Ana Sayfa / Tahminler / 3 ARALIK 2017 PAZAR İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

3 ARALIK 2017 PAZAR İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

2.Koşu - 1. Ayak: İlk ayakta benim belalılarım koşuyor. Ne zaman hangisini yazmasam o kazanıyor, o yüzden ayırmadan HEPSİ yazacağım, ilk ayaktan yatmak istemiyorum. Sıralamam; 3-2-4-5-6-8-7-1

3.Koşu - 2. Ayak: İzmir kumunda çok etkili yarışları olan ve son 2 yarışı çok parlak (2) KEHKEŞAN ilk atım. 4 gün önce Bursa’da burunla fotoda yarışı kaybeden (4) ÖZBİLGİN şehir değişikliğinden etkilenmezse kendini tanıyan aprantisi ile burada da etkili bir yarış koşabilir. Son yarışını dikkate almadığım bir önceki yarışını beğendiğim Ankara’dan gelen (5) ADAM plasedir. Küçük kuponlar için yeterli olabilir, ama ben yine de çok da güvenemiyorum, bu yarışta patlama yapabilecek bazı isimlere de dikkat çekmek istiyorum. Bütçem olduğu için bu yarışta bomba arayağım ve bu ayağı da kapatacağım, siz bütçenize göre sondan azaltırsınız… Orjinini beğendiğim ve bir yerlerde koşmasını beklediğim Dikencik ekürisinden (7) GALAPAGOS, galoplarını beğendiğim Taniyit ekürisinden (1) KIRTOPRAK, formda aprantisi ve güzel galoplarıyla (3) ÖZGÜRÜNOĞLU, 54,8-27.5 çalışarak galobu ile bende soru işaretleri uyandıran (6) AĞARAN ve hepsini yazıp da 1 atı yazmamak olmaz diye (8) BORAHANBEY sıralamam.

4.Koşu - 3. Ayak: Kalite olarak tartışmasız bu grubun çok çok üzerinde olan 105 handikaplı, Karataş ile İzmirde son koştuğunda KV koşusunu kazanan, arkasından İstanbul-Bursa-Kocaeli sırasıyla 3 yarışında çok sert gruplarda başarısız olan, arkasından 6 ay ara veren ama galoplarında ne kadar formda olduğunu gösteren (4) MANOUSH bence dinçlikle kısa mesafeli bu yarışta rahat kazanabilir. Olur da bir şekilde nefessizlikten etkilenirse, kilosuna ragmen kendisini tanıyan jokeyi B. Kurdu ile (1) KARESİ şanslı olabilir. Uzun süredir çim yarışları koşan bu at son kum yarışını 3. bitirdi ve kumda da iyi koştuğunu gösterdi açıkçası. Bursada son 2 kum koşusunu apranti ile tabelada bitiren ve üzerine formda jokey M. Çiçek binen kısa mesafelerin başarılı safkanı (3) LOVE ME TENDER da Manoush eksik koşarsa devreye girebilir.

5.Koşu - 4. Ayak: Son 2 yarışını Bursa kaba kumunda rahat kazanan ve son yarışlarında buradaki rakipleri Süphan ve Harunhan’ı uzak farkla geçen (2) INDIAN DADY bence bankodur. Karataş’ın Obrada’yı tercih etmesi size yanıltmasın, Obrada’nın gücü bence Indian Dady’e yetmez. Indian Dady’nin sentetik kumda Topangaya geçildiği yarışın derecesi 1400 için 1.23.90, Obrada’nın 2. olduğu son yarış derecesi 1.26.80. Rakip arayanlar Karataş ile (3) OBRADA yazacak ama bence kaba kumda ilk yarışı nasıl koşacağı muallak… Onun yerine son KV kazancı ile (1) HARUNHAN İzmir kum tecrübesi ve genel performansı ile değerlendirilebilir. Ben fantazi yapmak yerine Indian Daddy’i TEK yazıp konuyu kapatacağım…

