9 MAYIS 2015 CUMARTESİ ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ ( COCO )

1. Ayak : Bu pist ve mesafede kazanmasını beklediğim safkan 1-QUICK STEP‘dir. Zira bu safkan çimde 1200-1400 arası mesafelerde çok başarılı. Rakip olarak, önceki yarışlarına oranla daha kolay bir grupta start alan, jokey avantajıda bulunan 4-NİLSU ve yine jokey avantajı bulunan 3-DİLEK.

2.Ayak : ZEALOUS LINE ve SKORER‘in tempoyu belirleyeceği yarışta sonlarda güçlü gelmesini beklediğim 2-FALEZ TEK. Ben tek değerlendireceğim fakat rakip arayanlar için 6-OLIMPIC WARRIOR ve anne kan hattından çok güçlü 3-KARA MAHMUT ilk rakipleri olur. 4-KAREEM ve 5-KIZILOK yarışın süprizini gerçekleştirebilecek safkanlardır.

3.Ayak : Bu yarışta  CHERY CHERY LADY ve GOLD DIGGER önde liderlik mücadesi vermeye çalışacak safkanlar. Bunlara BADE HANIM‘da katılabilir. Sert tempoda gitmesini ön gördüğüm yarışta etkili sprintiyle 9-TATVAN İNCİSİ‘ni ön plana çıkarıyorum. Son düzlük dönüldüğünde bu safkanın rakiplerinden sıyrılıp güzel bir birincilik alması normal sonuç olacaktır BANKO.

4.Ayak : Aradan sonra koştuğu çim yarışında kuvvetli rakiplerine rağmen yakın ara 3. olan 8-FİRİKYA bugün kuma çıkma avantajıyla sevdiği pistte favorim. Tek rakibi 2015 yılında koştuğu hiç bir yarışı kazanamayan ve nispeten kolay grup bulduğunu düşündüğüm 7-ATASOY bu sefer kazanmak isteyecektir.

5.Ayak : MADIBA ve BAMBALERO’ nun anne kardeşi 8-PARAIBA çalışmalarındada gözüme ilk çarpan safkan oldu favorim. ilk rakibi, çalışmalarında göz dolduran ve çalışmalarını start alacağı jokeyi Müslüm Çelik ile yapan 2-KIZIL ŞAHİN. Daha sonra çalışmaları tatminkar ekürili 1-ACE DIAMOND ve 6-SERSERİ, AL GINETTA ile tam kardeş 5-NURHANBEY, zaten ekürileri çıktıktan sonra 7 tayın koştuğu bu yarışta 5 tay önermişken geride kalan 2 tayıda yazıp rahat yarış izlemek en mantıklısı bence.

 

6.Ayak : Verdiği 4 aylık aranın ardından sahalara dönen 1-DURANTAŞ‘ın belliki start problemi çözülememiş. Bu gruptan bir kaç gömlek üstün olması bir yana, problemi çözülebilse potansiyeli çok yüksek olabilecek bir safkandı. Tabi artık 5 yaşlı bir at ve çözülemeyen problemi ile handikap 15 yarışlarda izleyebiliyoruz kendisini. Bilsemki yarın düzgün bir start alacak, tek diyeceğim ama ne yazıkki güvenemiyorum. Ben yinede bugün 3-4 boy geç çıksa dahi bu grubu geçebilir diyorum ve ilk atım. Rakip olarak son iki uzun mesafeli çim yarışını olumlu bulduğum 14-İZZETAĞA ve gücü bu grup için yeterli 2-MELİSKIZ. süpriz olarakta 3-SERKANAĞA ve son yarışında önlerde önerdiğim ancak çok kötü koşan 11-AKAN NEHİR ters bir yarış çıkarabilir.

1.AYAK : 1,4,3

2.AYAK : 2—6,3,4,5

3.AYAK : 9 BANKO

4.AYAK :8,7

5.AYAK : 8,2,1,6,5,3,7

6.AYAK : 1,14,2,3,11

KÜÇÜK KUPON : 12,60 TL (FALEZ tek.)

 TÜM ŞABLON : 63  TL

 

Herkese bol şanslar diliyorum. Tüm safkanların ayağının düz basması dileğiyle.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Coco

Avatar
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Yarışlarını seyretmedim ama WIN RIVER WIN yavruları genelde sprinter olur. Yarış içinde daha seri atlar varsa yakın takip etmeleri de olası.

3
0
Tahmin paylaş.x
()
x