28 ARALIK 2015 PAZARTESİ İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ (Ertanbey)

1.AYAK : Güzel İzmir altılısının ilk Ayağında ünlü aygır Danehill Dancer yavrusu Platonic Chat’in son temsilcilerinden olması beklenen aynı zamanda ülkemizde güzel işler çıkartan klas safkan Last Exit’in kardeşi olan çalışmalarını muazzam bulduğum (1)FİRDEVS I.Soyad hata yapmadığı takdirde kazanacaktır.En ciddi rakibi koştuğu 6yarışın dördünde büyük favori çıkmasına rağmen başarısız olan ve bu yarışta benim için son şansını kullanacak olan (7)SAVIER ANGEL olur.Daha sonrasında Oğlum Melih ve Albitay’ın kardeşi yine iyi bir kan Hattı’na sahip olan eküri 2/3 avantajıyla ve güzel dereceli çalışmalarıyla A.Sözen tercihiyle (3)KIZIL GÜNEŞ ve her an patlama yapması muhtemel (8)THE LADY GONE FOR bu ayak için yeterli olacaktır.

2.AYAK : Günün en zor Mücadelesi Olmasını beklediğim bu yarışta form durumları birbirine yakın olduğu için en kalabalık tutacağım ayak olacaktır.Aslında ilk planda bu gruba gücünün yetmesini beklediğim TOROS KAPLANI ve ŞAHBEY yeterli görmüştüm fakat sonrasında inceledikçe kafam oldukça karıştı.Sıralamam 5,11,7,3,4,8,2,1,6 şeklindedir.

3.AYAK : Kilosu ağır olmasına rağmen takibimde olan ve notlarımda uygun gurubu bulunca banko yaz dediğim iyi form durumu ve pazar yaptığı dereceli sprintiyle sevdiği mesafede koşacak olan G.Kılıç idaresindeki (1)AYTEN HANIM’ın kazanması benim için en olağan neticedir.uzun zamandır koşmamış olsada 10aylık aradan sonra sürekli galoplarla hazır hale getirilen nitelikli safkan (4)BIANCOMONTANA rakibidir.1yıllık aradan sonra bir yarış gören  (6)CURE SHUT KHANsürprizdir.

4.AYAK : Günün en yüksek ikramiyeli koşusunda tam mesafesinde start alacak olan ve form durumu şu anki rakiplerinin önünde olan ve son  1 haftadır aynı aprantinin hazırladığı (2)SANTA CLARA alternatif bankomdur. Kısa bir ara sonrası güzel hazırlıklarıyla bu yarışa katılacak olan son virajı iyi yerde dönebilirse (3)İZMIR ŞAHI ve uygun kilosuyla start alan form durumu gayet iyi görünen takibimde sürekli ilk sıralarda olan (7)GOLD ACCOUNT ve uygun kilosuyla (10)ARSPET süpriz yapması muhtemel adaylardır.

5.AYAK : Gerek anne gerek baba hattından güçlü bir orjine sahip olan çalışmaları grubun bir tık üstünde görünen start aldığı ilk 3 yarışta startta kaldığı için adaptasyon sorunu yaşayınca gerilerde kalan fakat son yarışındaki sürpriz ikinciliğiyle (3)LEVES kazanabilir.Alternatif BANKOMDUR.güzel eşkalli ve iyi durumlarıyla Karataşlı (7)YAĞMURKIZ ve M.Kayalı (5)NAME HER NAME favorimi avlamaya çalışacaklardır.

6.AYAK : Çalışmaları ve form durumları şuan ki rakiplerinden iyi görünen (2)MIMOZA ÇİÇEĞİ ve (3)CANIM CİĞERİM arasında Kıyasıya bir mücadele olacak.iyi olan ve az hata yapan kazanacaktır.bence bu atların arasına at gireceğini sanmıyorum. Süprizi (8)YEDI IKLIM ve bir süre aradan sonra koşacak olan (1)COMO GÜLÜ yapabilir.Herkese bol şanslar diliyorum..

Altılım

1.7.3.8

5.11.7.3.4.8.2.1.6

1.4

2 /3.7.10

3.7.5

3.2

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: ERTANBEY

Avatar
1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.
18 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
kayhan

ertan abicim kayhan kaya ben jokey rıdvan kayanın abisi her ne kadarda kilo problemimiz olsada elbet sahalara dönecek olan kardesimden herkese tum yarıs severlere selamı oldugunu iletmek istedim ayrıca halis abinin bindiği 3 ayaktaki atın numarsı 4 siz 3 yazmıssınız bilginize herkese bol şans diliyorum

George Thomas

Emeğine sağlık Ertan güzel çalışma olmuş. Bol şanslar.

