Ana Sayfa / Tahminler / 30 KASIM 2017 PERŞEMBE İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

30 KASIM 2017 PERŞEMBE İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

1.Koşu - 1. Ayak: 1400 kumu 1.36 içinde koşan (3) ZORLUAT, (4) ZAFERİMOL ve (1) CANIM MİRA yı ayıramadım açıkçası, birbirlerini geçebilme potansiyeli olan bu 3 atı da yazacağım. Özellikle son galobu iyi olan Zorluatı ilk at olarak öneriyorum. Bence 99 handikaplı (2) FİLOZOFTAY eğer çok şehir değiştirmekten etkilenmezse bu üçlüyü zorlayabilecek performansa sahip. İlk ayak için benim kuponumda bu 4 at yeterli olacaktır.

2.Koşu - 2. Ayak: Hayatları boyunca sadece 1 yarış kazanmış 10 arap tayının koştuğu bu yarış bence günün en zor yarışı. Özcan ile (7) CANGÜLCAN, mesafedeki en iyi dereceye sahip olan (6) BATUŞ KIZI, son kazandığı yarış tatminkar olan (5) ASİLYÜZ, şimdiye kadar koştuğu 5 yarışı da tabelaya asılan (4) LIFE VEST ve aslında çimde daha iyi koştuğunu düşünmeme ragmen 1200 çimdeki 1.18.58 derecesi ile kalitesini gösteren Ayabakan tayı (1) EVDEGÜL diğer 5 taya göre bence daha öne çıkıyorlar.

3.Koşu - 3. Ayak: 2017 de koştuğu 14 yarışın 13 tanesini 1900 üzeri mesafede koşan (1) RECO bu yarışların sadece 3 tanesinde tabela dışı kalmış ve 4 tanesini de kazanmış. 1 kez kısa mesafe koşmuş onda da 5. olmuş. Açıkçası mesafe kısa gelmezse ya da üzerine ilk defa binen U. Polat sprint mesafesini iyi ayarlarsa galopları da parlak olan Kinowanın anadan kardeşi olan ve şampiyon Fairson’ın ençok kazanan oğlu Reco nun kazanması benim için normal sonuç olur. Küçük kuponumda TEK yazacağım. Büyük kupon için ise Reconun rakiplerinden kilo fazlası olması da beni düşündürdü açıkçası bu yüzden birkaç alternatif daha arayışına girdim. Sürekli tabelada gezinen (3) BÜYÜK BABA bu kez M. Çiçek ile kazanabilir. Totosundaki birinciliği size yanıltmasın, burunla kaybettiği yarış protesto olunca birinci ilan edildi ama bence Reco eksik koşarsa şansı oldukça yüksek. Son yarışını beyaz bayrak ayna yapan (2) CAMPS BAY, son yarışında çok fazla dışarılarda gezindiği için yarışı kazanamayan ama sürekli formunu yükselten (6) FERHATHAN ve grubunu kestiremesem de uzun süre sonra kuma çıkan Özbelgelerin (4) ELİPS bu yarışta sans vereceğim diğer isimler.

4.Koşu - 4. Ayak: Koştuğu 2 yarışını da çok uzak farklarla kazanan (1) DONT HESITATE için yine kolay bir yarış olacaktır. Tekila’nın güzel bir rekabet sonucu 1.29.28 derece ile bitirdiği 1400 kumu için Don’t Hesitate nin tuta tuta düzlük koştuğu yarışında derecesi 1.29.06 olmuş ki 1.28 içinde 1400 koşabileceğini gösterir bu derece. Sihirbaz jokeyi ile BANKO öneriyorum.

