BEST o yıl Gazi koşusunda çok sürpriz bir attı fakat oyuncular fazla etkilenmedi. Bunun sebebi ekürisi Thunderbold1'in favori olmasıydı. O gün bu muhteşem atlar Gazi Koşusunu ikili yaparak bitirdiler. Aynı koşuda Johny Guitar'da koşuyordu fakat 3 yaşlılığında o kadar iyi değildi. Efsane at bu gazi koşusundan sonra başlar tarih yazmaya. Aynı koşuda Volcano'da favorilerdendi fakat tabela ile yetindi. Koşunun videosunu web sitemizden 87.GAZİ KOŞUSU adı altında  VİDEOLAR BÖLÜMÜNDEN  İZLEYEBİLİRSİNİZ. )
8 - OBIWAN son koşusunda bitirici bir sprint bekliyoruk fakat 5.likle yetindi. İlk uzun yarışı olmasına yorabiliriz. Yine kuponlarda bulunması gereken bir safkan.
4 - FLY BY MEKARABEYHAN'ın en yi safkanlarından birisi. Geçen yıl 1800 yumuşak çim pistte TALİP HAN'ı uzak ara geçtiği yarıştan sonra ilk defa koştuğu 2200m'de rövanşı kaptırdı.  Mesafe tecrübesi kazanan safkan mutlaka kuponlarda bulunmalı.
22 - PANCAR'da aynı koşuda uzun sprint yapan atlardan. O gün bence gücü kadar koştu. Rakipleri hatalarını düzeltirse favoriler karşısında şansı az.
2 - ÇAKAL CARLOS son koşusunda FLY BY ME'ye çok güzel direnmesine rağmen TALİP HAN'ı geçmesi mümkün gözükmüyordu. Bu sefer TALİP HAN, FOAL olması sebebiyle Gazi Koşusu'nda yok. O yarışta FLY BY ME'nin temposununda TALİP HAN yüzünden yavaşladığını düşünüyorum. Şansı FLY BY ME'den azdır.
Diğer koşuların tahminleri ve GÜNÜN ALTILI KUPONU sayfasında.
BOL ŞANSLAR

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.