27 EKİM 2013 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

 • 1. AYAK

  6 – BIOTIC kum pistte bir kere koşmuş fakat SRI PEKAN orijini ve galopları kum pistte de başarılı koşacak izlenimi veriyor. Son yarışları ve uygun kilosu da olumlu etkenler. İlk ayağın favorisi olarak görüyorum. Eksik koşması halinde sıralamam 1 – SELMET, 3 – BURJ, 4 – PADRI PADRE, 2 – SERTTAŞ ve 5 – JUST BLEU.

 • 2. AYAK

  Yarış hayatına Adana kum pistinde başlayan safkan 11 – OPSTINATE müthiş bir toto ile (1-1-2-1-1) seri kazandı. Daha sonra Ankara çim pistte A2 kazanırken artık 100hp için ışık yaktı. Daha sonra CELERITAS’ın kazandığı yarışta yakın ara 6. bitirdi. Gazi günü koştuğu 1900m çim pistte ise müthiş bir sprintle kazanırken 2. grup galibiyetini aldı. Daha sonra 3 ay ara verip katıldığı G3 yarışta SAVURLU arkasından 2.olurken geride PAN AMORE ve MARA DESPINA gibi safkanları bıraktı. Bu yarış 1 – DARK MAGIC ve 11 – OPSTINATE beraber ganyan olur. 1 – DARK MAGIC son koşusunu 5 boyla kazanırken rüzgar gibi geldi geçti ama Ankara pistinde çok bekledik hiç gelmedi. Tek birinciliği geçen baharda 2100m mesafede. Eksik koşabilir ama yazmadan olmaz. Diğer rakipler arasında kum performansları yüksek ama kısa sürelerle ara veren safkanlar var. Bu yüzden şanslarını plase olarak görüyorum. 6 – VIRGIN PEARL, 5 – MY LIFE ve 3 – GÜLENGÜL koşunun sürprizini yapabilir.

 • 3. AYAK

  Belki de TALİPHAN ile yıllarca çekişmeye başlayacak safkan 20 – VILLAGE WIND, TALİPHAN şanssız bir biçimde sakatlanıp yarış hayatı bitince neredeyse  rakipsiz kaldı. Özellikle son koşusunda iç kulvardan dış kulvara çıkana kadar TALİPHAN spritine başlamış ve liderliği almıştı. Daha sonra dış kulvara gelen 20 – VILLAGE WIND sprintine başladığında sağa çekti ve rakibinin arkasına girdi, N.ŞEN tekrar sprinte kaldırdığında ise yarış çoktan bitmişti. Bugün Selim Kaya ile çok daha iyi bir yarış bekliyorum. 4 – CİHANIM aynı koşuda son 300m içinde sprinte kalktığında sonuncu sıradaydı. Kaliteli safkan seri birincilikler almasa da her koşuda tabelaya girmesini biliyor. Mutlaka yazılması taraftarıyım. 8 – MATADOR YAŞAR sanırım alelacele Uluslararası koşulara yetiştirilmeye çalışıldı ve sadece bir koşu görerek o koşuya katıldı. 1 sene ara verdiği halde böyle önemli bir koşuda yakın ara 6. olması safkanın genel durumu hakkında da bilgiyi rahatlıkla veriyor. Daha sonra yukarıda anlattığım koşusun 5.si oldu ama sadece 40 salise farkla. O gün binicisi ne kadar çalıştıysa da rakiplerini geçecek gibi gözükmese de sürekli nefes açan safkanın şansını yüksek görüyorum. Favorilere sert rakip olacaktır. Ve IL NERO. Son koşusunda önü kapandı, sprinti kesildi ve her şeye rağmen süper bir sprint ile kazanmasını bildi. Ağır pistte kafayı bırakmayan ALWAYS PRESIDENT ve KALİMDOR gibi safkanları rahat geçebilecek kapasitedeki bir safkanı grup zorlu gözükse de yazmadan geçemeyeceğim. Bir koşu gören 5 – HANBEŞ ve son yarışı çok başarılı olan 6 – KING RIVER ekürilerini sürpriz için önerebilirim.

 • 4. AYAK

  13 – UÇANOĞLU açık ara ganyan çıkacak bu yarışta. BABAMEVLÜT sakatlığı bu sebeple koşuda yok. Bu sefer sert rakibi 5 – KARAÜZÜM gözüküyor. Daha sonra koşu görüp kendini toparlamaya başlayan 15 – YALNIZ EFE geliyor. Son olarakta sürekli beklendiği halde gelemeyen 1 – GELİBOLU. 13 – UÇANOĞLU 3 kere koştuğu Ankara pistinde 2012 yılında bu grupta tabela dışı, 2013 4.ayında YALNIZEFE arkasından ise 2.liği var. Geçen ay ise Ankara kum pistte SEZAR – SONALP ve TÜMÖZBEY önünde rahat kazandı. Ankara çim pist yarışları kötü gözüksede safkan asıl çıkışını 2013 yılı 5.aydan sonra yapıyor. Bu çıkış Ankara pistinde devam eder mi yoksa rakipleriyle beraber mi yazılmalı. Tercihimi çok attan yana kullanacağım karar her zamanki gibi sizin.

 • 5. AYAK

  5 – DERHADIR sadece maiden yarış kazanmasına rağmen 110 handikap puanına sahip. KARATAŞ tam 7 kere bindi ve sadece 1 kere getirebildi. Geçildiği rakiplerin hiç birisi bu koşuda yok. Artık kazanması gerek, bankom.

 • 6. AYAK

  5 – MADRİDLİ kum totosu 2-2-4. Bu totoyu yaparken koştuğu rakipler ile buradaki rakipler arasında çok fark var. İlk çim yarışında rahat bir şekilde fotoya girerken güven veren 2 – CRITICAL SCORE 2.yarışında ekürisi ile birlikte hayal kırıklığı yaşattı. Bu sefer kum pistte koşacaklar dikkat edilmeliler. 3 – MÜTHİŞ MİA aynı koşuda 5. tamamlarken 4 boy startta kalmıştı, tekrarlamazsa şansı yüksek. 4 – BIG DIMAOND kum pistte tecrüneli isimlerden, 7 – SAVANNA GAL İstanbul galopları iyi derece yok ama bu koşu farklı koşabilir. Aynı şekilde idmanları iyi olan 6 – QUEEN OF SWORDS ve 8 – TRUTHFUL GIRL ile bu ayak kapanır.

  BOL ŞANSLAR
GÜNÜN KUPONU
76.8 TL
1. Ayak 2. Ayak 3. Ayak 4. Ayak 5. Ayak 6. Ayak
H
1
11
4
5
8
20
1
5
13
15
5
H
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.