Gazi Koşusu Tahminleri 2019

30 Haziran 2019 Pazar Gazi Koşusu Tahminleri ve Puanlar

Bu sene Gazi koşusu çok zevkli geçecek. Koşuya katılacak isimler etkinliği ayrı bir güzelleştirmiş gözüküyor. Her biri takip edilmesi gereken gelecek vaat eden isimler. Öndeki mücadele ayrı, yarışın sonlarındaki aksiyon ayrı güzel olacak. Hepsinin ayağı düz bassın diyerek Gazi Koşusu 2019 yorumlarıma geçiyorum.

1) AGERA: Sene başından bu yana kum yarışlarda boy gösteren safkan, Dinçer Cebeci koşusunda Scoutleo’nun etkili bir performansla aldığı koşuda 2. kalmasına rağmen fotoya dinç girişi güzeldi. Sonraki G2 Sait Akson yarışında ise son düzlükte tabela şansı kalmayınca zorlanmadan 5.likle bitirdi. Aynı rakipler karşısında şansı çok sürprizde gözüküyor.

60 – 2) AKGÜN: Adana pistinde A3 2.liği sonrası İstanbul pistinde KV9 ve GR1 yarışlarında Yamanlarbeyi arkasından ikinci kalan, son yarışı olan Ankara’daki G2 yarışında Scoutleo ve Kuzey Kafkasyalı arkasından 3. kalan safkan fotoya hep dinç girdi fakat sürekli sprintiden geç kalmış görüntüsü vardı. Son düzlükte önlere sermayeli gelebilirse sürpriz yapabilir.

3 )ALKANDROS: İlk uzun mesafe tecrübesinde yarışa adapte olamayan ve derecesiz bir şekilde yarışı bitiren safkan, uzun mesafe yarış tecrübesi olmadan koşuya katılacak. Güçlü orijine sahip ve yakın zamanda buradaki rakiplerini geçebilecek bir isim görüntüsü var fakat bu koşu için şansının az olduğunu düşünüyorum.

4 ) ALWAYS FORTH: Sait Akson koşusunda yarışın tüm yükünü teşviklerle çeken ve dışından güçlü gelen rakibi Yamanlarbeyi’ne boyun eğen safkan harika bir koşu çıkarsa da önlerde verilecek mücadele sonrası çok güçlü sprinterlerin yanında şansı çok sürprizde.

5 ) ANGEL OF DEATH: Klas isim uzun mesafede gücü nispetinde yarışlar çıkarıyor. Kısa orta mesafelerde çok ses getirecek fakat bu yarışta şansını en iyi tabelada görüyorum.

6 ) ARTS MAN: The Last Romance’in baba kardeşi bu isim başarılı kum yarışları sonrasında çim pistte de şansını denedi. İstanbul çimindeki tek koşusu fena sayılmazdı. Daha sonra Bursa pistinde KV6 kazandı. Son koşusunda Ankara’da en ciddi sınavına çıktı ve burun farkıyla 5.likte kaldı. Ön grupla başa baş mücadele vererek gücü yettiğince koşan safkanın, sonlarda gelecek güçlü sprinter isimlere direnme şansını düşük görüyorum.

65 – 7) FEARLESS ACTION: Aylar sonra katıldığı KV yarışta çok zorlanmadan 3.lük elde eden safkan sonra katıldığı GR1 yarışta da varlık gösteremedi. Geçen seneki performansından eser olmasa da çok atta tercih edilebilir.

8 ) GHOST PASHA: Adını çok duyacağımız isimlerden olsa da 4. ve 5. ayda birer kere koşan safkanın yarışlarındaki performansı rakiplerine göre yeterli gözükmüyor. The Last Romance ile eküri koşacaktır.

9 ) HASKAYA: 14 ay önce başladığı yarış yaşamına ara vermeden devam eden bu ismin yarış performansına göre rakipleri çok güçlü.

70 – 10)  JIMINY CRICKET: İstanbul’da 1600m’de Padre Padrone’ye direnemeyen safkan ilk uzun mesafe deneyiminde zorlanmadan kazandı. Gerçek gücünü burada görme fırsatı bulacağız.