6.Koşu - 5. Ayak: Ankara’da son yarışında 3 boy startta kalıp fotoda burunla kaybeden sonrasında İzmir’e gelip gallop yapan ve Karataş ile yarışa girecek olan Gelgin ekürisinin atı (2) LAGUNA LADY ilk atım. Uçak Kaçtının boyunla önünde aynı apranti ile kazandığı yarışındaki formunu devam ettiren (1) TRIPLE CROWN yine şanslı olacak. M. Çiçek’in ısrarı ile (3) UÇAK KAÇTI plasemdir. Son yarışlarında 10 salise içinde 1-2-3 bitiren (5) OKYANUS SİSİ, (4) DOLCE, (6) MOI JIZNI nin yarış derecesi Triple Crown yarışı ile aşağı yukarı aynı. Laguna Lady aksarsa bu 5 at da devreye girer, açıkçası çok denk güçteler. Bir tek 7 numara bunları geçemez diye düşünüyorum.

7.Koşu - 6. Ayak: Maiden yarışta artık (2) ONURBEY kazansın da biz de kurtulalım. Son 3 yarıştır favori çıkıp milleti yakıyor. Son 49-24.8 rahat galobuyla ben artık kazanacağım diyor. Ben yine de son ayaktan yatmamak adına sürprizi kim yapar diye baktım ve 36-23,3 rahat galobuyla (8) STAR BELİT güzel kan hattıyla aşama kaydederse sürprizi yapabilir.

 

ALTILI GANYAN

1.Ayak:

3-NİŞANLIKIZ / 2-KUĞUGÜZELİ / 4-GAYEMSU / 5-LADYHATUN / 6-TOMURCUKÇİÇEK / 8-SONHATIRAN / 7-BAHANE / 1-KOLAÇAN

2. Ayak:

2-KEHKEŞAN / 4-ÖZBİLGİN / 5-ADAM /// 7-GALAPAGOS / 1-KIRTOPRAK / 3-ÖZGÜRÜNOĞLU / 6-AĞARAN / 8-BORAHANBEY

3.Ayak:

4-MANOUSH / 1-KARESİ / 3-LOVEMETENDER

4. Ayak:

2-INDIANDADY

5. Ayak:

2-LAGUNALADY / 1-TRIPLECROWN / 3-UÇAKKAÇTI / 5-OKYANUSSİSİ / 4-DOLCE / 6-MOIJIZNI

6. Ayak:

2-ONURBEY / 8-STARBELİT

Kupon Bedeli: (Küçük) 51,84 TL (Büyük) 138,24 TL

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

11
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
ETC
Üye

Johny dostuuummm..
Sprintlerle ve heyecanıyla bol şans, daimi şans, aydınlık dolu ikbal…
Hepsi seninle olsun…

admin
Yönetici

Bol şanslar

Mehmet28
Üye

Bol şanslar

admin
Yönetici

Obrada nin yarışta karar veremedim henüz ama 1.26 lik yarışın son 800 u 50 sn olmuş. Temponun yavaşlığı dereceyi kötü gösteriyor olabilir.

ETC
Üye

Admin dostum inan ben de o koşuda bıçak sırtındayım.
Geçmiş koşularına göre birbiri arasında mukayese ettiğimde (yoksa galoplarını incelemedim) INDIAN DADY ağır bastığı için tercihlesem de tam ikna olmuş değilim. Ama riske ederen INDIAN DADY’i başta göstereceğim. (Not: idarecisi Akın SÖZEN konusunda da ikna olmuş değilim)

Bence uzun lafın kısası dileyen buraya ekleme yapsın…

admin
Yönetici

Böyle bir şey çıktı. Rastgelsin.

1.Ayak : 3
2.Ayak : 2,5,7
3.Ayak : 3
4.Ayak : 1,2,3
5.Ayak : 1,2,3,4,5,6,7
6.Ayak : 1,2,3,4,5,6,7,8

yavuzhan41
Üye

Bol şanslar

3
1,2,3,4,6,8
1,2,3,5,7
1,2,3,4,5
1,2,3,4,6
2

yavuzhan41
Üye

M.çiçek şov izledik bugün Nişanlı Kız yakmış bizi

Yazar: Johny Guitar

Johny Guitar
40 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. 1994 yılında İstanbul Üniversitesinde okurken at yarışıyla tanıştım, zaman zaman ara versem de 23 yıldır sıkı bir yarış takipçisiyim. Hayatta en büyük keyifimdir at yarışları ve tabiiki Beşiktaşk:) Umarım size ilham olurum ve hep birlikte kazanırız.