27 TEMMUZ 2020 PAZARTESİ BURSA ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese Bursa için altlı tahminlerim şu şekildedir

1.ayak: Koşmuş olduğu ilk yarışında startta kalınca pilotu toparlayabilmek için çala kamçı safkana 1000 metre sprint attırdı desem herhalde abartmış olmam. İkinci yarışında ise startta takılmadı görünse de zamanında çıksa da start sorununu tam olarak üzerinden atamadığını gösterdi ve devrilme tehlikesi atlattı. Ancak her iki yarışında da burada ki rakiplerinden üstün performans gösterdi. Üzerine koyup devam edeceği belli (1) numaralı KOPAHİYA ilk safkanım. Çıkmış olduğu mücadelede son düzlükten önce savrulunca cepten çok yedi. Sonradan güzel ve elde geldi. Safkanın uzun süre maiden kalmayacağı belli ve bu yarışta favorime en sert rakip olarak (9) numaralı LADY ESPERENZA’yı görüyorum. İlk ayağı çok riskli olacak ancak bu iki isimle riske etmek zorundayım.

2.ayak: Muhtemelen Urfa yarışlarının çime uyarlanmış halini seyredeceğiz. Startla birlikte olan safkan çıkayım da bitireyim diye saldıracak. Bu safkanlar için  uzun sayılacak bu mesafe de en iç kulvar avantajı ile birlikte ilk dördün arkasında bariyer dibine yapışıp son düzlükte işi bitirmeye çalışacak safkanın ismi (8) numaralı NİLGÜN SULTANdır. Bu isim aynı zamanda risk almak isteyen oyuncular için ALTERNATİF BANKO olarak önereceğim isimdir.  Bu safkanın son 200 e lider gireceği bana göre net. Bütün mesele 200 metre boyunca dayanır mı dayanamaz mi ? Son 400 den sonra ilk mücadelesini (7) HEROES ikinci mücadelesini ise (9) MAYLİN ile yapacağına inanıyorum. Bu safkanları atlatabilir ise son 200 den sonra ise (14) numaralı AYÇİÇEĞİ’ ne direnmesini bekliyorum. Bu dört safkanın da eksik koşması durumunda rakip düşündüğüm iki isim ise şablonumda olacak.

3.ayak: İstanbul’da koştuğu rakiplerinin burada mücadele edeceği isimlerin çok üzerinde olduğunu düşünüyorum. Orjin itibari ile de çime daha yatkın yapısı olduğuna inandığım safkanın beyaz bayrak ayna yapması muhtemel görünüyor. İç kulvar avantajı ile birlikte son düzlüğe lider girecek olan (5) numaralı HIMA SULTAN ilk safkanım. Koştuğu ilk yarışında 44 handikap alan safkanın son 200 de pilotunun çıkartıp kırbaç göstermesi yetti iterek yürüdü. Biraz daha uzayan mesafe de Bursa pistine aşina olan safkanın 45 gün geriye çekilmesi muhtemel bir arızaya işaret etmiyor ise söz sahibi olur (1) EARTH AND GRAY ilk rakip. Bu iki safkan da eksik koşar ise Sigorta olarak yazmak istediğim isim ise LONG RUNER gibi 4 yaşında tam 8 grup yarışını birincilikle tamamlayan müthiş bir ismin kardeşi olan (3) BARON SETRAK son şans vereceğim isimdir.

4.ayak: Gerek İstanbul gerekse Ankara’da mücadele ettiği isimler müthiş isimler. Safkanın ismini ve rakiplerini görünce her şekilde tek olarak riske etmeye karar verdim. Açık konuşmam gerekir ise safkanı çok rahat Tolga’ya da teslim edebilirlerdi. Madem Ahmet Çeliğe teslim ettiler o zaman hodri meydan. Bu yarışı kazanır ise (1) NESTOR kazanır kaybeder ise Ahmet Çelik kaybeder. BANKOMDUR.

5.ayak: Gerek bu ayak gerekse son ayak ne analiz kaldırır ne yorum. O yüzden programı görünce son iki ayağa minimum safkanla gelemeye çalıştım. Genel olarak bazı isimlerin üzerinden geçip sıralamamı şablona bırakacağım. Zaman çabuk geçiyor. Safkan ilk piste çıkmadan önce GÜMBÜR GÜMBÜR’ün dişisi geliyor demiştim. (12) ZEYTİNBAĞI üst düzey bir safkan. Ara sonrası çıktığı üç yarışında da 50 metre startta kaldı. Belki de hiç çıkmayacak bunu kestirmek tabi ki zor ama 10 boy bile yeter 10 boy kalsa bile (2) KAFADAR burayı siler süpürür bir başka kalite isim de bu.

6.ayak: Gelmeyecek safkanın olmadığı bir başka yarışta burası. (12) GALİÇYA ilk safkanım olacak ki beni bıktırdı. Bu safkanın roman olacak hikayesi var. Bir Kızılderili atasözü der ki: Hikayesi olmayan hikaye olur ama yoruldum anlatamayacağım :)) rakip düşündüğüm isimler şablonum da olacak. Şimdiden herkese bol şanslar.

ALTILI GANYAN ŞANLONUM

1.ayak: 1-9

2.ayak: 8 /// 9-7-14-5-6

3.ayak: 5-1-3

4.ayak: 1 tek

5.ayak: 7-6-3-1-8-9-12-2

6.ayak: 12-6-7-3-2-13

tutar: 20.16,-TL /// 120.96,- TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

Hüseyin

Emeğine sağlık bombacı Ahmet Çelik yorumuna hasta oldum çok güzel anlatmışsın kısa ve öz