5.Koşu - 5. Ayak: Performans olarak birbirine çok yakın 5 at bir araya gelmiş. Ayrıca Asi Kalp dışında tüm atlar 1 hafta içinde ikinci kez koşacaklar. Enteresan olan bir başka durum da Kralın Adamı Ankaradan Kartal Ömer de Bursadan gelmiş ve büyük ihtimalle seyahatten etkilenmiş olma durumları var. Açıkçası bütçesi olan HEPSİ yazsın kafası rahat izlesin bu yarışı derim çünkü hangi at gelse neden geldi denilmez. Ben şu şekilde sıralıyorum; Dinlenmiş durumda olan, en düşük kilo ile start alacak olan ve güzel ahır bakımına ilaveten formda jokeyi ile (5) ASİ KALP, son iki yarıştır ikincilikleri ile artık fotoyu önde geçmeye çok yaklaşan (2) GÖNÜL AVCISI, Bursada kazandığı güzel yarış sonrası devam eden formuyla (3) KARTAL ÖMER, küçük kuponlar için 3 at yetebilir ama ben ağır kilosuna rağmen daha sert gruplarda tabelaları olan (1) KRALIN ADAMI nı da yazacağım. Vaseem bence bunları geçemez ama dediğim gibi 4 at yazan 5.atı da yazıp çay içebilir, benim bütçem yetmediği için 4 atla geçeceğim.

6.Koşu - 6. Ayak: Bir at eğer galobunda 34,8-23 rahat yapıyorsa o atı yazmadan kupon yapılmaz. (12) LEXINGTON FIRE dan bahsediyorum. 69 gündür koşmasa da İzmirde arka arkaya super galoplarla bu yarışa hazırlanan bu atı ilk at olarak öneriyorum. Uzun ara verip birer yarış gören kaliteli safkanlar (3) KAFKASLI ve (1) TAHİRİ normalde bu grubun üzerinde isimler, eğer koşarlarsa bu yarışı kazanmamalarına bir neden yok. Yine son 2 yarışını ikinci bitiren (8) SUN BURN de bu sefer fotoyu önde geçebilir. Grup olarak bu sınıfta olmadığını düşünmeme ragmen çok formda olan (5) BULLET PROOF bu gruba kafa tutup sınıfını yükseltebilir, Karataş’ın ısrarında mutlaka bir bildiği olduğunu düşünüyorum. Son olarak sene başı İzmir performansı super olan arkasından katıldığı 9 KV ve Grup koşulardın bazılarında iyi sinyaller veren Gazi şampiyonu Graystormun erkek kardeşi (10) GRAYEMPIRE bu yarışın bombasını yapabilir diye düşünüyorum.

 

ALTILI GANYAN

1.Ayak: 3-ZORLUAT / 4-ZAFERİMOL / 1-CANIMMİRA / 2-FİLOZOFTAY

2. Ayak: 7-CANGÜLCAN / 6-BATUŞ KIZI / 5-ASİLYÜZ / 4-LIFE VEST / 1-EVDEGÜL

3. Ayak: 1-RECO ---/--- 3-BÜYÜKBABA / 2-CAMPSBAY / 6-FERHATHAN / 4-ELİPS

4. Ayak: 1-DONTHESITATE

5. Ayak: 5-ASİKALP / 2-GÖNÜLAVCISI / 3-KARTALÖMER / 1-KRALINADAMI

6. Ayak: 12-LEXINGTONFIRE / 3-KAFKASLI / 1-TAHİRİ / 8-SUNBURN / 5-BULLETPROOF / 10-GRAYEMPIRE

 

Kupon Bedeli: Küçük ( 28,80 TL ) Büyük ( 144,00 TL )

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

3
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
admin
Yönetici

Bol şanslar

ETC
Üye

Şansın bol olsun Johny.. Daimi olsun…

Mehmet28
Üye

bol şanslar

Yazar: Johny Guitar

Johny Guitar
40 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. 1994 yılında İstanbul Üniversitesinde okurken at yarışıyla tanıştım, zaman zaman ara versem de 23 yıldır sıkı bir yarış takipçisiyim. Hayatta en büyük keyifimdir at yarışları ve tabiiki Beşiktaşk:) Umarım size ilham olurum ve hep birlikte kazanırız.