7 HAZİRAN 2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (COMMANDANTE)

1.AYAK: Son yarışında Mehmet Kaya’nın üzerinde ne yapmaya çalıştığını sahibi de anlamamış olacak ki bugün atını Özcan Yıldırım’a emanet etmiş, bugün etkili jokeyinin kendisine yapacağı ekstra katkı ve sonlarda yapacağı etkili sprinti ile koşuyu rakiplerinin önünde bitireceğini düşündüğüm eküri destekli 6-İNCEDİKEN favorim. Uzun mesafeli çim pist yarışında GAZIBORA KHAN ve ZAFER ATEŞİ gibi isimleri geride bırakmışlığı olan 9-SEYYAH ve uzunu iyi koşacağını düşündüğüm 1-HERE TO FLY sırasıyla şanslı olabilecek isimler.

2.AYAK: Ankara’da kayıtlı olduğu çim yarışı kuma alınınca sahipleri tarafından yarıştan çıkarılan 1-PARTY LOVER bugün çim pistte sonlarda yapacağı etkili ataklar ile koşuyu lehine çevirebilir. Son yarışında geçildiği rakiplerin dibinde yarışı bitirmiş olan ve o günkü rakipleri üst sınıf olan 12-DREJAN bugün o yarışına göre 9 kg daha azalan bir siklet ile katılacak olup tekrardan iki yarış önce kazandığı binicisine de kavuşmuş durumda süratli gitmesini beklediğim yarışta son metrelerde sprintini tutturabilirse bende varım diyecektir. Ön planda tuttuğum iki isim eğer beklediğim yarışı yapamaz ise devreye eküri destekli 2-GASPERINI girer.

3.AYAK: 8-STORM GIRL‘de Selim, 6-KINALI KUZU‘da Halis var normal şartlarda yarış bu iki isimin arasında geçecek gibi görünsede bu iki isim birbirlerini kollarken önde kendi temposunu koymasını beklediğim 2-BİR KASIM Akın idaresinde Veliefendi’yi sessizliğe büründürebilir.

4.AYAK: Yarış hayatına parlak bir başlangıç yaptıktan sonra biraz gerilemiş gibi görünse de ara sonrası aldığı startında pek de zorlandığını düşünmediğim 2-WHISPER eski parlak günlerinden bir kesit sunabilir favorim. Rakiplerine kg verecek olsa da kalitesiyle 1-URFA GÜLÜ ve formda isim 4-NAMTAR arasında geçmesini beklediğim bir yarış.

5.AYAK: Uzununun kısasına göre eksik olduğunu düşünsem de form olarak iyi durumda olmasının yanı sıra rakiplerinin de uygun olmasından ötürü 3-NAİFCAN favorim. Uzunu seven 8-REDENTOR, ara sonrası iki yarış görüp istenilen kıvama gelen 12-BROWN SUGAR, her an ters bir yarış koşmasını beklediğim 11-FANTASTIC LERO ve Karataş’ın tercihlediği 1-LION KING sırasıyla şanslı olabilecek isimler.

6.AYAK: Uzun süredir takibimde olan iki isimi bu zor koşuda görünce açıkçası çok sevindim çünkü kısa mesafeli on sekiz arap atının start alacağı yarışta insanın yazdıkça yazası geliyor fakat ben bu iki isimi yazıp geçeceğim. Bunlardan ilki 12-TAŞOVA, çok sürpriz konumda olduğu günlerden beri ters bir yarış koşup çift haneli ganyanla yüzümü güldürmesini beklediğim isim çok güzel yarışlar yapsa da kazanamadı bugün cazip konumda olmayacağını düşünsem de bu kadar çok atın start aldığı bu zor yarışı az atla geçebilme ihtimalim onu cazip kılıyor. Diğer takip isimim ise son yarışında İzmir pistinde son viraja kadar çok rahat gelen ama sprintinde çok geç açılan tabelanın dışında kalsa da yaptığı atakları ile ilerisi için umut veren 3-ALDUT İzmir’den İzmir’in jokeyi N.Avcı ile beraber geldiği bu yarışta sonlarda yapacağı ataklar ile koşuyu lehine çevirebilir.

ALTILI ŞABLONUM

1.AYAK: 6-9-1

2.AYAK: 1-12-2

3.AYAK: 8-6-2

4.AYAK: 2-1-4

5.AYAK: 3-8-12-11-1

6.AYAK: 12-3

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: COMMANDANTE

COMMANDANTE
Üniversite mezunuyum, evli ve bir çocuk babasıyım, yaklaşık 15 senedir at yarışlarına bahissever olarak katılmaktayım.
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar Arda

Bombaci

Kardeşim bol şans böyle iyi anladın sen onu :)))

Ramazan Yılmaz

Bol sanslar Arda bey :)

Rotaryo

Kinali kuzu 7 numara degik 6 numara abi yanlis yazilmadin bolsans

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x