ankara altili tahminleri

9 MAYIS 2017 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (TİMOTHY )

Selamlar herkese; Yarın çok zor bir altılı programı ile karşı karşıyayız. Bir Satış koşusu, iki handikap 14 ve bir maiden yarış var. Kerhen de konmuş iki Handikap 16 koşu… İşin özü bu koşuların bir çoğunda kazanacak olan atlar, iyi koştuğu için değil, diğer atlardan daha az kötü koştuğu için kazanacaklar. Bu da bizleri bir hayli zorlayacaktır. İyi performanslı atı, kötü performanslı atlardan ayırmak kolay. Ama tüm atların zayıf performans gösterdiği bir koşuda at ayıklamak zor bir iş. Ancak ne olursa olsun, yarın kesin olan bir şey varsa, o da bu altılı çok para verir… Hepimize bol şanslar.

1.ayak: İlk ayakta iki at performansları ile bir hayli ön plana çıkıyor. (3) BÜYÜK BEREN ve (1) GEZEGEN. Tabi en fazla kiloyu da doğal olarak bu iki safkana vermişler. Bu yüzden hafif kilolu atların de denenmesi taraftarıyım. İlk önce (11) TURBOCU aklıma geldi. Kazandığı tüm yarışları çimde. Zor gruplarda bile tabelanın dibinde biten yarışları var. Son çim yarışında da numara götürdü, düzlüğe en önde çıktı, bir hayli de akışlıydı ancak mesafe biraz uzun geldi sanırım. Bu sefer o kadar kolay teslim olmaz diye düşünüyorum. Yarışın bombasını ise bir çok rakibinden 2 saniye daha iyi 3/5/2017 tarihli 800 55,60 H.Ç. galobu ile (8) FOTERLİ yapar.

2.ayak: Son yarışını 5 ay ara sonrası koşup yakın ara 4. bitiren ve bu sefer daha nefesli gireceği yarışta bence (2) ARSENİC EKSPRES yarışın en şanslı safkanıdır. Tek rakibi çim performansı soru işareti olan (11) TERRA BAY. Bu iki atın dışına çıkarsa, ortalık karışır. Ben iki atla geçmeyi deneyeceğim.

3.ayak: Dişi maideninde koşmuş atlardan ikisi (1) AYZENGİN ve (2) BİLMİŞ KIZ öncelikle dikkat çeken safkanlar. Ancak çalışmalarını beğendiğim (7) PRENSES ASLI, (6) PARA SAÇAN ve (4) İZELİM de şanslı olabilecek gibi duruyor.

4. ayak: Çok sık koşmaya başlayan ve 5 gün önceki yarışında Benyoğum ile 200 metre lüt yaparak kazanan (4) İDEALİST yarın büyük ihtimalle yarışın favorisi olacaktır. Ancak o yarış sonrası bu kadar uzun mesafeye çıkıp yine kazanırsa, benim için büyük süpriz olur. Ben şansımı başka atlarda deneyeceğim. Dileyen yazabilir. Uzayan mesafeyi yapabileceğini kanıtlayan (3) AKARNEJAT bende ilk at. Mesafe istediğine inandığım, takibimdeki at (7) BÜYÜK DOĞU, son yarışı ile (8) KAFKASSOYU ve (2) HAKTAN BEY bence yeterli. Süprizi (1) ağır kilosuna rağmen ÖZYEL ve korku belasına (4) İDEALİST yapar.

5.ayak: İlk etapta (12) GÜLGÜMÜŞKAN ve (5) KESME ŞEKER arasında bir yarış gibi duruyor. Ancak 6.lının ben burada patlayabilceğine inandığım için (2) UNTOUCHABLE GİRL, (8) BEDİİ, (6) VRELO BOSNA başta olmak üzere bir çok safkana şans tanınması gerektiği kanısındayım.

6.ayak: Son ayakta Adalı ekürisinin safkanları (4) KİSS YOUR HANDS ve (9) CANT TOUCH THİS gruptaki atlardan kalite olarak çok farklı duruyorlar. Ancak ikisinin de uzun arası var. Son yarışını beğendiğim ve hala maiden olan (15) SOYDAN, (2) CRASSUS ve (7) MANCİNİ şanslı olabilecek diğer atlar.