JIMINY CRICKET KOŞMAZ

11 ) KING OF TATVAN: Gördüğü koşulara rağmen geçen seneki performansından çok uzakta.

KURUCU: Son koşusunda içe girmek zorunda kalınca yol bulamayan ve tabela dışı kalan bu isim yarış kazanacak forma ulaşmış gözüküyor. Geçen seneki başarılı performansı da artı değer katıyor fakat bu koşuda şansı çok sürprizde.

Kurucu önü kapandığı yarışta yaşadığı sorun nedeni ile Gazi koşusuna katılamıyor.

80 – 12 ) KUZEY KAFKASYALI: Sezona hızlı başlayan bu isim muhtemelen ön gruptan kopmadan takibe girecek ve son 400’de bir anda öne düşerek arayı açmaya çalışacak. Burada koşu gidişatı ve öne düşme anı için şansa ihtiyacı var gibi gözüküyor. Geçen sene Hep Beraber’in kazandığı gibi bir tarife uygulayabilir. Yarışın favorilerinden.

90 – 13 ) LONG RUNNER: Geçen seneki Çaldıran galibiyeti ile bir çok yarışseverin Gazi favorisi oldu. Bu sene 3 koşu göre safkan beklenen yarışlarını çıkaramadı. Son koşusundaki 3.lüğü ise daha farklıydı. Halis Karataş’ın da tercihi ile favorilere rakiptir.

14 ) MATBAACI: Çim pistte bu sezon 4’te 3 yaparak kazanan safkan için rakipler sert gözüküyor.

15 ) PERFECT RUNNER: Pist ve mesafe ayırmadan gücü nispetince yarışlar çıkaran safkanın şansı çok sürprizde.

16 ) RAMPAGE: Etkili sprint yeteneğine rağmen güçlü rakipler karşısında şansı sürprizde.

95 – 17 ) SCOUTLEO: Bu sene 2 kum 2’de çim pist olmak üzere koştuğu 4 yarışı da gösterişli kazanan safkan koşunun haklı favorilerinden. Etkili sprinti ile favorilerden.

100 – 18 ) YAMANLARBEYİ: Sezona harika birincilikle başlayan safkan bu sene koştuğu 4 yarışı da harika bir şekilde kazandı. Ön gruptan fazla kopmuyor ve düzlükte rakiplerini zorlanmadan geçiyor. Gazi Koşusu favorimdir.

19 ) YEDİTEPE: İstanbul ve Ankara’daki çim performansı başarılı sayılabilecek bu isim ilerlettiği formu ile çok sürprizde.

75 – 20 ) HÜRAT: İlk uzun mesafe deneyiminde istediği sprinti atamasa da iyi durumu ile şanslı isimlerden.

85 – 21 ) THE LAST ROMANCE: Geçen senenin flaş isimlerden olan bu isim 1400 üstü yarışlarda geçilmeye başladı ve uzun mesafede eksik izlenimi yarattı. İlk uzun mesafe deneyiminde ise Hürat önünde 7 boy farkla kazanınca ekürisi ile beraber Gazi koşusunun favorilerinden oldu. Ghost Pasha ile eküri koşacağı belli oldu. Muhtemelen tavşanlık görevi Ghost Pasha’ya verilecek ve ön grubu yakın takip edecek.

Yorumlar jokeye, galoba ve gelişmelere göre güncellenebilir. Dilimiz döndüğünce yorumladık, koşacak atların ekiplerine ve yarış severlere şimdiden bol şanslar ve keyifli bir koşu günü dilerim.

Bankotahminler.com

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian

emeğine sağlık

Russo

Emeğine sağlık admin çok güzel yorumlar olmuş.Puanlamayı ben de böyle düşündüm ama bu sene sanki sürpriz olacak gibi geliyor bana😕

Hüseyin

Emeğine yüreğine sağlık admin

Emrah

Long runner halis tek olur sebebi şu iyi atlara binen keylerin gazi kapasitesi yok tek rakibi yamanlarbeyi ve scutleo m.çiçek ve g. Gökçe yer ve kulvar sorunu yaşayabilir çünkü jokeyler tecrübesi biraz eksik halis tek olur rakipleride bu iki at olur

Tugo

Admin seni tek geçicem.başarılar