Ana Sayfa / Tahminler / 9 MAYIS 2015 CUMARTESİ ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ ( COCO )

9 MAYIS 2015 CUMARTESİ ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ ( COCO )

1. Ayak : Bu pist ve mesafede kazanmasını beklediğim safkan 1-QUICK STEP'dir. Zira bu safkan çimde 1200-1400 arası mesafelerde çok başarılı. Rakip olarak, önceki yarışlarına oranla daha kolay bir grupta start alan, jokey avantajıda bulunan 4-NİLSU ve yine jokey avantajı bulunan 3-DİLEK.

2.Ayak : ZEALOUS LINE ve SKORER'in tempoyu belirleyeceği yarışta sonlarda güçlü gelmesini beklediğim 2-FALEZ TEK. Ben tek değerlendireceğim fakat rakip arayanlar için 6-OLIMPIC WARRIOR ve anne kan hattından çok güçlü 3-KARA MAHMUT ilk rakipleri olur. 4-KAREEM ve 5-KIZILOK yarışın süprizini gerçekleştirebilecek safkanlardır.

3.Ayak : Bu yarışta  CHERY CHERY LADY ve GOLD DIGGER önde liderlik mücadesi vermeye çalışacak safkanlar. Bunlara BADE HANIM'da katılabilir. Sert tempoda gitmesini ön gördüğüm yarışta etkili sprintiyle 9-TATVAN İNCİSİ'ni ön plana çıkarıyorum. Son düzlük dönüldüğünde bu safkanın rakiplerinden sıyrılıp güzel bir birincilik alması normal sonuç olacaktır BANKO.

4.Ayak : Aradan sonra koştuğu çim yarışında kuvvetli rakiplerine rağmen yakın ara 3. olan 8-FİRİKYA bugün kuma çıkma avantajıyla sevdiği pistte favorim. Tek rakibi 2015 yılında koştuğu hiç bir yarışı kazanamayan ve nispeten kolay grup bulduğunu düşündüğüm 7-ATASOY bu sefer kazanmak isteyecektir.

5.Ayak : MADIBA ve BAMBALERO' nun anne kardeşi 8-PARAIBA çalışmalarındada gözüme ilk çarpan safkan oldu favorim. ilk rakibi, çalışmalarında göz dolduran ve çalışmalarını start alacağı jokeyi Müslüm Çelik ile yapan 2-KIZIL ŞAHİN. Daha sonra çalışmaları tatminkar ekürili 1-ACE DIAMOND ve 6-SERSERİ, AL GINETTA ile tam kardeş 5-NURHANBEY, zaten ekürileri çıktıktan sonra 7 tayın koştuğu bu yarışta 5 tay önermişken geride kalan 2 tayıda yazıp rahat yarış izlemek en mantıklısı bence.

 

6.Ayak : Verdiği 4 aylık aranın ardından sahalara dönen 1-DURANTAŞ'ın belliki start problemi çözülememiş. Bu gruptan bir kaç gömlek üstün olması bir yana, problemi çözülebilse potansiyeli çok yüksek olabilecek bir safkandı. Tabi artık 5 yaşlı bir at ve çözülemeyen problemi ile handikap 15 yarışlarda izleyebiliyoruz kendisini. Bilsemki yarın düzgün bir start alacak, tek diyeceğim ama ne yazıkki güvenemiyorum. Ben yinede bugün 3-4 boy geç çıksa dahi bu grubu geçebilir diyorum ve ilk atım. Rakip olarak son iki uzun mesafeli çim yarışını olumlu bulduğum 14-İZZETAĞA ve gücü bu grup için yeterli 2-MELİSKIZ. süpriz olarakta 3-SERKANAĞA ve son yarışında önlerde önerdiğim ancak çok kötü koşan 11-AKAN NEHİR ters bir yarış çıkarabilir.

1.AYAK : 1,4,3

2.AYAK : 2---6,3,4,5

3.AYAK : 9 BANKO

4.AYAK :8,7

5.AYAK : 8,2,1,6,5,3,7

6.AYAK : 1,14,2,3,11

KÜÇÜK KUPON : 12,60 TL (FALEZ tek.)

 TÜM ŞABLON : 63  TL

 

Herkese bol şanslar diliyorum. Tüm safkanların ayağının düz basması dileğiyle.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

3
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: Coco

Avatar