kayhan

ben sizi sürekli takip ediyorum rica ederim. evet abicim kilo problemimizden dolayı lısansımızı yenilememiştik ama şimdi lisansımızı yeniledik hayırlısıyla 01,01,2016 ocak ayında kararımız netleştirdikten sonra ya sahaya direk dönüş yada artık tamamen bırakabiliriz. artık karar rıdvana kalmis görüşüp konuştuğum arkadaslarımla birlikte kucuk bir kuponla yardımcı olmak isterim degerlendirebirsinız kendi tuttugunuz atlarıda yazabilrsinz izmirde bugun

1.3 ///
1.3.4.8.11 ///
1.4.6.9 ///
1,4,5,6,7 ///
4.3.7 ///
2

mustafa

öncelikle teşekkür ederim emek vermiş hazırlamışsınız merak ediyorum son ayak 7 yi niçin yazmadınız,,,, son yarısında mesala 3 numarayı geçmiş kaldı ki son yarış hatalı binmiş jokeyi bu defa aynı hataya düşmez diye düşünüyorum,,, ve besinci ayaktaki 3 numaranın yanına at yazmıştım ama simdi tekrar gideceğim özellikle 3 numarayı tek yazmak için sabah izleyememiştim yarısını az önce izledim eger o yarısının yarısını koşar ise geçilmesi çok yazık olur son zamanlarda izlediğim en güzel sprintlerden birini atmış,,
37 ile bitireceğim ilk dört ayağa imkan dahilinde yazarım

mustafa

2 ayrı kupon yaptım birinde 5. Ayak 3 tek son ayak 2/7 diğerinde beşinci ayak 3/7 son ayak 7 … Dördüncü ayak 7 tane at yazdım ama nedense 10 numara gelecek gibi bir his var geçen yarışında da yazmıştım arspeti üçüncü ayakta sizin yorumla 1 numara … yazdığımız gibi gelsin diyerek koşuları bekleyelim

Bycreed

Merhaba abi bol şanslar. Bugün sende ilk at olarak vermişsin biraz bende bu safkana değinmek istiyorum (5) TOROS ASLANI. OĞLUM MERT gerçekten son yarışı bir ingiliz atı gibi koştu ayakları çok seriydi lakin önde de çok boş kaldı. Bugün ŞAHBEY ve LİMİTSİZ gibi inatçı safkanlar var bu sefer kendisini şanslı görmedim. Gerçekten süratli gidecek olan koşuda diğer safkanların çokta iş yapabileceğini düşünmedim açıkçası. Toparlanma aşamasında ki TOROS ASLANI grubun gerçekten üzerinde ki aprantisi güven vermese de bana göre çok başarılı bir apranti çok iyi idare ediyor bindiği safkanları. Bugün ön grupta 4-5 giderse düzlükte bu gruba rahat hakim olup gözünü üst gruplara çevirmesini bekliyorum.

soner

1.Ayak 3
2.Ayak 1-8 OĞLUM MERTe deyinmek gerekirse bycreed abim açıklamış ama lakin bence son yarışında takı deişikligine giden ve kg ile takısını bulduğunu düşündüğüm OĞLUM MERT in bu grupdada gelirinin olduğunu düşünüyorum
3.Ayak 4-9 ( BIANCOMONTANA yı tek zorlıcak rakip olarak gördüğüm AL MAHA
4.Ayak 1-4-9-7
5.Ayak 7
6.Ayak 2-7–14-8-12
Herkeze bol şanslar keyifli seyirler dilegimle

Bycreed

5. Ayak aslında tam KARATAŞ’ın stilinde bir safkan yarışta istediği gibi gidecek şekilde gözüküyor. Lakin LEVES’in son sprinti, gruptan üstün olduğunu düşündüğüm LADY ORORA ve çok tuttuğum MAYKO’yu göz ardı edemiyorum. Zor bir koşu gerçekten. 1. Ayakta ki KIZILGÜNEŞ çok daha sağlam geldi YAĞMUR KIZ’dan bakalım.

erkan

kayhan kardesim vermis oldugun sablondan ben anlamadim imkanin varsa tekrar yazarmisn

mustafa

1 ayak 1.3 ///
2, ayak 1.3.4.8.11 ///
3,ayak 1.4.6.9 ///
4,ayak 1,4,5,6,7 ///
5,ayak 4.3.7 ///
6,ayak 2 tek demek istemiş kayhan

mustafa

Ben böyle at binmek görmedim :) limitsizi resmen öldürdü boğdu geri ileri geri ileri iç bariyer sonunda düştü aptal :) neyseki 4 vardı ama 7 gelse daha çok ganyanı vardı limitsizi takibe devam bu çocuk haricinde by creed dahi binse gelir :)

admin

Büyük kuponlarınızı daraltıp gönderin. Meblağ büyük olunca kafa karıştırıyor.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x