30 NİSAN 2021 CUMA İSTANBUL AT YARIŞLARI

İstanbul at yarışları.

Preveze Koşusu’nda zafere Fiero Mio uzandı

28 Eylül 1538 tarihinde Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki Osmanlı Donanması’nın, Haçlılara karşı Preveze Deniz Muharebesi’nde elde ettiği görkemli zaferin anısına düzenlenen Preveze Koşusu (Açık-A3), 28 Nisan Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki programın en önemli mücadelesiydi.

3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus koşu, 1600 metre çim pistte 7 safkanın katılımıyla gerçekleşti. Muammer Kitapçı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Fireo Mio (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) Ahmet Çelik idaresinde çıktığı koşudan zaferle ayrılan isim oldu. Ergun Uslu tarafından antrene edilen doru erkek tay, yarış hayatına Eylül 2020’de Abbas Koşusu’nu (Şartlı1) kazanarak başlamış, ardından Joe Clarke Koşusu’nda (KV-8) birincilik elde etmiş, daha sonra ise Çaldıran Koşusu’nu (G1) 7. sırada tamamlayarak yılı kapatmıştı. Bu yılki ilk startı olan Preveze Koşusu’nda galibiyete ulaşan safkan toplamda 4 koşuda 3 galibiyete imza atmış oldu.

Günün haber / tahmin yazısını 30 NİSAN 2021 CUMA İSTANBUL AT YARIŞLARI olarak admin sizlerle paylaştı. 30 Nisan 2021 tarihinde buradaki hakkında güncel haber ve yazılara daha sık ulaşmak için bizi soyal medya hesaplarımızdan beğenebilir ve takip edebilirsiniz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.