Ana Sayfa / Tahminler / 26 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE KOCAELİ ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

26 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE KOCAELİ ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.AYAK: Apranti koşusunda Eylül 2017’den beri 1.lik özlemi çeken ve bugün uygun grupta koşacak olan 7-TOROSDAĞI’nı oldukça şanslı görüyorum, misli veya küçük kuponlarda tek olarak denenebilir. Ancak bu safkanın üzerindeki aprantiye güvenemediğim için yıkacağım. Adana’daki son 2.liğiyle tırnağının ucuna getirilen 3-GÜLEN EFE, Pazar günü Ankara’daki 800/56,0-27,8R galobuyla Kocaeli’ne formda geldiğini gösterdi. Kuponlarda mutlaka yer almalıdır. 4 aylık aradan sonra görmüş olduğu 3 koşu ile kondisyon toplayan 10-ERENBİLGE istikrarsız da olsa burada tatlı bir sürprize imza atabilir. Son yarışları fiyasko gibi gözükse de hep üst gruplarda koşan 4-GÜLENYÜZ, İstanbul’daki dereceli idmanları ve seri yapısı ile önde çok rahatsız edilmediği takdirde gruba nal toplatabilir. Bilinen kum performansı ve geçen hafta uzun ara sonrası yarış görmesiyle takibe alınması gereken 6-OVA ve kısa bir süre geri alındıktan sonra sıkı hazırlıklarıyla dikkat çeken 5-ONNUMARA bu safkanlardan sonra yazılabilecek isimlerdir.

SIRALAMAM: 7-3-10-4//6-5

2.AYAK: Kış sezonunda Adana’da 1400kumda sonlardaki etkili sprintiyle 3.olan ve daha sonra yaklaşık 5 ay ara verip Ankara çiminde galop niyetine bir yarış gören 9-KRALİÇE HAVVA takip atım olması ve Ankara’daki dereceli galopları ile cazip bir tay olarak göze çarpmakta. Ayrıca yarışın favorilerinin start sorunu yaşamaları da bu taya avantaj sağlayabilir, ilk tuttuğum isimdir. Sonrasında İstanbul’da uzun mesafe deneyimi kazanan, galoplarda mermi gibi koşan ve stili jokeyi ile şansı daha da artan 2-AYSHE, son yarışlarında hep bu mesafelerde koşup uygun grupta kazanması normal sayılacak 5-FIRTINA ŞİMŞEK ve üst gruptaki 5.liği dikkat çeken 11-LAST PRINCESS kuponlarda bulunmalıdır. Yeri olanlara önerim 1-Asterion ve kazandığı takdirde çok kupon yırttırması kesin olan 14-Nomia’dır.

SIRALAMAM: 9-2-5-11

3.AYAK: Bu sezon henüz 3 yarış koşmasına rağmen gösterdiği form ile beğenimi kazanan 9-ŞAHGÖZÜ Furkan Yüksel yerinde sprinte kalkarsa şeytanın bacağını kırabilir. Geçen sene çeşitli şehirlerde kum pistte başarılı yarışlar çıkartan 10-ENDERGÜL 8 aylık aradan sonra fena sayılmayacak bir 4.lüklere pistlere döndü aman dikkat diyorum. Son 3 yarışında bu pistte çeşitli mesafelerde tabelada kendine yer bulan 4-EMİRSOY İstanbul’daki kısa sprintinde göz doldurdu ihmale gelmez. Orta ve uzun mesafelerde adından söz ettirebileceğini son yarışlarıyla gösteren 14-DOĞANHİSAR son yarışına göre 8kg sıklet dezavantajı yaşayacak olsa da tecrübeli jokeyi ile kazanacak güçtedir. İstanbul’dan buraya hazır gelen 2-DOĞUŞAN ve 6 aydır start almasa da son idmanı ile hazır hale gelen 1-LİVACAN sürprizde değerlendireceğim safkanlardır. Bu ayakta bomba arayanlar 3-Durmuşkardeş ve 16-Kayaalp’ı ıskalamasın.

SIRALAMAM: 9-10-4-14//2-1

4.AYAK: Kendisi gibi formda 2 ekürisi ile koşacak 3-TUTARLI ve Bursa’dan Kocaeli’ye kazanarak gelen 2-RUSDAMAT arasında sıkı bir galibiyet mücadelesi geçecektir. Bu 2 atla burayı geçeceğim, fakat son yarışı önemsenmemesi gereken 6-Gençtaha’ya da aman dikkat diyorum.

SIRALAMAM: 3-2

5.AYAK: Ankara’daki daha iyi gruplarla koştuğu yarışların ardından Kocaeli’ne getirilen değerli ekürinin potansiyelli tayı 3-DEAR MOLLY bugün için tekimdir. Maiden’a güven olmaz diyenlere önerilerim 15-Selincan, 12-Princess Balov, 8-Hoppa, 2-Chloe ve 6-Gece Mavisi.

SIRALAMAM: 3

6.AYAK: Sizin de iyi bildiğiniz gibi 2 tane sürdirek atın gelmesi durumunda genelde son ayağı patlatırlar. Hal böyle iken takip atlarım da sürpriz konumundayken bu ayakta favori ve plase isimlere yer vermemeye karar verdim. İlk safkanım son 2 uzun mesafeli yarışında 60kg ile koşan ve bu kiloyu bu grupta kaldırabilecek olan 1-GAZANFER. Sonrasında uygun kilosu ve Onur Atmaca’nın ısrarla tercih etmesiyle 15-HABERATLI, İstanbul’daki yarışlarını fazla önemsemediğim, kum piste çıkmasını beklediğim 12-DEMİRDEN, kendi atlarına binen Mehmet Salih kardeşimiz ile 9-BABA İLHAMİ ve kazandığı son yarışından beri bekleneni veremese de yazmaktan vazgeçmeyeceğim 5-RABAT GÜZELİ yazacağım safkanlardır. Dileyen tabiki yarışın favorileri 7-Fehiman, 8-Kalaycıkaya ve 4-Reşitbey’i ekleyebilir. Ben bahsettiğim unsurdan ötürü ve üzerindeki binicilere güvenmediğimden yazmayacağım.

SIRALAMAM: 1-15-12-9-5

KOCAELİ ALTILIM:

7-3-10-4//6-5

9-2-5-11

9-10-4-14//2-1

3-2

3

1-15-12-9-5

EKONOMİK KUPON: 44,80 TL

GENİŞ KUPON: 100,80 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin...

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Yazar: PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.