TAHMİNLERİM:
1.ayak: 3-1-11-8
2.ayak: 2-11
3.ayak: 1-2-7-6-4
4.ayak: 3-7-8-2 // 1-4
5.ayak: 12-5-2-8-6 // H
6.ayak: (4-9) Eküriler Bankom. //15-2-7 ——— Şablon 48,00 TL. –
Herkese bol şanslar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: timothy

Avatar
At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

ETC

9 Mayıs 2017 ANKARA yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…
Tercihlediğiniz atların uğuruyla, şans ve heyecan dolu rekabetlere…

1.AYAK:
Mesafe ayırt etmeksizin ŞANLIURFA’da son 3 startının 2 sinde elde ettiği uzak derecelerle dikkat çeken BÜYÜK BEREN koşuda grubundaki uygunlukla önplanda düşünülmesi gereken isimlerin başındadır.

2.AYAK:
Uzun mesafede çim piste alışık yarışları bulunan ve yine ortalama sıklette izleyeceğimiz ARSENIC EXPRESS, Son startını ölçü almadığım ve ondan önceki 2 çim yarışında 1.lik ve 2.liği bulunan PRENSES TORUN, (birinde ARSENIC EXPRESS’in gerisinde 2.likle yetinmişti) Yine ortalama sıklette koşuda yer alacak olan ve onsuz bir yarış düşünemediğim FIRST QUEEN, yarış yaşamında sadece 1 startında tabela dışında kalan ve etkili performansıyla daha hafif sıklette izleyeceğimiz TERRA BAY ve DARK KHAN koşunun sigortalarındadır ve birlikte tercihlenmesi gerekir.

3.AYAK:
2 Mayıs tarihli startında, startta 2 boy kaybetmesine rağmen kısa mesafede tabelayı bulan AYZENGİN’i bu defa daha tecrübeli ve kontrollü izleyeceğimi düşünüyor, koşunun ilk bankosu olarak öneriyorum

4.AYAK:
Önceki startlarına oranla bu defa çok daha hafif sıkletlerde izleyeceğimiz, son koşularında şahane liderlikler elde eden AKARNEJAT ve İDEALİST’e bu koşuda eşit şans tanıyorum.

5.AYAK:
Yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş derecesini elde eden ve 29 Nisan tarihli bu koşusunda burun farkıyla da olsa KARATAŞ-VASILY ikilisine liderliği kaptırmayan KESME ŞEKER ile mesafe ayırt etmeksizin son 3 startında KUM pistte gösterdiği başarılarıyla bilinen ve bu defa ÇİM pistte buna oranla daha avantajlı olacağına inandığım GÜLGÜMÜŞKAN’a bu koşuda eşit şans tanıyorum. 8 Nisan tarihli son startında QUEEN OF SILVER gibi kaliteli bir atla atbaşı liderliği paylaşan ROYEM de boş alan bulması durumunda diğerlerinden önce devreye girecektir.

6.AYAK:
Son koşusundan liderlikle ayrılan ve uzun mesafe startlarında etkili bitirişleri bulunan MANCINI yine S.ERKUŞ ile koşunun sigortalarındandır. Klas jokeyi ile eküri avantajını da elinde bulunduran, son koşusunu ölçü almadığım ve ondan önceki startlarında oldukça parlak bitirişleri bulunan CANT TOUCH THIS ve aynı zamanda yine uzun mesafe KUM’da önemli performanları bulunan MOONGLOW da MANCINI ya rakip isimlerdir.

1.AYAK: 3
2.AYAK: 2 – 5 – 10 – 11 – 13
3.AYAK: 1
4.AYAK: 3 – 4
5.AYAK: 5 – 10 – 12
6.AYAK: 7 – 9 – 12

TUTAR: 5.40 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

Timothy

ETC dostum, Şansın açık olsun

akrep

Bombaci nerelerdesi

5
0
Tahmin paylaş.x
()
x