7 MAYIS 2015 PERŞEMBE ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ ( COCO )

Bugünkü yorumlarımı ciddi şekilde heyecanlanarak yazdım. Nedeni ise inanılmaz şekilde sevdiğim ve izlemekten büyük bir zevk aldığım KÜÇÜK MATRA’nın koşuyor olması. Umarım yarında beni yanıltmaz. Herkese şimdiden bol şanslar…

1.Ayak : TURABİ ile tam kardeş olan ve mesafesini bulan 3-HÜLAGÜHAN favorim. En ciddi rakipleri, son yarışlarını ölçü almadığım 9-HOŞKADEM ve koştuğu 3 yarışındada iyi bir performans sergileyen aradan sonra gördüğü yarıştada sert rakiplerinin arkasında üçüncü olan 7-AŞEMEZ. Ben bu üç safkanı ayrımsız olarak kuponuma yazacağım. İlk ayağı kalabalık tutmak isteyenler için 1-EDEBEY,2-ANADOLUKAN, 6-TİRVANA, 11-BOYACI ve 12-ZÜLÜMKAR‘ı önereceğim.

2.Ayak :Sizlere bugün ilk yarışından beri her yarışını büyük bir aşkla izlediğim, yarış başlarken hangi tempoda ise biterkende aynı tempoda koşan, aslında 1200 metreyi daha çok seviyor olsada bugün benim herzamanki gibi tekim olan KÜÇÜK MATRA’dan bahsedeceğim. İlk yarışını koştuğu gün çok güzel bir galibiyet alarak takibimde giren safkan, sonrasında da her yarışını hayranlıkla izlememe sebep oldu. Çok zor rakiplerini geçmesinin yanı sıra, yanına at yaklaştırmıyor olması ve yarış karakterinden hiç ödün vermemesi beni çok etkiliyor. Bu kadar karakterli bir kısrak nasıl sevilmez. Hani herkesin takıntılı olduğu çok sevdiği atlar olurya, işte benimde büyük bir aşk beslediğim ve geldiğinde büyük sevinç yaşarken, kaybettiğinde kahrolduğum kısraktır KÜÇÜK MATRA.  Ben ne olursa olsun TEK atacağım ve üzerine oyun kuracağım. Umarım beni yanıltmaz ve çıktığı gibi tempoyu belirler, yarışın sonuna kadar devam eder ve yanına kimseyi yaklaştırmadan güzel bir birincilik daha elde eder. Burdan Karakeçili ekürisini böyle bir kısrakları olduğu için, Mehmet Akyavuz’u da böyle bir kısrağa bindiği için hem tebrik ederim, hemde ne kadar kıskandığımı beliremek isterim. 3-KÜÇÜK MATRA BANKO!

3.Ayak : 1100 metre kumda yapılacak maiden yarışta ekürileri ön plana çıkarmak istiyorum. Zira bu safkanlardan 4-SİNGAPORE PRENSİ ilk yarışında start çıkışında dışa sapması sonucu bir hayli geriye düşmüştü. Jokeyinin teşvikleri sonucu gruba giren ancak rakiplerinden en az 50 metre fazla koşmasının dezavantajından dolayı sonuncu olmuştu. Ekürisi 8-MARSİLYA ise yarış hayatına bir çim yarışı ile başladı son metrelere kadar mücadeleye katılmaya çalışan safkan altıncılıkla yetinmişti.Orjin itibari ile kumcu olan iki safkanında bugün kaba kuma çıkacak olmasından dolayı ikisindende iyi bir yarış bekliyorum. İki safkanda galoplarında 400’ü 26,5 ve 27,0 yaparken 800’ü de 40,2 yaparak bu yarışa ne denli hazır olduklarını gösterdi. Günün alternatif teki olarak risk sevenlerin tek atmasını önereceğim. Rakip arayanlar, Ömer Kaya idaresindeki 1-ATLI OSMAN’ı yazabilirler.

4.Ayak : Aradan sonra zorlu rakiplerini geçen ve ne kadar formda olduğunu gösteren 7-LEONE ORO ağırlaşan kilosuna rağmen favorim. Start problemi bir türlü giderilemeyen, aslında çok iyi bir at olan ve bazı yarışlarını geç çıksa dahi kazanan 1-KAMKAM eğer çıkabilirse kazanır. 2-SILVER SHOES‘dan bugün ters bir yarış beklemekle birlikte 3-GÖZ DAĞI ve tırnağının ucunda olan, her an bir patlama yapabilecek 8-HÜSEYİNBABA.

5.Ayak : Son yarışında son düzlükte aldığı liderliği fotoya kadar koruyan, o gün için fazlasıyla kuvveti rakiplerine çok iyi direnen 5-GETLOUD uzayan mesafeye rağmen favorim. İlk rakibi gerçekten çok iyi bir safkan olduğunu düşündüğüm 4-SEBAARBİN. Daha sonra son yarışını beğenmesemde son metrelerde rakiplerine direnemeyen 6-DAUGAVA. Sınıf safkanlar 2-LEGENDERY QUEEN ve 1-AKAYLA. Son olarakta çalışmalarını 65 kilo yapan ve 400′ ü 27,3 600ü 36,2 gibi güzel dereceler yapan, MANOUSH ve MY SECRET‘in anne kardeşi 8-SEA SECRET ve RAMPOLDİ ile anne kardeş 9-YELENA.

6.Ayak : Aradan sonra koştuğu iki yarışı benim için tatminkar olan 7-GÜNALHAN favorim. Küçük kuponlar için alternatif tek olarak önerebilirim. Rakiplerine gelince; 5-SABRİ, 2,TAKIL BERİ, 4-MEHMET BERK, 9-BİMEN, 10-TELLİ TURNAM, 8-KOCAŞERİF. Bütçesi olanlar bu grubu kapatırlarsa rahat bir yarış izleyebilirler.

 

 

1.AYAK : 3,9,7 (1,2,6,11,12 )

2.AYAK : 3-BANKO

3.AYAK : 4 TEK

4.AYAK : 7,1,2,3,8

5.AYAK : 5,4,6,2,1,8,9

6.AYAK : 7–5,2,4,9,10,8. HEPSİ

KÜÇÜK KUPON : 6,30 TL (Son ayaktaki 7 tek ile)

NORMAL KUPON : 44,10  TL

GENİŞ KUPON:  81,90 TL (Son ayak Kapalı )

(Parantez içerisindeki atlar kuponumda bulunmayacaktır. Sadece oyun kurgusunu farklı yapacaklar için önerdiğim atlardır. Kupon bedeline dahil edilmemiştir)

Herkese bol şanslar diliyorum. Tüm safkanların ayağının düz basması dileğiyle.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Coco

Avatar
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Özgür. Ct

İst da dün patates olduk bu gün Ankara şablonum biraz yüksek sinir oldum dün elazıgda tehlike sacanda yattık ist kafamdaki şablon tutmadı hayırlısı diyelim Ankara şablonum 1.ayak 7.1.2 2.ayak 3.11 3.ayak 5.4 4.ayak 3.7.6.8.9 5.ayak 2.4.3.5.6.1.8 6.ayak 5 sabri tek herkeze bol sans

2
0
Tahmin paylaş.x
()
x